Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
13. sep 2010

@sisa.b prekrásny koník, ako živý. 🙂
@nikanika28 krásne sú všetky tortičky
@sse paráda ... aj mňa čaká na 1.10. jedna svadobná, ešte neviem aká má byť - čakám, čo mi povedia.
@meinkonka rozkošná kačička - si šikuľka

zlatat
13. sep 2010

@zdenallicka , @nadulici, @boldy krásne tortičky. 🙂

benjik
13. sep 2010

Ahojky, všechny dorty jsou nádherné. Nestíhám vás číst,tak si jdu prohlédnout v klidu vaše dorty.
@evena nádherná Mája a Vilík. @anibas to letadlo je super a ty mimča v něm nemají chybu. @sofi07 motorkář jak vyšitý,krása. @bzucinka2 kouzelné. @evitkamalicka krásná ovečka. @zdenallicka Pat a Mat od tebe by potěšili i mé synovce. @sylvia75 zajímavý banán. @zlatat ten dort s Doru je překrásný. @reruna suprácký Blesk. @alex21 ta svatební je moc krásná. @alionuska Didlinka a číča na polštářku mě dostaly. @boldy moc pěkná kombinace barev. @nadulici úžasný hasič. @meinkonka to je kouzelná kačka. @sse nádherná svatební. @nikanika28 ta zeleninka na zahrádce,bmba. sisa.b kůň jak živý.

Já po delší době také pekla. Žížalu Jůlii pro Nelčinu sestřenku k 1.narozeninám.

benjik
13. sep 2010

Ještě foto

hejdita
13. sep 2010

@benjik tak ta se ti povedla 😵 je rozkosnaaaa 🙂

benjik
13. sep 2010

@hejdita díky moc

zlatat
13. sep 2010

@benjik podarila sa ti, je prekrásna 🙂 a ďakujem za pochvalu 😉

nikanika28
13. sep 2010

@benjik jeeej, tak ta je roztomila, husenicie miminko 😀 😵 😵

@zlatat ja som robila tiez Kittynu Klarke k prvemu roku... vlasne kvoli tomu som zacala s tortami, aby som jej mohla spravit tortu ...a drzi ma to doteraz 😀

sloniiicek
13. sep 2010

caute kocky. tak ja som na nedelu piekla svoju prvu krstinovu torticku. a dopadlo to fantasticky. mala traseny mandarinkovy krem (vanilka a cokoloada), potah WI a vaha 4.750g. :-d

zlatat
13. sep 2010

@nikanika28 nádherná. Vieš, že aj ja som prvú tortu s marcipánom robila mojim deťom k narodkám ( nebola ale poťahovaná, len lietadlo som im spravila z marcipánu ) - v polke okt. to bude rok a taaaak ma to chytilo, že až.
Moja úpne prvá komplet poťahovaná bola vlani v decembri, keď mužova babka oslavovala 100-ku.

Včera ma deti otravovali, aby som im spravila niečo sladké, tak som si povedala, že vyskúšam nový recept na bezlepkovú piškótu a spravila som im tunel - júj to bolo radosti 🙂 Bola to taká bleskovka.

@sloniiicek Krásna, už som ti ju aj na FB pochválila. 😅

gabika11
13. sep 2010

ahojte kocky, prosim Vas, mohli by ste si ma pridat na FB, ziadlaa osm vas op riatelstvo, moje meno je gabriela sedlakova. Diky moc.
Teraz vypekam jednu torticku k svagrinkynim narodkam, ale aosm robila korpus s 5T vajes piskotovy, a akosi mi nevybehol, tak neviem, kse som asi chybu urobila. Ale naslahane bielka som nepridavala do zltkov ale opacne, tak mozno preto? 😖
Tak sa chystam upiect ten mramorovy bez mramovrovania...

sloniiicek
13. sep 2010

gabika - skusila somt a najst. neviem, ci som poslala podla fotky spravnu ziadost o priatelstvo. 🙂

benjik
13. sep 2010

@sloniiicek nádhera. Tady se křtiny nějak nedělají 😒
@zlatat to je krásné mramorování.
Mě čeká za dva týdny první slaný dort a rovnou na objednávku, pak slané pivo muži k svátku a něco sladkého na domácí oslavu a tchánovi něco k narozkám.

