Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
7. aug 2010

Siso a kolik jí je?

benjik
7. aug 2010

@zdenallicka @bianca jo jo ,já dělám hlavně pudinkový náplně a pudink už může dávno

sisa.b
7. aug 2010

@zdenallicka 21 mesiacov bude mat. ale mam aj dve starsie deti - 8 a 12 a pri nich sa teda zvezie aj na sladkostiach ☹ oni toho vela podostavaju a mala si chodi pytat 😝 samozrejme vramci surodeneckej lakomosti sa jej vela neujde 😀

zdenallicka
7. aug 2010

Ok, sorry... Vpodstatě mi do toho nic není, jen mě zarazil ten jeden rok u malé Benjik...

sisa.b
7. aug 2010

holky, toto je tema, kde si vsetky vzajomne radime a pomahame 🙂 a ja by som nerada, aby sa to tu zvrhlo, ako v inych temach.
tak nech nam to vsetkym dobre pecie 😵 😵 😵

zdenallicka
7. aug 2010

TO já bych taky nechtěla.. omlouvám se..

benjik
7. aug 2010

@zdenallicka Dobrý,ty sis asi myslela,že jí dávám metly od máslových a šlehačkových krémů,které tu holky hlavně dělají co, Já je moc právě nedělám,mám radši ty pudinkové,i když v nich je taky máslo,ale Nel to dostává na ochutnání ještě než ho tam dám. Tomu jejímu: máma mňam ˇmnam,ham ham se nedá odolat.Ale rozhodně jí nedávám omáčky s knedlíkem jako to dělaj kámošky u mladších dětí. Kolikrát když vidím,co jim daj k jídlu tak bych je přerazila,ale jsou to jejich děti a jejich způsob výchovy.Na mě zas koukají jak na blázna,že malý dávám látkové plíny 😀

maca77
7. aug 2010

@alionuska všetky torty sú nádherné ... a ten kolotoč - no nemám slov - krááááása 😉

@nadulici Minie je super ... maľovala si gélovými farbami? aj si ich nejak riedila? 😕

benjik
7. aug 2010

@sisa.b neboj tady hádky nehrozí není důvod.
Mě ted čerká v srpnu jen jeden dort pro Nelčinu skoro sestřernku,bude mít rok,tak jí něco udělám a pak až v září nějaké dorty. Ale začíná se mi nějak plnit prosinec. Už ted tam mám nějaké cukroví a pak dva dorty až do Zlína. A možná k tomu přibude ještě jeden dort ke kolaudaci 😀

sisa.b
7. aug 2010

@benjik aj my latkujeme 😀 😵 😵

benjik
7. aug 2010

@sisa.b já dávám klasické čtvercovky. Mě ted napadlo,udělat dort ve tvaru plíny pampersky,to by mohlo být zajímavé 😀

sisa.b
7. aug 2010

@benjik tak ja som na stvorce prilis leniva 😀 my mame ittky, cusie tushies, bum genius, swadlebees, gro baby, baby beehinds .... a ine favoritky, na ktore klasicke pampersy nikdy mat nebudu 😎
ale zas sme mimo temy 😅

benjik
7. aug 2010

@sisa.b jsme i nejsme,mě díky tomu napadl ten nápad na dort 😀

maca77
7. aug 2010

@nadulici už som si prečítala ako si tú Minie maľovala 😉 .... a akú poťahovku si dávala, že sa ti tie obrysy hneď vyrovnali?

sisa.b
7. aug 2010

@benjik ale pamerska je velmi tenka, to by bola mala torta 😀

hejdita
7. aug 2010

ahojky.....jenom nakukuju.... a mam dotaz cim by ste vyplnili tu mezeru a vrch co mi vznikne u toho dortu s tema trubickama ....cokoladou?

a jeste dotaz ruze z cokohmoty mne budou drzet tvar? minule se mi zdala cokohmota vcelku dost meka...cim to je? dala sem tam moc toho sirupu? nebo proste v pokojove teplote je meka? jak to tedy udelat aby ruze meli krasny tvar ? a na jak tlustou placicku ty okvetne listky vyplacatite??? 😀 a kdyz delate ruzu tak to mate ty listky v lednici? a nebo jak to delate? holky co to delate???? 😀 😀 😀 😅 😕 dekuju 🙂

petusko
7. aug 2010

@hejdita 😀 😀 otazok a otazok 😀
ale ja bohuzel neporadim, nikdy som s cokohmotou nerobila.

rybca
7. aug 2010

ahojte, tak som dokoncila tu svoju torticku, len neviem co z toho bude, dnes tu cele poobedie prsalo, takze vlhkost velka prevelka, kvietky mi zacali splaskavat sa, listky sa mi zase drobili, potah sa zacal topit kym som podavala kvietky, teraz je v chladnicke, uvidime ako bude vyzerat zajtra

petusko
7. aug 2010

@rybca je perfektna 🙂 😉

zdenallicka
7. aug 2010

@hejdita A proč to chceš dělat z čokohmoty? Si obarvi mléčný marcipán kakaem a máš to jednodušší..🙂 A jaký prostor ymslíš???

sisa.b
7. aug 2010

@hejdita dm1 robila ruzicky z cokohmoty, ta by ti vedela poradit. uz tu spominala, ze ked hmota odlezala, tak sa jej s nou lepsie robilo. viac toho neviem

@rybca super torticku si si upiekla 🙂 potahovala si cokohmotou?

rybca
8. aug 2010

@sisa.b nie, MMF som ofarbila gelovkami, ale bola to makacka..🙂

benjik
8. aug 2010

@sisa.b to máš pravdu 😀

vinka
8. aug 2010

@bianca a čo znamená trošku masla? 😀
@zdenallicka vyzerá dobre ten recept ale na tak malú tortu sa mi to ani neoplatí.Lebo náklady budú vyššie ako zisk. 😒

vinka
8. aug 2010

@zdenallicka tam mascarpone je dosť drahé.Ale určite skúsim idem piecť kamarátke tiež teraz tak ho skúsim. 😉

bianca
8. aug 2010

@vinka ja davam tak stvrt kocky.Ked je moc teplo tak polovicku

zdenallicka
8. aug 2010

Vinko, v komentářích jsem psala, že jsem nahradila pomazánkovým máslem bez soli... někdo jiný nahrazoval Lučinou... Musíš si to číst, abys věděla, co jo a co nee..🙂 🙂

nadulici
8. aug 2010

@maca77 z penovych cukrikov, ta je elasticka...

bianca
8. aug 2010

@vinka ja aj tiramisu robim s pomaz.masla Tesco a je to dobre

vinka
8. aug 2010

Aha ja som zabudla na lučinu.No nerobila som to ešte lučinou tak kuknem a uvidím 😉