Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
8. apr 2010

MMF - myslíš marshmalow (neviem či som to dobre napísala) ak áno tak vedela by si mi dať aj recept, lebo viem že tam ide aj cukor ale neviem pomer. A ďakujem. 😉

anibas
8. apr 2010

A som zabudla : Všetky aaahojtéééé !!! 😵 😵 😵 😵

danciacik
8. apr 2010

Henika ale nádherné torty robíš, klobúk dole. Fakt super.

anibas
8. apr 2010

danciacik: na úplne prvej strane máš recept a prečítaj aj 2-3 stránky sú tam vychytávky na chyby v MMF !

dm1
8. apr 2010

laluchova mne sa najviac paci ta husenicka co si dala ty link 😵 uz som si ju aj ulozila pre pripad do buducna 😉

a ked sa vystuzuje ta poschodova torta slamkami ako presne??? vobec neviem a bojim bojim ze sa mi to bude rutit

henikav1
8. apr 2010

danciacik, dakujem, aj ja som len zaciatocnicka, par mesiacov 😉 a vela sa ucim na vlastnych chybach
ak potrebujes nieco poradit, kludne sa pytaj, dnes som este tu, potom som az do pondelka v skole
a na to mmf sa neda presne povedat kolko cukru, ja to robim tak ze si nasypem vedla poriadnu kopku a postupne zapracovavam kolko sa tomu ziada, az kym nemam hmotu podobnu plasteline

henikav1
8. apr 2010

dm1, na TOM bol jeden postup, pohladam a poslem ti ho

dm1
8. apr 2010

henikav diky to by mi moc pomohlo 😵

danciacik
8. apr 2010

Henikav, ďakujem si zlatá, to si roztápala to MMF v mikrovlnke? A dá sa aj prifarbovať? Ja sa neviem rozhodnúť či robiť s tým alebo s marcipánom ale možno vyskúšame to MMF len netuším koľko balíkov by nám trebalo?
Ja som práve našla tortu bager, juuuj ta je krásna, takú by som chcela môjmu synčekovi ale neviem či to budem vedieť, aha:
http://www.dortyodvladky.webzdarma.cz/fotopostu...

danciacik
8. apr 2010

Anibas až teraz som si všimla čo si mi napísala, idem si to prečítať. ďakujem.

daniz
8. apr 2010

anibas, no pôvodne mala byť taká oranžová, lenže SAMO /u nás chodí a robí neplechu/ prelepil nálepky. Tak keď som zistila, že je to malinovo
červená -bolo neskoro. Ale možno ju ešte prerobím.Dík.

henikav1
8. apr 2010

danciacik, ta hmota sa da perfektne prifarbovat, okrem toho je dobre elasticka a dost pevna, netrha sa

dm1
8. apr 2010

henikav diky moc presne toto som potrebovala vediet!!!

danciacik
8. apr 2010

No som prečítala zopár strán preštudovala návody a ešte jedna otázočka, to kupujete len to MMF z Lidlu?

danciacik
8. apr 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmell...
myslím tieto cukríky a aj tieto suroviny tak dávaš?
ešte raz ďakujem.

hejdita
8. apr 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/margaretka... 😵 tak uz je to tam mozete sa inspirovat 😅 😀 😀

henikav1
8. apr 2010

danciacik, tak v tomto ti ja neporadim, pretoze zijem v zahranici, ale podla mna je to jedno ktore cukriky marschmallow, ja ich vyberam podla farby. Viem ze tieto rubino treba umyvat aby si ich mala biele
ale viem ze baby to kupuju aj v lidli

hejdita perfektne, dakujem uz aj si to odkladam 😵

danciacik
8. apr 2010

Henikav jasné, aj tak hrozne ďakujem za pomoc. Veľmi si mi pomohla. 😉 Už tu budem nakúkať častejšie 😀
Hejdita - nádherné to je

henikav1
8. apr 2010

nemas zac, s radostou, ked viem poradim 😵

daniz
8. apr 2010

danciacik pozri si na str.235 príspevok od alex21 tam sú cukríky a na strane 236 príspevok od vinky je postup.

danciacik
8. apr 2010

Daniz ďakujem - naštudované. 😉

daniz
8. apr 2010

Niet za čo, mne tak isto radia 😉 😉

sylvia75
8. apr 2010

Ahojte,prosím o pomoc.Budúci týždeň mám objednávku na detskú tortu.Dotyčná by chcela šľahačkový krém,no ja som ešte žiadny taký nerobila.Máte niektorá recept na taký krém?Môže vôbec ísť pod marcipán?Budem vám vďačná za každú radu.

martinex
8. apr 2010

sylvia slahackovy krem pod marcipan nie,lebo sa ti bude topit.... z vlastnej skusenosti viem 😀
pod marcipan musi ist krem,ktory nie je vodovy a ma vacsi podiel masla...

vinka
8. apr 2010

Danciacik a ty čo tu? 😀 😀 Ideš mi do kšeftu, 😀 😀 Ja som dnes robila MMf no neviem čo bol cukor vlhký ale som sa ho nemohla dosypať. 😝 Mám pripravený na zajtra.Idem potiahnúť ten kontajnér.Držte palce nech sa nezbláznim. 😝 😀

sisa.b
8. apr 2010

tie fotopostupy som videla uz x-krat, ja sa skor bojim, aby sa mi to nerozpadlo. ale to treba asi najskor dobre zachladit. tu je uzasne video na skladanie poschodovych tort

https://www.youtube.com/watch?v=3qu9ZtV51RM

dm, ja ked som detom robila 3-poschodove 24-18-12 tak som nevystuzovala nicim a nerutilo sa to 😉 s tym by som si hlavu nelamala. ja ale potrebujem teraz o dost tazsie torty 32-24-16 + jedna bude s vrchnym poschodim na podstavci, tak tie uz vystuzovat budem.

vinka
8. apr 2010

Jáj som chcela napísať či do kapusty mi lezieš. 😀 😀 😀

danciacik
8. apr 2010

Vinka nepletiem sa ti moja, ja som v tomto kšefte už dávno, ale neorientovala som sa na poťahované torty ale keďže došla aj taká prosba ku mne tak to chcem urobiť čo najlepšie 😉

danciacik
8. apr 2010

A ideme robiť moja jednej a tej istej osobe he he 😀