Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
2. aug 2010

@daniz ahoj, minule som pozerala na Prime Prostreno a tam jedna robila syrovu roladu a to tak,ze kupila platkovy syr, poukladala na plech do pozadovaneho tvaru a dala na chvilku do rury,kym sa jej pekne nespojil. no a nemusela ani valkat,ani nic. lenze to bola rolada a tam to asi bolo jedno,ci to ma hrbolce,alebo nie... 😅 no zda sa mi to ovela jednoduchsie ako to valkat... 🙂 len ako to bude vyzerat na tej torte,tak to teda neviem... 😕 😀 😝

zdenallicka
2. aug 2010

@mrka2 Vyvalovat rozpustěný sýr není nic těžkého.. jde to mnohem lehčeji než třeba listové těsto...🙂

rybca
2. aug 2010

@daniz davno som robila syrovu roladu a to tak, ze kocku syru, ako kupis, 20, 30 dkg das do mikrotenoveho sacku, zaviazes a das varit do vody kym to nezmekne a potom to vyvalkas

daniz
2. aug 2010

Kočky ďakujeeeeeeeem moc. 🙂 🙂 🙂 🙂 Skúsim na malom množstve

silvia.s
2. aug 2010

@zdenallicka ďakujem

lussy23
2. aug 2010

@sisa.b - ježiš prepáčte. Ja mám nevyliečiteľný problém zo zrakom. Takže som si pomýlila s ružami. Ale to nič nemení na to, že sú krásne a vyzerajú ako skutočné.

mrka2
2. aug 2010

@zdenallicka no neviem,nerobila som to nikdy, len z mojho pohodlneho hladiska si myslim,ze to bude jednoduchsie 😀 ja mam dost problem s takymi vecami, preto ich ani neskusam - pre istotu 😀 😀 😝 😅

zuziq
2. aug 2010

@mrka2 a davala pod to aj foliu? alebo to len dala na plech? 😕

mrka2
2. aug 2010

@zuziq myslim,ze tam pouzila alobal. aj tuto som nasla podobny recept http://www.mamincinyrecepty.cz/studena-kuchyne/... 🙂

zuziq
2. aug 2010

@mrka2 jej dakujem 😉

karaa
2. aug 2010

ahojte, doteraz som vas len citala a obkukavala krasne torty vsetkych vas na cele s alionuskou, ale ked som dnes videla kosicek od vinky, tak mi neda nenapisat, ze taku krasnu tortu som dlho nevidela... super vyzera, originalny napad, no prekrasna cela torta .... nemohla by si dat nejake rady pri postupe kosiku a broskyniach? bola to velka babracka?

hejdita
2. aug 2010

ahojky tak mam dotaz jak se dela dort kde je nazdobena panenka barbie oblecena do potahovky??? je nato nekde fotopostup? to je dira v te suknicce nebo jak .... poradte mi prostiiim 🙂

hannah23
2. aug 2010

Ahoj, mám prosbu, prosím poradte mi, nikdy jsem ještě potahovaný dort nedělala a proto své výtvory sem dávat nebudu, ale chtěla bych poradit, jaký dort upéct manželovi k návratu domů po skoro 5měsících, je voják a byl na kurzu v Americe.Jinak dneska jsme měli 2 roky od svatby a Petr mi nechal poslat 19 rudých růží, jako jedna růže za jeden týden, který jsme byli bez sebe.
Moc díky za tipy.Hanka

daniz
3. aug 2010

ahojte, hannah23 ja by som urobila akože dvere a napísala "vitaj doma" alebo tak niečo.... , alebo srdiečko a milujem Ťa.... neviem-nepoznám ho 🙂 🙂 Heni tú tortu bábiku si robila Ty?Je super. 🙂 🙂 🙂

bianca
3. aug 2010

@hannah23 to je nadherne.Nemyslim to odlucenie ale tie ruze.Vlastne maleho od 2 mes nevidel ze?Ja by som na tortu ani nerobila.Bude dost vedla z vas a vy z neho.Inak by som spravila klasicku okruhlu s napisom ,,vitaj doma tatko,, a k tomu pusinky a srdiecka

hejdita
3. aug 2010

@henikav ano ano taku myslim ....ako nato? mozem sa inspirovat tvojou je velmi krasna 😵

hejdita
3. aug 2010

tiez by som volila nieco jedndocuchsie aby sa ti dobre potahovalo...a gulata sa najlepsie potahuje....alebo hranatu ale musis zacat rovnat potahovku od rohov......a kludne sem tvoju torticku daj ved my sme zacinali presne tak ako ty 😉 🙂 tiez by som tam dala vitaj doma alebo ze ho milujete obaja 🙂

