Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
14. júl 2009

sisi peknucke torty....

ja sa tu teraz zas trapin s ruzickami, ale akosi mi to nejde.....dajte mi neaky tip na torticku, ale asi bez ruziciek, v piatok idem piect mamine k narodeninám 😒

cessy
15. júl 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?strana=10&id...

co hovorite na tuto hmotu??nerobili ste ju niektora. 😕 😕 😕

nasla som ju v teme fondant a falosny marcipan

zdenallicka
15. júl 2009

Cess, dnes jdu na ni..🙂 Budu pect babi dortik, tak to zkusim... 😉

zdenallicka
15. júl 2009

Cess, proc ti nejdou ruzicky? Vzdyt je to tak strasne jednoduche...🙂 A jestli je nechces delat, kup si nejake obyc vykrajovatko kyticku a macipan povykrajuj...🙂

sofi07
15. júl 2009

sisidl, krasne torty! baby, vy ste umelkyne. radost na to pozerat.

laluchova
15. júl 2009

babenky neviete nejaký link kde by som našla postup ako urobiť papučky topánočky???kamarátke sa narodilo dievčatko tak by som jej chcela urobiť tortičku s papučkami a podbradníčkom...dík...

cessy
15. júl 2009

zdenallicka nujdu mi, lebo to neviem......a tie povykrajovane sa mi nepacia.
samozrejme ze je to jednoduche, ale ked som to nikdy nerobila.......tak asi to pre mna nieje jednoduche

cessy
15. júl 2009

sofi, citala som ze si robila macika, foto nepridas???? 😕

sofi07
15. júl 2009

a dnes aj zabiaka 😀, to len tak na necisto skusam, vydrz sekundu, idem odfotit do chladnicky 😀 len sa mi moc nesmej 🙂

sofi07
15. júl 2009

no, uz je to tam, cessy. len je to biele, lebo farby nemam, ale uz ma cakaju doma, este tyzden musim vydrzat. uz sa neviem dockat 🙂.

cessy
15. júl 2009

sofi paradny....aj ten zabiacik. zatial vyzeraju ako duchovia ale ty ich urcite prifarbis 😀

cessy
15. júl 2009

budes robit neaku detsku torticku?? 😕

sofi07
15. júl 2009

😀 😀 😀 duchovia . hej, moja mala bude oslavovat meniny, tak chcem nieco skusit. objednala som si par tych gelovych farby, ale este si budem musiet dokupit aj tie praskove, lebo budem potrebovat ciernu.ako sa robi s tymi praskovymi? v zivote som s farbami nic nerobila.

cessy
15. júl 2009

sofi ja farbim len s praskovými. tiez som potrebovala ciernu a uz ani neviem kto mi tu na farbenie poradil cierne zivicisne uhlie. skusila som a funguje to. aj toho slonika som tak farbila 😀

do maleho poharika dam 3-4 kvapky vody a do toho trosku farbi....potom pridavam do hmoty. 😵

sisidl
15. júl 2009

sofi..dakujem pekne 😉

sofi07
15. júl 2009

aha, vidis, to som tu citala niekde 🙂.super, skusim, dakujem, cessi. a uz si aj nieco malovala priamo na figurku? ked chcem napriklad len jazyk cerveny (zabiak 🙂 ) , aby som kvoli tomu nemusela hmotu robit, ze len namalovat bielu hmotu, to ide, ze?

