Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
21. okt 2010

@evitkamalicka no, veru, tu silikonovu podlozku uz mam kupenu,ale este som ju neskusala 🙂 nelepi sa to na to? super, vyskusam, to riesi tym padom lepenie..ale niekedy sa aj na valcek lepi... ale tak to sa da.... 🙂

vy uz mate inu zrucnost, baby.... ja som rada, ze som rada 😀

hejdita
21. okt 2010

@katrin21 hm ja to prenasam na rukach a skrobu neni tolko potreba 😉 idem dorobyt loptu 🙂 je to makacka lebo su to tie 5 a 6 uholniky 🙂

katrin21
21. okt 2010

jezis, loptu, to si neviem ani predstavit ako urobite vlastne gulu 😅

sisa.b
21. okt 2010

@hejdita ako ides vyrezavat tie 5 a 6 uholniky? ja zajtra jednu robim a vobec nemam sajnu, ako to presne na hmote namerat 😝 kurnik, hlavne, ze skusky z matiky som porobila 😀 😀 😀

sisa.b
21. okt 2010

asi to bude najlepsie vyrezavat podla sablony. kurnik, len kto mi nakresli tie uholniky 😅 😀

dm1
21. okt 2010

@sisa.b sablonky ti posielam mailom 😉 . Na dortomanii je aj programik ktory ti vypocita aka ma byt dlzka steny uholnika podla obvodu

hejdita
21. okt 2010

@sisa.b no tak to mam za sebou a pasovala som sa s tym asi dve hodiny 😖 vobec to neslo podla mojich predstav 😅 😀 no nabuduce budem vediet ze to mam urobit podla lopty co som mala doma lebo mame taku plysovu a tam som zmerala a bola podobne velka ako ta tortova no hlupa som si to chcela ulahcit tym ze som si nasla 5 uholnik ale mensi asi o cm a uz to bolo uz mi to nepasovalo aj ked som si urobila k tomu sest uholnik mala som ostat na 6cm cize mala strana 3 nooo vela stastia tebe sa to isto podari

a ja mam urobenu tu jednu a este teraz mam mixovat parizsky krem a vobec sa mi nechce no budem musiet a este naplnit tortu druhu lebo tu budem potahovat dnes rano 😒
a vobec nemam predstavu ako to urobim lebo to ma byt budova asi ju urobim sedu a nalepim nako biele okna a na strechu ktora bude cervena dam spidermana a bude uz som z toho vcelku zufala no ale sak nejako to urobim 😀

sofi07
22. okt 2010

pridavam moju vcerajsiu tortu, povodne mala vyzerat trochu inak...
koliska mala byt na torte, ale nevyzeralo to dobre, takze koliska pojde ako pozornost 🙂

bianca
22. okt 2010

@sofi07 standartne mi spadla sanka.Ty mas neuveritelne cistu,dokonalu a detajisticku pracu.Nikdy nepochopim ako to dokazes

vinka
22. okt 2010

@sofi07 krásna fakt.Baby ako sa robí ako pokrčený papier.Ja som to raz niekde videla alebo škatula z vrchu bola tak pokrčená a mašla na tom.Chcem si niečo skúsiť lebo mám pre nás ku káve tortičku a neviem čo.Tak ma toto napadlo. 😀

mrka2
22. okt 2010

@sofi07 naadhera!! nieco uzasne 😕 😵 😵 to musela byt piplacka 🤐 🙂

rybca
22. okt 2010

@sofi07 ta je krasna..🙂))) tu krajku si nechala najprv riadne stuhnut? a potom si ju dala na tortu? nebojis sa, ze to zmakne? mne by tu v tom vlhku urcite zmakla..🙂)))) a ta koliska, ta kresba je cela robena bielkom? nadhera..🙂))))))

daniz
22. okt 2010

Sofi07 prenádhrná, neviem sa vynadívať. Tie malé kvietočka s lístkami sú úžasné.... To je bielko že? Mňa fascinujú takéto jemné a krásne ozdôbky. Klobúk dole si si makla čo?

