Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chvapilu
20. feb 2014

pěkný den vkládám dort floridu - můj první pokus s hoblíkem na čokoládu.Děkuju za velkou chválu minulých dortů moc mě to potěšilo.

mamcas
20. feb 2014

@pristela @dm1 @sticker babulky dakujem mooooc za pomoc 🙂 urcite to vyskusam, ale teda nefandim si 😝 len sa mi to jemne zdobenie moc paci a chcela by som vyskusat svadboku nejaku spravit a take sa mi pacia, ze @pristelka? 😝 😀 🙂

viera6
20. feb 2014

Ahojte,pridavam moju dnesnu ,,foto som dostala a je podla Lorny...

dm1
20. feb 2014

@pristela medvedici sice stuhnu ale myslim ze by nedrzali na oblucku :D. jedine ma napada z bomparov urobit ten obluk a potom na to napatlat este gumimacov pripadne iba ofarbit bompari ak sa to da :o. Alebo isomalt a mas pokoj :D

viera6
20. feb 2014
tamara2307
20. feb 2014

@pristela na take mnozstvo zdobenia bielkami by sa ti hodila zdobiaca ceruzka od tescomi 🙂 padne lepsie do ruky ako sacok

mishulle
20. feb 2014

holky možná blbej dotaz, ale stejně se zeptám, kolik přibližně cm krému dáváte mezi vrstvy korpusu, tzn. když vám vyjde po upečení 5cm korpus třeba, jak vysoký je po promazání?

pristela
20. feb 2014

@tamara2307 jo, znám ju , ale ver ze je oooovela lahsie stiskat makkunkavy sáčok ako stlacat umelu tubu , a to ti hodne aj zostane v tej tube, ked uz bude bielok na spodu, sácok vycuciam do poslednej kapky 😅 a taktiez sa mi zda ten najtensi nastavec hrubsi nez ked si odstrihnes zo sácku,tiež ta ich poleva na videu vypada riedka , keby taku riedku dam na bok torty tak mi to stečie a zas keby to zarobim do tej tuby hustejsie ide to isto ťažsie vytlacat ale mozem sa mýliť, ono je to vsetko len o zvyku, ked ti poviem ze doteraz stenšujem lupene, listy atd obycajnou lyzicou a pritom mam stensovadla roznych tvarov a druhov ? atd 😀 😀 😀 alebo kostice 😀 z celých dvoch sád pouzivam asi tak dve , tretiu na stredy kvetov, inak modelujem stale obycajnych šparadlom,pusinky doteraz robim s obyc.kovovou vykrajovackou tvaru kruh 😅 atd., atd 😀 alee dik za typ , som to hned bezala kuk 😀

jakelina
20. feb 2014

@viera6 krásná, čistá do detailu vymakaná

sisika
20. feb 2014

@pristela tvoj prispevok ma uplne potesil-dalsi dokaz ze nadhera sa neskryva v super drahych pomockach,ale v srdci a sikovnych rukach 🙂. Dakujem

chvapilu
20. feb 2014

vkládám dortík prvně s pribináčkovým krémem s jahodami 4.5kg,děkuju

kvojtanikova
20. feb 2014

ahojte po dlhom case opat niekolko mojich amaterskych toriet, peciem vzdy iba pre rodinu tak nemam az taku prax, ale rada sa tu inspirujem vela mamiciek je tu uplne profi, uz ani nelajkujem lebo kazdu jednu by som musela dat, vsetky fotky ktore tu davate su naozaj krasne

sisika
20. feb 2014

@kvojtanikova Ten napad so sijacim strojom sa mi velmi paci... Su ale vsetky krasne 🙂

kvojtanikova
20. feb 2014

@sisika dakujem. Ten napad som tusim nasla niekde tu lebo sama by som to urcite nevymyslela, to je moj problem ja nie som bohvieako kreativna. Inac to ani nebolo velmi tazke vymodelovat ten stroj a pekne to drzalo na torte lebo to bolo zapichnute aj v stroji aj vlastne tou "ihlou".

