Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
14. júl 2010

@vinka tak jsme dve 😉 😀

vinka
14. júl 2010

No našla som tie písmenka medzi vykrajovačmy ale neviem čo je lepšie.Mne sa páči ako má valionuska písmenka a neviem ktoré to sú a ako sa s tým robí. ☹

vinka
14. júl 2010

tam malo byť @alionuska 😀 😀

beruska2x
14. júl 2010

http://www.sugarart.sk/lista-vykrajovacia-abece... ali ma mysli takovouhle... a rikala ze to mam vyvalet mezo foliemi , vykrojit a jednu fol dat pryc a z druhe prenest na dort 🙂

alionuska
14. júl 2010

@beruska2x presne tak..ale netreba medzi foliami valkat..len ked to mas vyvalane,narezat male stvorceky a potom daj na mikroten hjmotu,na to dalsi mikroten a poriadne zatlac to pismenko na liste,ktore potrebujes...a potom cele otoc,spodnu foliu-mikroten prec a prenes na tortu,kam potrebujes. chce to cvik! 😀

dm1
14. júl 2010

@vinka ja mam presne tu co ali a tiez tak robim ako ona. ale tie pismenka su take vacsie a niekedy aj mensie treba tak aj tuto mam http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... ale jednu listu z toho mam stratenu tak je to trosku na....

prave peciem korpusy a varim salko. som zvedava kedy sa dnes dostanem do postele. vypada to tak ze okrem tych dvoj na zakazku musim zbuchat este jednu lebo ideme v sobotu na 30-tku kamosovi. vobec neviem co aby to bolo jednoduche.... povodne som chcela futbalovu loptu ale to popri dvoch tortach isto nedam 😔

bzucinka2
15. júl 2010

aj ja mam tu istu abecedu, ale este som ju neskusala, az buduci tt idem na to, som zvedava ako upeciem popri detoch 2 torty a zakusok, asi v noci, ale to zase nemoze vrcat stroj, tak neviem neviem ci nebudem piect niekde v pivnici 😀

beruska2x
15. júl 2010

holky to mate mazec 😉 ja si dneska vecer upecu korpus, zitra to dodelam a dam fotku ale necekejte zadnou bombu 😀

a ma dalsi na zari - kamaradka porodi Ondreje tak ji upecu odmenu 😉

bianca
15. júl 2010

cafte babenky.Ja sa za chvilku vrham na gerberky.Budu svetlulinko oranzove.Podarilo sa mi namiesat fakt jemnucku skoro telovu farbu tak sa tesim.Akurat ze priserka este stale bojuje a nechce hajat

beruska2x
15. júl 2010

@bianca tak mi je pak ukaz prosim!!! budu je delat na ten s miminkem... dekuji 😉

bianca
15. júl 2010

@beruska2x to este neviem ci sa podaria zlatko.A pokial bude nasa pridrbnuta babina po prizemi dalej tahat to svoje prisprotele Romo tak mala nezaspi a mam po ...

beruska2x
15. júl 2010

@bianca tak ji vypni pojistky 😉 ja úprave budu delat bily asi taky s oranzovou, oranz gerbery i decku pod mimi, ona porad nevi co bude mit a tohle je neutral 😀

bianca
15. júl 2010

kocky mate niekto tuto fotmicku? http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p... asi je lepsia a krajsia ta modra ze? Toto mimi sa my zda neake nedokonale ci co

beruska2x
15. júl 2010

@bianca vypada pekne 😉

bianca
15. júl 2010

@beruska2x uz roky sa ju snazime presvedcil nech tie svoje zasery hodi do automatky ale vysvetluj daco ........ma ide trafit.A to nas dnes caka kopa zakuskov aby boli na nedelnu hostinu na 70-tku prave tej nasej ,,milovanej,, babine

bianca
15. júl 2010

😕 jejda nie zasery ale zastery 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

beruska2x
15. júl 2010

@bianca my mame babinu 82 let, nasi ji maji v baraku v prizemi, nic mi nevysvetluj 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bianca
15. júl 2010

@beruska2x tak vies o com to je.Muzovi nadavam kazdy den koli pomalej prerabke bytu.Normalne uvazujem ze si pojdem kupit dajaka bobule na nervy vrrrrrrrrrrrr.Uz sme tu od Januara a od februara mam chut...zlata Ostrava,zlaty podnajom

beruska2x
15. júl 2010

@bianca 😉 bydlela jsem tam skoro 22 let, vydrz 😀 a dej si coko nebo vinko na nervy 😀

benjik
15. júl 2010

@bianca mě teda to mimi příjde stejné,jaj já mám zas tchýni co otravuje pokaždý,když malá usíná.

beruska2x
15. júl 2010

@benjik ono je vsude neco ze 😀 😀 😀 😀

vinka
15. júl 2010

@dm1 tak teraz ktoré to sú tie väčšie?lebo chcem aj malé aj väčšie a neviem ktorá je ktorá.Dík za pomoc 😉

vinka
15. júl 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... Ja som si vybrala toto na pečenie hrou aké to je dobré?To je to silikonové však. 😕

beruska2x
15. júl 2010

@vinka jjj to bude urco silikon, myslim ze je to to modre...

benjik
15. júl 2010

@beruska2x tak tak

dm1
15. júl 2010

@vinka ta funnky je ta vacsia. A to babatko som sa pozerala dnes v predajni a maju bielu tu formu silikonovu modru som tam nevidela

beruska2x
15. júl 2010

tak ma se pece korpus, myju nadobi a jeste musim udelat malymu polivku ale nastesti neni tak dusno jak vcera 😉

@bianca tak co gerberky????????????

dm1
15. júl 2010

ja som prave dorobila auticka na tu tortu ale su akesi velke bude to vypadat divno na tej torte....

sisa.b
16. júl 2010

ja som konecne naplnila torty. zaba je zas hore 😖 vecne mi musi pomahat...

ilijanka
16. júl 2010

Ahojte, ja robím tortu s tým traseným krémom, môžem ju potrieť lekvárom a na to dať poťahovku? Je to moja druhá poťahovaná, prosím, poraďte mi...