cessy
15. júl 2009

sofi ja som len zaciatocnik, to ti veru neviem povedat, skus sa opytat alionusky, ta je cukrarka

sisa.b
15. júl 2009

sofi, ja som toho mcqueena farbila praskovymi, ale dalsieho budem urcite robit gelovymi. tej praskovej farby som musela dat vela, aby bol cerveny a aj ked bola rozriedena s alkoholom, nechcelo mi to schnut ☹ navyse to nebolo pekne jednoliate, boli tam vidiet tahy stetcom - a to sme ho lakovali 3x!!! 😠 a potahovaciu hmotu som mala pod tym ruzovu, ale aj tak sa mi vysledny efekt az tak nepacil. alionuska ti poradi lepsie, myslim, ze ona farbi len gelovkami. no teraz sa ti to bude tazsie farbit, ked uz mas figurky hotove. podla mna je lespie modelovat z uz zafarbenej hmoty

sofi07
15. júl 2009

nie, nie, to ja nechcem tieto figurky farbit, to si len tak skusam 🙂ja sa pytam len preto, ze ked treba zafarbit len nejaky maly kusok napriklad.

cessy
15. júl 2009

sofi na male kusky ti to bude stacit, pozri do albumu myslim ze aja7 , ta tak farbieva kvietky....pozri na prvych stranach, lebo uz tu dlho nebola

sofi07
15. júl 2009

ok, pozriem, dik cessy

alionuska
16. júl 2009

Sofi,ak chces farbit len napriklad jazycek mozes...to mas jedno,ci zafarbis hmotu,alebo len nejaku cast z figurky. 😉

roxi
16. júl 2009

baby, neviete poradiť ako obtiahnuť poschodovú tortu, teda či to obdtiahnuť zvlášť a potom dať na seba, či ako?

zdenallicka
16. júl 2009

AHoj kocky, cim mam prilepit na tiramisu dort tyhle trubicky???

http://bloniarczyk.eu/produkty/RFcn.html

"Tiramisu" bude z tvarohu a zakysane smetany, ztuzene to bude zelatinove ztuzovacem.. Nahore budu zdobit kakaem a ruzemi z marcipanu a boky bych chtela olepit temi trubickami... Jak to udelam???

amadora
16. júl 2009

Ahojte cukrárky, určite ste to tu už písali, ale nemám toľko času čítať, mohli by ste mi poradiť prosím či keď robíte tortu poťahovanú s MMF ju nakoniec niečím potierate aby to bolo lesklé? Ja ju skladujem v chladničke a vždy sa mi trochu rozbľaptá a neviem si predstaviť ešte to potrieť vodou alebo tak 😕

roxi
16. júl 2009

amadora - ja som skúšala zatiaľ len 2 torty, z marcipánu - tá bola lesklá až moc, druhú z MMF a tiež nemala žiaden lesk, ale mne to nevadilo, no niekde som čítala, že niekedy je ten lesk tým, že niekto nedáva farbu do hmoty ale natiera na vrch, ale aké farby k tomu používajú netuším, ani neviem, či sa lesk dá dosiahnuť aj niečím iným, lebo som len taký amatér začiatočník

roxi
16. júl 2009

alionuska - tie tvoje torty sú prekrásne, hotové umelecké diela, ako robíš tie postavičky, napr. kitty, sú celé z MMF?

alionuska
16. júl 2009

Roxi,poschodova sa ti bude robit najlepsie ,ked budes jednotlive poschodia obtahovat zvlast...od najvacsieho az po to najmensie...

Zdenallicka,tie trubicky som videla aj tak,ze boli poprikladane na boku torty a zviazane nejakou maslickou...vyzeralo to krasne a aj to podla mna dobre drzalo...nemusis ich tam nicim lepit,len ich zviaz dokopy.

Amadora,vrch MMF budes mat leskly ked ho po potiahnuti torty potries obycajnou vodou. Ak chces farebne,tak len praskovou farbou roztopenou vo vode,alebo trosicke bieleho aklkoholu...Gelove farby zle schnu na povrchu.

Hadam som trochu poradila..pa pa. 🙂

roxi
16. júl 2009

alionuska - dík za rady, brat má v sobotu svadbu tak mu chcem upiecť tortičku, drž palce, nech sa mi podarí, lebo moc skúsenosti nemám, ale majú len malinkú takú neoficiálne poňatú svadbu, inak by som si netrúfla 😅