Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
23. apr 2010

sisa to je moooc... skus ked tak iny potah... mne MMF vobec nesadlo,zle sa mi s tym robilo... skusala som falosny marcipan-ten je fajn a teraz som mala K2 a ta jednoznacne vedie... neni to ani tak drahe 😉

a aky krem pouzivas? mnozno je chyba aj tam,ked ti to nejde uhladit..

henikav1
23. apr 2010

martinex, mne sa tiez ta K2 paci, je sice dost makka na figurky, ale ak primiesas cukor, da sa pekne aj modelovat, nemusis nahrievat, dobre sa mi aj farbi, nelepi sa tak velmi, ani nedrobi, ale ostatne hmoty som este neskusala, mozno su od toho este aj lepsie a je fakt, ze ta K2 nie je draha, ked si spocitas cukriky a cukor na hmotu, vyjde ta to takmer tak isto

martinex
23. apr 2010

heni presne... aj falosny marcipan ma stoji rovnako a je stym kopec roboty... K2 ma uplne uchvatila, aj chut ma prijemnu.. no ja uz viac neriesim... len teraz tu puncovu chcu z marcipanu...tak to este spravim,ale inak budem uz len K2 pouzivat... a figurky som z nej neskusala este, ale sak aj to pride 😀

henikav1
23. apr 2010

na figurky bola makka, lebo ona sa tym ze ju modelujem teplymi rukami akoby zmakcovala, ale pridala som cukor a bola fajn. Este by som chcela niekedy aj tie ostatne vyskusat. Ale zas ked nemas doma K2, je dobre si vediet pripravit MMF.Ja som prave skusala fialovu ruzicku, baby to tu rozoberali, ze ako, no ja som dala len praskovu cervenu a modru a je celkom fajn. Ale chcela by som tie perlete, mam objednavku uz asi mesiac pripravenu, ale nejako nestiham nic. A este sa mi dobre robi s cokoplastelinou a aka je chutna mnam. Zostalo mi chvilku v miske, tak na potiahnutie takej malickej torticky, myslite, ze som stihla nieco upiect??? Zmizla mi z chladnicky, chodili sme si ju tam stipkat s malym 😀 Tak rozmyslam ze urobim zas dnes cokoplastelinu na stipkanie 😀

zuzkaprofant
23. apr 2010

dievcence potrebujem radu napiste mi recept na ten falosny pariz krem budem rada bo som to niekde si pisala ale zahodila som papierik 😀 😀

martinex
23. apr 2010

heni tak mi hod recept na tu cokoplastelinu,tu som neskusala este... a ja ked tak robi marcipan ak nemam K2 😉

zuzi to ani neviem ako sa robi...co tam ide?

vinka
23. apr 2010

No ja mám cici potiahnuté.Joj nedarilo sa.Mi celý poťah popukal.Až sa roztrhal.Som to musela stiahnúť a ostal parížsky krém na nom.Ale ked som to prehnietila tak len stmavla hmota. 😀 Pridala som tam malú lyžičku ryžového sirupu a už bolo dobre. 😀 No idem ich ešte obliecť zajtra nebude čas a v nedelu doobedu príde pre tortu. 😉

martinex
23. apr 2010

vinka super, uz ho mam ulozeny 😉 vyzera fajn... nebude sa potah topit? snad nie,je tam dost masla,ci?

zuzkaprofant
23. apr 2010

dievcata som sklamana som si objednala veci z tej stranky co ste tu pisali a nedosli mi formicky baboviek ze vy&predane a ani ma vopred nekontaktovali tak zase zaplatim postovne bo potrebujem formicky
neviete kde sa daju aj kupit

martinex
23. apr 2010

a odkial si? lebo v BA je obchod,tam si ich priamo mozes kupit... a mozno aj tesco nieco bude mat

anoli85
23. apr 2010

Mě jde potahování nejlíp white icingem, prodává se po 7kg kyblíku a kilo vyjde něco málo přes 100 Kč, krásně se s ním pracuje i modeluje. S K2 zkušenost nemám, ale asi to bude něco podobného...

vinka
23. apr 2010

Baby krásne torty máte. 😉 Fakt hotové talenty. 😉
Zuziq na prvý krát perfektná fakt.Ja som takú na prvý krát neurobila.
Nika no a tá včielka tak koniec.Ked ty niesi cukrárka tak spadnem na riť. 😝 Fakt klobúk dole.Si šikovná. 😉
Anoli krásne torty tiež prepracované. 😉
Petaba a ten hokejista je farbený?To si podla čoho robila krásna je. 😉

vinka
23. apr 2010

Nie netopí.Aj teraz ho mám pod hmotou. 😉

zuzkaprofant
23. apr 2010

ja som teraz v kosicoch 😀 😀 normalne mam dnes blby den od rana nic sa nedari a este balik mi nedojde taky aky mal

tie babovecky som chcela som ich dlho zhanala tak neivem som jej pisala na tu stranku ☹

sisa.b
23. apr 2010

holky, taka hruba mi vysla len ked som robila psika pre dceru. teraz som davala falosny parizsky krem a salkovy karamelovy presne podla receptu na tortach od mamy. hovorim, ze ten vrch som pocitala, ze bude nerovny, kedze mi z kremu nevyslo dost na pomazanie 😖 hmotu som robila teraz z dvoch balikov a vysla mi na dve poschodia + kusok ostalo. priemer 32 a 24 cm.
ja som inu este okrem MMF neskusala, ale aj v nej je rozdiel podla toho, ake cukriky pouzijem. najlepsie sa mi robilo z tych bielych americkych, no tie uz neviem zohnat ☹ dobre sa mi robi aj z jojo cukrikov, alebo haribo smolkov. najhorsie je to z tych, co musim cukor umyvat. no mozno som dala len malo cukru, hmota je dost makka.
neva, snad ju niekam schovaju a rozkrajaju na vysluzky 😝
a este mam problem s velkymi kvetmi. ani ruze neviem poriadne urobit 😢 uz ich tu mam neviemkolko druhov, ale ani jedna sa mi nepaci.