sisika
20. feb 2014

@kvojtanikova veď prave,ze take jednoduche a efektne... A pekne spracovane 🙂.
Ja ma rovnaky problem-som taka "usadlá" a bojim sa experimentovat s vyzdobou torty...
Preto doslova hltam stranky s tortami a v kutiku duse snivam ze aj ja raz taku uzasnu a dokonalu tortu stvorim.... 🙂
Ale bavi ma to,tak co-nemoze byt kazdy naj naj naj

jancip
20. feb 2014

Holky, prosím, jak na potahování, aby to nedopadlo jako na první fotce, ale aby to bylo pěkně hladké jako na druhém obrázku? Mně se povedlo něco mezi tím a nevím, jak docílit toho hladkého vzhledu.

jancip
20. feb 2014

A ještě jeden dotaz. Jde nějak zbělit marcipán bez běloby na potraviny? Nevím, zda během zítřka bělobu v normálním obchodě seženu.

adrika202
20. feb 2014

🙂 🙂

halienka
20. feb 2014

@jancip v prvom rade si treba kúpiť cukrársku žehličku a tu je návod ako potiahnuť pekne tortu

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8
katarina51
20. feb 2014

@pipka @mamcas Ďakujem kočky, bola som a som aj nakúpila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jancip
20. feb 2014

@halienka Děkuji. Asi bude zakopaný pes v té žehličce a nezkušenosti.

katarina51
20. feb 2014

@muffinka8 Chcem sa opýtať pre istotu na postup. To mascarpone tam dávaš kedy? Chcela by som niečo takéto vyskúšať, no stále mám z toho obavu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

akzuzs
21. feb 2014

Ahojte pridávam dnešnú moju skromnosť a idem konečne spať som totál KO a ráno na 6tú do práce. DObrú noc

ludkas31
21. feb 2014

DOBRE RANKO, chcem sa opytat zvazujem kupit dalsiu pomocku na torty a chcem poprosit o vas nazor , popripade poradit ktory je lepsi. peciem len pre svoju rodinu tak ci sa oplati aj tak investovat do toho drahsieho vyrobku, laebo mi bude stacit lacnejsi. Vdaka vopred za vase rady.

sticker
21. feb 2014

@adrika202 Tá s liekmi je 100 bodová!!! Už na FB som ju obdivovala. To si dáš vytlačiť tie etikety a normálne ich nalepíš, alebo ako sa to robí?

mufik7
21. feb 2014

@jancip ja cukrársku žehličku nemám a dá sa to takto pekne urobiť aj bez nej. Keď dáš na vrch marcipán, tak ten čo máš na bokoch si postupne jednou rukou kúsok nadvihuj a popotiahni a druhou uhladkávaj k torte. Tu je k tomu super video, podľa ktorého to robím:

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8


Prikladám aj nejaké fotky mojich výtvorov.

muffinka8
21. feb 2014

@katarina51 na druhy den ked vyslaham slahacky s roztopenou cokoladou , ja davam aj smeta fix k tomu, tak potom uz k tomu len prumiesam mascarpone, aby sa to spojilo, ziadne dlhe miesanie.

halienka
21. feb 2014

@ludkas31 ja mám ten prvý zelený a je výborný, som s ním veľmi spokojná a aj ho využívam veľmi často, ten druhý nepoznám, tak to neviem porovnať, ale ako pozerám, ten sa asi musí tkačiť ako injekčná striekačka, ten čo mám ja sa akoby šróbuje a tým tlačí tú hmotu, tým pádom nemusíš vyvinúť ty takú silu, len šróbuješ. 🙂

mirinecka
21. feb 2014

kočky, včera som robila ruže, pozrela som milión postupov, ale aj tak som sa natrápila a nič moc z toho nevzniklo ☹ , teda vôbec som neni spokojná, tak dnes budem dorábať znova. (najhoršie je že ich už potrebujem na zajtrajšie odovzdávanie), najprv mala byť torta zadok a v stredu to zmenili na srdce z ružami tak neni čas na nacvičovanie 😝 . Stále som neprišla ako to robíte, že tie vaše vyzerajú ako živé. Dnes sa idem trápiť s tortou a budem na ňu dávať aj krajku už teraz mám brucha bolenie, aj keď krajky sú nachystané, len dúfam že sa mi podarí dať ich pekne na tortu. 😕

mirinecka
21. feb 2014

@ludkas31 ja mám ten druhý strieborný a treba naň veľa veľa sily na vytlačenie 😠