henikav
3. aug 2010

@hejdita, tak ti popisem ako som ju robila. Najprv si ju uces, alebo uprav vlasy, lebo potom sa s nou uz tazko manipuluje. Saty som zacala korzetom, najprv som si vystrihla pas mmf a obalila torzo, dala som jej ruky hore a priamo na babike obrezala kraje. Vzadu kde som to zlepila som nalepila male kvietky, aby to bolo co najmenej vidiet a na vrch torza som dala volanik, aby nebolo vidiet pripadne nezrovnalosti. do torty ako bola rozkrajana na plnenie som si vyrezala vzdy kruh do stredu a tak som ju plnila. Potom som ju potiahla v kuse bielym MMF, na spodok som nalepila volaniky dookola a navrch som hodila tu ruzovu suknu. Potom som vyrezala do vrchu krizik, aby som to otvorila a vsunula som babiku, potom obrezala co bolo navyse. a okolo pasa aby som skryla to co bolo rozrezane som dala volanik. ale takmer to nebolo vidiet. Na jednu vec daj pozor, aby si mala tortu dost vysoku, lebo Barbie ma dlhe nohy, ja som musela dopekat korpus, alebo jej nohy vytrhnes a nemusis rozmyslat. Kludne sa inspiruj, ak este nieco chces vediet napis

hannah23
3. aug 2010

@bianca no odlítal 24.3. a 11.4. měl malý 4měsíce a přijede a tři dny po Matýskových 8měsících, jinak děkuji holky za nápady

bianca
3. aug 2010

@hejdita ja som niekde videla upecenu babovku a do tej durky osadenu komplet celu Barbinu a vrch potiahnuty.

henikav
3. aug 2010

hejdi, isla som ti hladat fotopostup a vidim ze ti ho uz niekto poslal na TOM, tak aj ja som sa trosku z toho inspirovala

hejdita
3. aug 2010

dakujem baby...ja premyslam ze si upeciem platy a budem vykrajovat kolieska....lebo prepac bianca (dakujem za radu ale heh) sa mi to prave z babovky nepaci ze je to take velke okolo.....
no a najprv si zmeram nohy az po pas a podla toho urobim suknicku len asi trocha este vyssiu o treba dva az tri cm....aby bola rezerva a asi aj barbie omotat v celofane co??? ci nie pani si ju potom umyje??? ale to by bolo asi nehygienicke asi obalim..... 😕

este raz dakujem aj za tvoj postup to mi pomohlo urobim ju asi tak ako ty lebo ta sa mi paci je taka jemna 🙂 velmi krasna 🙂

hejdita
3. aug 2010

Hmmm tak ten fotopostup je pekny a to je pouzita forma.....aj je pekne tenka u vrchu ...nooo tak toto je velmi pekne....ale nieje to babovkova forma ze nie......je to babovickova ci nie? 😕 😕 😕

bianca
3. aug 2010

@hejdita no mne sa to tiez nepaci lebo barbi vyzera ako keby mala pod pod sebou krtinec.

inak dnes som kupila uzasnu A4 omalovanku Mickey Mousa tak daco podla nej spacham malej na druhe narodky.Totalne ho miluje tak povystrihujem ako sablonku ale nebude 3D

sisa.b
3. aug 2010

ahojte,
tak ja som si myslela, ze budem mat tyzden volna a nehrozi 😝 rodina sa ozvala, tak tento tyzden dve torty a buduci tiez dve. stazovala som sa, ze robim same 3D, ze by som uz chcela nieco detske, kde hodim len nejku figurku a mam pokoj. tak uz ma caka buduci tyzden detska, ale riadna mega torta - trojposchodova asi 10kilova a kopec zvietatiek na nu 😀 😅 😝 ja asi nemozem robit nieco jednoduche 😝 zas si ponadavam 😀 😀 😀

henikav
3. aug 2010

@hejdita aj ja som nad tym uvazovala ci obalit alebo nie a nakoniec som ju obalila, je to hygienickejsie, predsa len neviem ci ten plast z ktoreho bola babika vyrobena je vhodny na styk s potravinami

hejdita
3. aug 2010

@bianca presne presne si to uuuplne vystihla 😀 😀 😀 mozno by to nebolo spatne len by sa to muselo u vrchu nejako zkrojit.....

a ja som premyslala ze by som vyrezavala akoby slzy tu suknu a nazadu jak bude ta spicaakoby tak tam urobim velku maslu ale uvidim ako to este premyslim viete co myslim ako sa to za starych casov tie sukne viazali z predu od takych volanov akoby velkych kruhov do takovej masle velkej to sa mi proste paci...uvidim ako to vymyslim ale inspirovat sa budem az do septembra takze mam nato skoro dva mesiace .....casu vela takze to poriadne premyslim a potom sa do toho vrhnem a nieco z toho bude 🙂

a babiku mam nechat kupit im alebo si mam kupit sama...je to pre znamich....sa ich mozem opytat v akej cenovej relacii kupit a podla toho pokupit aka sa mne bude hodit vsak???

hejdita
3. aug 2010

a este sa chcem opytat aby nevzniklo to ze babika bude mat suknu pod prsami tak tam mam pokial strcit tu babiku henikav ako si to ty urobila ty ju mas krasne ale teraz ako pozeram na TOM tak tam je vela co nemaju brusko ale zrovna prsia....tak sa toho chcem vyvarovat....a aku velku diru si robila do torty asi trocha mensiu aby tam to telo nezajelo nizsie ze? .....no mam to zasa otazok 😅 😕

zuzana0409
3. aug 2010

ahojteč chcem sa spytat konecne sa mi podarilo spravit marcipan z marsmalow ale potrebujem to az na sobotu taks om to dala do mikrotenoiveho sacka a do mraznicky....nic sa tomuz nestane??a potom to ako rozmrazit??a cim to mam zafarbit?mam ruzovu hmotua a chcela by som sytocervenu..poradte dakujemm.....