henikav1
23. apr 2010

martinex, na cokoplastelinu som len rozpustila cokoladu, a pridala som psenicny sirup a dala som aj trosku cukru, lebo cokolada mi bola priliz horka. Dobre som rozmiesala a nechala stuhnut. Tam je to len o tom ze pracovat s tym ked to ma taku dobru teplotu, lebo studene je to tvrde a teple zas tekute. Ma to mat asi taku teplotu ako teple ruky a hlavne sa nepopal ked to budes skusat, ked je to tekute, je to strasne horuce

henikav1
23. apr 2010

ale musela som dat viac toho sirupu ako bolo v recepte, myslim ze na 200 gramov asi 4 polievkove lyzice sirupu a ak to nebude dost elasticke, tak pridas sirup. Ja to robim tak trosku od oka, ako aj MMF

martinex
23. apr 2010

heni a ten sirup kde kupim? v bio obchode by mal byt,nie?

nadulici
23. apr 2010

caute baby, pridavam svoj dnesny vytvor....dodatocne pre novomanzelov.... 🙂

dm1
23. apr 2010

martinex ja mam z bio obchodu tam by to mali mat

teda krasne torty ste popridavali nestacim sa divit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dm1
23. apr 2010

nadulici krasna je! ako robis to zvlnenie dole?

zuzkaprofant
23. apr 2010

dievcence ja moju tortu ani nezacnem robit bo take nedokazem ako davate foto to bude hamba 😀 😀 dievcence potrebujem radu dajte mi daky recept na celu torrtu aby som ju nemusela vyhodit do kosa bo ja asi nezvladnem tolko toho je na nete ze neivem si vybrat ja budem piect tu myskovu na syre ale neviem ako naplnit a ako farbit marcipan budem to robid doma z cukrikov a mam gelove farby len potrebujem nakopnut ako na to , budem vam velmi povdacna ked mi neiktora napisete IP a cely postup ako na to vsetko bo uz kolabujem vkuse kukam stranky a cim vacej kukam neivem co budem robit 😠

henikav1
23. apr 2010

ano, v bioobchode, my sme to objednali cez net, ale uz neviem presne kde, objednaval to moj manzel, tak sa ho opytam, ale moze byt aj iny sirup nie len psenicny, myslim ze aj kukuricny
nadulici, nadhernaaaaaaaaa
zuzka, neboj a skus, niekedy sa sam clovek prekvapi co sa mu podari spravit, ale nezufaj, keby sa hned aj nedarilo, clovek na to musi prist, ako pracovat s tou hmotou, kazda dalsia torticka bude krajsia a krajsia 😉

nikanika28
23. apr 2010

Vinka, dakujem za pochvalu 😵 ... no a ozaj nie som cukrarka 😀 😀 😀 ...po stvrtej torte, co som prave dorobila a odovzdala..sa teda necitim na cukrarku ani zdaleka 😀

dm1
23. apr 2010

martinex maju ho aj tu http://www.biosen.sk/sirup-kukuricny-bio-301.ht...

a ked farbite MMF praskovymi farbite az po urobeni hmoty alebo uz pri roztapani?

nikanika28
23. apr 2010

baby, ta K2 sa predava kilove balenie? to je zhruba na jednu tortu s ozdobami? alebo na dve?

martinex
23. apr 2010

nika K2 sa predava po kile...a mne teta povedala,ze vyjde na 30cm tortu...ale ja som nou potiahla to auticko cele a este mi asi 3/4 ostalo

martinex
23. apr 2010

nie 3/4 ale 1/4 mi ostalo 😀

katty22
23. apr 2010

baby, krásne torty ste urobili!!! Ste veľmi šikovné. Ja tiež trošku fušujem do pečenia tort, pár som ich už spravila, no nedajú sa porovnať s vašimi. Robím tiež s MMF, len ma štve ,že v Lidli už dávno neboli americké dni, aby som si mohla kúpiť tie biele cukríky. S tými sa fakt najlepšie robilo. Presne ako som tu čítala, nemám rada, keď musím umývať tie ružové, sa mi zdá ,že v nich ostane veľa vody. Ale inak sa mi s mmf robí dobre, ešte som iné neskúšala. Len minule som robila dcére na narodky a chcela úplne sýtu červenú a asi som tam dala veľa cukru, lebo sa mi to hrozne trhalo, ale nejako som to zakamuflovala.
Inak aj ja som už rozmýšľala, že objednám nejakú inú hmotu, lebo keď kúpim cukríky a ešte práškový cukor, ani to najlacnejšie nevyjde.
Budúci týždeň sa chystám robiť môjmu malému bôbovi tortu k dvom rôčkom, som zvedavá, čo to nakoniec bude, chcela by som MacQueena, vyčítala som postup na tortách od mamy, no uvidíme.

dm, ja robím s práškovými farbami /iba ked mali v Lidli gélové, použila som tie/ a pridávam farbu pri roztápaní a potom ,keď miesim sa tá farba rozmieša.