Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
26. nov 2010

@duplicka asi musis len skusat 😉 ja som si chcela usetrit robotu, tak som skusala podla dievceniec korpus z celych vajec a teda u mna dopadol strasne!!! zo 7 vajec bol taky vysoky, ako klasicky piskot zo 4 😝 kazdy ma osvedcene nieco ine

aktak
26. nov 2010

@dm1 super 🙂

som bola pobede bez dvoch deti, tak som si chcela skusit naskusku tortu, nech ju nerobim prvy krat v zivote na synovu oslavu, tak pridavam foto 😀 moja uplne prva torta v zivote, s gastanovou plnkou, marsmallow marcipanom (taaaazko sa kraja )

daducha
26. nov 2010

@zlatat
@bzucinka2
@dm1 nadherne torty mate.
Ferb a spol. nema chybu,su suprovi , podarili sa ti Zlatat.Bzucinka krasna dzungla a dm1 svadobna je uzasna.urcite sa bude pacit,postavicky su super
Ste velke sikulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zlatat
26. nov 2010

@daducha ďakujem - aj kamoške, ktorej som ju robila sa strašne páčila, len dúfam, že tortička prežila cestu, lebo cestovala 100 km

vinka
26. nov 2010

@dm1 krásne torty.Je vidieť,že je perleťová.Alebo aspon som si to všimla. 😉 No ten pár radosť pozerať 😀 😀 😀

duplicka
26. nov 2010

ahojte neviete mi prosim poradit ako je urobena ta kravata? namixovany valcek a nakrajane kolieska toho mixu a rozvalcekovane

zuziq
26. nov 2010

@duplicka ano presne tak... urobis si platy roznych farieb, do vnutra das jeden sulec, a ten obalis platom ( jedna vrstva) inej farby a pokracujes. a potom si to narezes na kolieska a poprikladas k sebe a rozvalkas 😉 a toto asi bolo urobene tak, ze bol podklad hrubsia vrstva oranzovej, od seba dalej tie kolieska a rozvalkat 😕

duplicka
26. nov 2010

@zuziq tiez ma to napadlo, ze asi takto. robila som s fimo take ozdoby,tak technika jasna, len som nevedela ci to bude aj to zapracovanie do oranzovej tak ako myslim. hmmm cize je to na povrchu? nie je to dobre vidiet ci to je v jednej vrstve

zuziq
26. nov 2010

@duplicka no to si ja tiez len myslim ze tak sa to zapracovalo do tej oranzovej 😀 ale ono je to v jednej vrstve, tym ze sa to rozvalkalo tak sa to spojilo, ale to si opat iba myslim 😕

duplicka
26. nov 2010

@zuziq vyskusam a uvidim, ked sa to spacka, prefarbim hmotu na hnedu a pouzijem na buduce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

meinkonka
26. nov 2010

ahojte zienky,
prosiiiiim poradte mi. mam objednavku na torticku a chceli by len to vrchne poschodie z torty ako jednoposchodovu. ako by som mala urobit to auticko /lebo asi by bolo dost velke na jednoposchodovej/. normalne z korpusu ci cele len z MMF???

dakujem velmi pekne

alex21
26. nov 2010

dakujem za pochvalu 😉
Zas tu pribudli nahderne torticky. Vsetky chvalim.
bzucinka ty si sa bala modelovania ved tie zvieratka su uzasne a dokonale. 😎
Moja dcera sa stazovala, ze vsetky torty chodia prec a nam nezotane ani jedna. Tak tato je jablckova len a len pre nu zlasky. 😵

meinkonka
26. nov 2010

upsss tu je foto

alex21
26. nov 2010

@meinkonka podla toho aka bude vyzdoba okolo. Ak chces len auto tak z puncoviny. Ak das okolo cestu, travu, kvietky mozno nejaku znacku, mozno ked tam este napises aj meno tak potom by som dala mensie a vymodelovala z MMF. 😉

meinkonka
26. nov 2010

a este ta moja thanksgivingova s obdarovanym. nebola som velmi spokojna s imidzom torty, ale inak bola fantasticka

alex21
26. nov 2010

upss tak toto je trosku ina 😀 asi by som ho dala z puncoviny 🙂

meinkonka
26. nov 2010

@alex21 alex viac menej presne taku aka tam je. a asi by to auto bolo dost velke. tak len zo samotnej puncoviny? to bude dobre tuhe? este som puncovinu ani nerobila. mozes mi dat aj recept?

