Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
3. jún 2010

@milocka29 tak ja mam rada objektivne hlasovanie, preto sem nedavam linky na TOM. este by ste mi poslali milosrdne hlasy a potom by som si ktovieco namyslala 😀 😀 😀

milocka29
3. jún 2010

@sisa.b urcite by si milosrdne hlasy nedostala, ved ja poznam aj tvoje torticky a su krasne, takze hviezdicky by boli urcite dane zo srdca.

maja22
3. jún 2010

Žienky, naozaj mi neporadíte? ☹ Vám sa tie torty zmesita vždy do chladničky? A ak nie, koľko vydržia pri izbovej teplote, resp. o kúsok nižšej a s akým krémom? Rozmýšľala som, že keby uvarila múku s mliekom a cukrom a potom vymiešala s maslom (používam kravské dosť často), to by mohlo 24 hodín vydržať aj mimo chladničky, nie? 😕 Ja neviem, či ste sa tu už bavili na tému krémy a ich skladovanie, ja vás tak podrobne nečítam, len fotky občas chodím kuknúť... 😅

alionuska
4. jún 2010

@maja22 ja mam chladnicku iba na torty...neviem,ako skladuju ine zienky...ci pri izbovej teplote... 😕 myslim ze za 24 hodin sa torte nic nestane,ak ju das niekam do chlad,do komory...alebo kam...len opozor na nejake pachy... 🙂 isla som vecer spat o 23.h,a tak idem teraz masinku rychlo dorobit...pa pa

zdenallicka
4. jún 2010

Majo, ja vyhazim vsechno z lednice a skladuju v lednici... Asi bych se bala nechat to nekde stat... Zvlast v lete.. ale i v zime, prece jenom topime na 22 st. 😕

Akorat na 3.7. mam dva dorty, tak nevim, kam je dam...😀

hejdita
4. jún 2010

ahojky holky jak udelat mramor???? ale nejakej hezkej moc prouzku vedle sebe....mam doma potahovku modrou a takovou telovou a chtela bych ji zpotrebovat je jenom tyden stara tak je mi to lito vyhodit to neni jeste zkazene ze??? ne??? nebo jo? zitra ma muz narozeniny tak mu chci neco hezkeho udelat ale nevim co....spise asi kulatou klasiku nebo se budu inspirovat alionuskou a pouziju oval a kyticky nahore a cislo narozeninove a jenom vsechnonejlepsi.....uvidim asi jo....co myslite s tou potahovkou??? 😕 😕 😕

hejdita
4. jún 2010

ja taky skladuju vsechno v lednici.......takze taky neporadim...a ta dorta bude taka velika ze se ti nevleze do lednice???nebo proc?

zdenallicka
4. jún 2010

Hejdi, ja mam potahovku v lednici i mesic a zkazena fakt neni...:_)

A tu mas postup na mramorovani..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=40996

hejdita
4. jún 2010

super dakujem 😵

dajna11
4. jún 2010

aj ja sa pochválim svojim výtvorokom....

zlatat
4. jún 2010

@petusko špilkami a druhé poschodie ( trojposchodovú som ešte nerobila ) som podložila kartónom obaleným v potravinovej fólii. Totiž, keď som v decembri piekla moju prvú poschodovú tortu, tak som ju ničím nevystužila ( tiež mala iba 2 poschodia ) a si predstav, začala sa mi prepadávať, síce vydržala pokope, ale bola krivá.

Pri trojposchodovej by som dala asi slamky, alebo nejaké drevené paličky obalané v potr. fólii

zlatat
4. jún 2010

@alionuska ale veď mne sa naozaj páči 😉

zlatat
4. jún 2010

@dajna11 jéj, tá je krásna. A takúto točenú som aj ja raz robila ... perfektne to vyzerá. Čím si robila ten odtlačok na poťahovku ?

zlatat
4. jún 2010

@maja22 ja som zatiaľ vždy robila takú tortu, ktorá sa mi zmestila do chladničky ( ale zase u nás nikdy nenájdeš plnú chladničku ... to vieš, muž veľa nezarobí, ja na RD, tak moc do zásob nekupujeme 😖 ), ale keby si ju dala do chladnejšej komory, tak sa jej nič nestane ... moja svokra tak robievala, ale jej komora bola dobre chladná.

zlatat
4. jún 2010

@zdenallicka jéj, paráda 😅

dajna11
4. jún 2010

zlatat.....otlačila som tam protišmykovú podložku.

monika0001
4. jún 2010

@dajna11 - nádherná torička 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
4. jún 2010

dakujem monika

daniz
4. jún 2010

Dajana pekučká-jemnučká. mám rada také jemné torty...
No babky krém som napravila, ďakujem..., pokašlal sa mi foťák-teda vykašlal sa na to a ja som musela fotiť na mobil . ak sa bude dať, hodím fotky...

hejdita
4. jún 2010

inak na Tom som citla ze ak sa robi krem pudingovy tak kludne maslo zaslahat hned jak sa uvari puding teda uvarit nachystat si veci na slahanie a mozeme slahat ja to tak robim a od tej doby sa mi este krem nezrazil uz inak ani nebudem robit 🙂 🙂

hejdita
4. jún 2010

ozaj dajna torta je krasna jemna...... 😉 🙂

beruska2x
4. jún 2010

@alionuska prosim te, kdyz udelas vzorek tim valeckem a pak MMF natahujes na dort tak ze vzorek nehne? neposkodi??? 😕 nechas to pak chvili zaschnou nebo jak? diky moc M.

zlatat
4. jún 2010

@hejdita myslíš do horúceho pudingu? 😕 Či počkáš, kým trochu vychladne? Ja stále čakám, kým vychladne ( dám hrniec do umývadla s vodou, zakryjem mikroténovým sáčkom aby sa nevytvorila kôra ) a až ppoto zašľahám maslo.

alionuska
4. jún 2010

@beruska2 vcera som to pisala..ze nenechavam nic zaschnut,lebo potom by mi potah praskal,keby som ho davala na tortu..otlacim vzor a prenesiem na tortu...neuhladzat silno,len jemnucko!! 😉

dajna11
4. jún 2010

daniz,hejdita.....dakujem za pochvalu.je to moja asi tretia torta......snád sa pomaly nejako vypracujem ked už budem na tej MD 😉

petusko
4. jún 2010

ahojte, tak moja prva svadobna je hotova, o hodinku si pre nu pridu.
nakoniec som ju predsalen vystuzila, medzi prve a druhe poschodie som dala karton obaleny a slamky. tak dufam vydrzi 😅

petusko
4. jún 2010

jaj a foto som zabudla

petusko
4. jún 2010

tu vrchnu ruzicku som este potom otocila, lebo mi to vadilo,ze tam akurat trcalo take pokrcene 😅

sloniiicek
4. jún 2010

petusko - kraaasna, urcite sa bude pacit. a nakoniec si robila ake korpusy a kremy?