nikanika28
13. sep 2010

@sloniiicek milucka torticka 😵 ..mna cakaju pravdepodobne buduci tyzden dve krstinove 😅 ..ale uz sa tesim, dnes som si objednala babatko 😀 😀 😀 😵 😵 ..jaj, len dufam, ze mi stihne prist 😅 ..nemate skusenosti s www.formicky.sk ako su rychli??? 😅 . Baby a este ohladom WI na www.peceniehrou.sk ...je to ozaj tak, ked napisem do poznamky, ze chcem len napriklad 2kila, tak mi poslu dve kila a prepocitaju cenu z tych 40€? alebo mi poradte nejaku hmotu na modelovanie, ktora sa vam pozdava, chcem skusit kupit tak max. dve kilecka 😀

zlatat
13. sep 2010

@gabika11 Gabika, aj ja som ti poslala žiadosť, neviem, či som sa trafila podľa fotky
@benjik ďakujem ... skúšala som to mramorovanie a celkom sa mi zapáčilo - ale nerobila som ho tak ako je na TOM, len som do bielej hmoty pridala trošilnku oranžovej a hneď som si to v rukách šúľala a skladala na 2 časti a šúľala, kým sa mi to nezdalo dosť dobré. A tuším to vyzerá lepšie ako žmýkanie a stáčanie do slimáka.

zlatat
13. sep 2010

@nikanika28 ževraj stačí do poznámky napísať, koľko chceš, no ja som to neskúšala.
Ale aj tu predávajú po kilečku: http://www.cukrarskepotreby.eu/?akcia=showkateg...

lussy23
13. sep 2010

@sisa.b Momentálne tu nie sú také smajlíky, ktoré by vyjadrili môj komentár k tom ukoníkovi. WAW!
@nadulici - nádhera.

zlatat
13. sep 2010

@benjik držím palce - ja som slanú tortu ešte nerobila a pravdupovediac, ani nemám odvahu sa do nej pustiť.

lussy23
13. sep 2010

@benjik - ježiš toje zlaté.
@sloniiicek - krása, nemám slov.

benjik
13. sep 2010

díky holky, tu žížalu jsem dělala s chutí, kdy je pro další princeznu v rodině.
@zlatat já zkoušela kdysi mramorování přesně jako ty. Podle návodu na TOM mi to nešlo. Té slané se taky bojím, ale zároveň se na ní těším. Jo a ještě švagrové bych měla udělat slanou k narozkám.

sisa.b
13. sep 2010

@benjik zizala podarena 😵

@lussy23 si zlata, dakujem 🙂

sisa.b
13. sep 2010

dakujem vam vsetkym 😵

zlatat
13. sep 2010

@benjik no super, tak potom budeš odborníčka na slané torty a budeš nás tu učiť 😅 😅 😅

benjik
13. sep 2010

@zlatat to tak, spíš vás naučím nadávat 😀 😀 😀

zlatat
13. sep 2010

@benjik 😀 😀 😀 😀

nadulici
13. sep 2010

tak tu je ta dalsia krstinova..... 🙂

benjik
13. sep 2010

@nadulici nádhera

alex21
13. sep 2010

@sofi07 svadobna mala 12,5 kg ale bez ovocia by bola urcite lahsia. Formy som si teraz kupovala a maju 32, 24 a 16 cm.

@sisa.b konik je nadherny, ulozila som si ho 😉

@nadulici jednoducha ale zato prekrasna torticka
Aj ostatne torticky su nadherne co ste popridavali. A este raz vam dakujem za pochvaly.
Dnes som dostala objednavku pre slecnu k 18-tim narodeninam ale jej matka vobec nevedela aku chce, ale urcite nie nejaku klasicku ruzickovu. Co by ste mi poradili, mna zatial nic nenapadlo.

vinka
13. sep 2010

@alionuska prečo záhada.Ved čo mám formu 18 cm priemer tak to je na dva alebo 3 vajíčka.A je plná forma.To na svadobnú poschodovú tú najmenšiu tretiu 😉 Nevesta nechcela velmi velkú tortu také formy jej úplne vyhovovali. 😉

alionuska
13. sep 2010

@vinka no ja ti neviem...mne sa to zda tak malo,ze by som s dvomi vajcami len misku zaspinila... 😀 Ja davam najmenej 5 a najviac aj 15...do velkeho ovalu.... tak preto sa cudujem,lebo vyslahatr dve vajcia,ved to je strasne malo toho cesta,nie???? 😕