alex21
26. nov 2010

@meinkonka ja by som ho osobne urobila z puncoviny na to aby som ho robila z korpusu sa mi zas zda male.
A puncovina je najlahsie co moze byt. Su to vsetky odrezky a vsetko co ti zostane ci uz z korpusu alebo z plnky. Vsetko das dokopy ked mas vias korpusu a je to suche pridas dzem a ked mas viac plnky rozmrvis piskoty. Vytvarujes do pozadovaneho tvaru, trosku potries maslom a das ztuhnut do chladnicky a potiahnes

meinkonka
26. nov 2010

@alex21 dakujem 😉

meinkonka
26. nov 2010

@alex21 krasne si ju urobila. a vyzera mnamky

lucula73
26. nov 2010

jej aké krásne tortičky....mňam,dala by som si..... 🙂
@aktak no vidíš,na prvý krát ...určite ste si pochutili 🙂 ...a prečo sa ťažko krája? 😕

aktak
26. nov 2010

@lucula73 neviem, cely potah je velmi kompaktny, ked som krajala tak isiel so mnou az po tanier a nechcel sa za nic a svete prerezat 😀

ste uzasne vsetky, uz to ze si na torty najdete cas, myslim ze je to dobry relax a aj dobry pocit ked to pekne vyjde, nech sa vam dari a dakujem vam velmi pekne za rady 😉

lucula73
26. nov 2010

@aktak a kolko si dala cukru a kolko a a kých cukríkov?to by nemalo byť také tuhé...fakt neviem

ceja
26. nov 2010

krasne torty su na tej stranke www.pastatasarim.com - velmi sa mi pacia postavicky.. nikde sa ale neviem dopatrat k nejakemu postupu ako sa robia... su fakt mile

ceja
26. nov 2010

ale ked tak rozmyslam, tak su asi take pekne aj vdaka tym "veselym" farbam, fakt by mi ani nenapadlo tak vyzdobit tortu

aktak
27. nov 2010

@lucula73 take jahodky z Lidla, ani som ich neumyvala, a cukru som dala dost, lebo sa mi to lepilo 😕

bzucinka2
27. nov 2010

@daducha dakujem za pochvalu 🙂
@alex21 dakujem, veru som sa bala, ale po nociach sa da vsetko 🙂 krasne si ozdobila tu tortu, to si potrela cokoladou, potom si porobila bielou kruhy a sparatkom alebo cim potiahla ciary? 🙂 krasne to vyzera

alionuska
27. nov 2010

Holky moje...obidve deti mi ochoreli... ☹ ale nastastie som nemala toho tento tyzden tak strasne vela... 😀 9 a este idem teraz rychlo urobit tri...na zajtra...ale aspon tie co som urobila tento tyzden vam sem dam...🙂 Tom a Jerry,Shrek a mega slon-poprvy krat... 🙂

zlatat
27. nov 2010

@alionuska detičkám prajem skoré uzdravenie ... a že nemala som toho veľa ... kruci, pre m§a by bolo 9 nadľ+udský výkon a ty povieš toto?
Nemám slov, ako obyčajne náááádhera

mrka2
27. nov 2010

@alionuska prenadherne vsetky... ten slonik a tom a jerry... no idem si 😕 😕 oci vyocit...
@meinkonka ja by som asi tiez z puncoviny,alebo by som si to este viac ulahcila a isla kupit do obchodu nejaku roladu a tu vyrezala a potiahla. 😀 😉