danciacik
22. okt 2010

ahojte
@sofi07 krásna - nádherná tortička. 🙂

katrin21
22. okt 2010

sofi!!! dokonaleeeee!

hejdita
22. okt 2010

tak a ja pridavam zatial moju prvu z dvoch spat som isla o dvoch a este teraz som toto dorabala tri hodiny 😝 😀 🙂

danciacik
22. okt 2010

@hejdita jeeej tá nemá chybu 😵

sofi07
22. okt 2010

@bianca
@vinka
@rybca
@daniz
@danciacik
@katrin21 dievcata, dakujem pekne, bola to naozaj prplacka. tu krajku som ale nedala do chladnicky, by to zvlhlo, zakaznice som j dala na doske, nech si ju tam polozi pred oslavou. koliska je cela bilekova, akurat pod babatkom je WI. daniz, tie kvietocka na krajke su tiez z WI, uz mi dosla poleva a nechcela som uz v noci slahac pusta. a uz sa mi ani nechcelo :D.
@hejdita ta je krasna, fakt je nadherna, super! ja sa este mordujem s kosikom hribov

anibas
22. okt 2010

@sofi07 dokonalá 😵 😵 😵 😵 😵

@hejdita wau - krááááááááásna, čistá 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

hejdita
22. okt 2010

😵 dekuju vam 😵

a idem poupratovat byt tak ako vzdy v piatok a dat detom to prednsostne a potom sa vrhnem na tu druhu a bojim saaaa 😒 😀

srsnicka
22. okt 2010

@hejdita krásné, prosím tě, jak děláš ty nápisy ? taky mám tu šablonu, ale nejde mi to .-( díky za radu

mrka2
22. okt 2010

@hejdita perfektna lopta! tak na toto by som si ja veru ani netrufla 🙂

winona24
22. okt 2010

AHOJTE najlepšie cukrárky na svete... 😉

nepozerali ste dnes teleráno??? bol tam Bohuš... 🙂

lucula73
22. okt 2010

ahojte šikulky...
vďaka tejto super temičke som skúsila aj prvú moju 3D tortu....som sa teda narobila...na vás teda nemám,ale celkom ujde,aspoň si myslím..... 🙂
tú čiernu fabru som nakoniec bola kúpiť ,zafarbilo sa to super.... 😉

hejdita
22. okt 2010

dakujem ....

ale hej trufla by sisi 😀 nakoniec

a pismenka robim pomocou pachworku a to bud cez sacok alebo len tak naholo ale riadne poskrobovat hmotu a ptom jemne nozikom ak je treba vytahovat inak to robim akoby na tristvrte aby mi ten pruzok do ktoreho vytlacam pismenka ostal vcelku len tam bolo dobre pismeno vyznacene a potom zasa sklapelom alebo nozikom spicatym jemno dotvorim 😀 vela zdaru to pojde 😉 a idem upratovat 🙂 nech to stihnem do dvoch nanajvys do pol tretej ale to uz by som chcela mat nachystany karton a natom tortu....

a cierna mi vobec nesla urobit nrmalen som sa mordovala s tym aj ked takto to nejde vidiet ale ked som to valkala tak to bolo takove hnedo zeleno cojaviem ake len nie cierne 😀 som zvedava ako budem robit ja vlacika tomasa 🙂

medakote
22. okt 2010

@sofi07 klobouk dolu. naaaadhera. A ta kolebka. Ja si vzdycky myslela, ze pernicky delam hezke, ale tohle bych teda nesvedla ani omylem. Fakt uzasne!

hejdita
22. okt 2010

@sofi07 prosim tak ako dlho ti schla ta cipka??? je prefektna tak ako aj koliebka a torticka bez cipky 😵

lussy23
22. okt 2010

@katrin21 - podarené

lussy23
22. okt 2010

@lucula73 - podarený vláčik
@hejdita - krása.
@sofi07 tak to je nádherné!

anibas
22. okt 2010

@winona24 videla som - a som totálne sklamaná - maďarským ťavám dali viac priestoru ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
to ich tam ani nemuseli volať pre tie 2 minutky