Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jún 2012

@wera.g no robím ju obyčajnou takouto vykrajovačkou http://www.sugarart.sk/vykrajovacka-kvetina-gul... - mám ich v rôznych veľkostiach. Vykrojím si jeden kvietok, stenším okraje, vymaľujem podľa toho, ako sa mi páči, potom vykrojím druhý taký istý kvietok, urobím s ním to, čo s prvým a prilepím ich dokopy. Potom urobím stred a popodkladám jednotlivé lupienky, nechám vyschnúť

jakelina
22. jún 2012

@bambula1307 tak toho se tam dává trocha, tak se to možná vyplatí koupit a udělat si vlastní hmotu. Třeba někdy použiju. Tady jsem hledala v obchodě, kde nakupuju a tam to nevedou. 😝 Tak budu muset hledat jiný.

zuzkaamato
22. jún 2012

@lucinka ta minnie je nenormalne krasna.. jednoducha a nadherna..a ta bodkovana masla nema chybu, vyzera to fakt super.. krasa 🙂

wera.g
22. jún 2012

@lamps jeeeej tú vykrajovačku mám doma tiež v rôznych veľkostiach a ani som netušila aká nádhera sa z toho dá spraviť 🙂 Ďakujem moc, vyskúšam, hoci po skúsenostiach s ružičkami, neviem neviem 😀

lamps
22. jún 2012

@wera.g dávala som sem aj fotopostup, len neviem, na ktorej strane je ☹

eliska22
22. jún 2012

jééjda baby, tak práve mi píše kočka, čo si bola pre tie minie, že jedna neprežila prevoz 40 km, odpadol jej nos, mihalnice a ruky, a aj balon, tak že to doma opravovala ☹ ale že jej to nevadí, a že ona teda by na to modelovanie nemala nervy, že mala teraz dosť, keĎ to opravovala, ale mňa to riadne mrzííííííí ☹ 😔

jakelina
22. jún 2012

Koupila jsem si nové vykrajovátka, tak jsem upekla perníky a zkusila to na to dát. Vypadají moc hezky, už se těším, až použiju někde na dort.

sisix
22. jún 2012

koukam, ze na slovnku je pekne draho. Ja kupuju vykrajovatka atd u pani na mimibazaru a ta ma uuuplne jine ceny.

mrka2
22. jún 2012

ahojte, pridavam svoju aktovku, je to podla naozajstnej,ktoru mi doniesli ukazat 🙂 a idem na tu morsku pannu 🙄

jakelina
22. jún 2012

@eliska22 nic si z toho nedělej, to máš otřesy a teplo, hlavně, když to šlo opravit. 😉

maya30
22. jún 2012

ahojte pridavam moju dnesnu, pokus o fotenie v exterieri 🙂 😝

lamps
22. jún 2012

@jakelina vidím, že tvoja závislosť je veľmi vážna 😅 😅 medovníčky sú krásne 😅 😅 😅 😅

mima1311
22. jún 2012

@maya30 odpadavam , je uzasna 😲 🙂

mima1311
22. jún 2012

@jakelina ty ich mas vzdy take krasne 😵 😵 😵

jakelina
22. jún 2012

@lamps no vidíš, jak už z toho blbnu. Ale u nás mají všichni perníky rádi, tak jsem ozdobila jenom pár a zbytek snědli jenom tak. 😀 😀

jakelina
22. jún 2012

@maya30 nádhera

@mrka2 krásná, už jsem viděla na FB 😉

jakelina
22. jún 2012

@sisix u koho kupuješ???

mrka2
22. jún 2012

@maya30 jeej, krasna!!!

eliska22
22. jún 2012

@maya30 veľmi pekná tortička 🙂

sisix
22. jún 2012

@maya30 moooc pekne

artepf
22. jún 2012

ahoj holky, právě jsem dodělala svatební a mám dost, přidávám fotky a poprosím vás o radu - mám tam ty frézie nechat, nebo je sundat a nechat jen lilie a růže, myslím jestli to není přeplácaný 😕 ? Přijedou si pro něj zítra ráno, tak ještě můžu něco poupravit...DÍKY za objektivní názory!!!
A přidávám ještě ze včerejška se psem, měl to být hnědý labrador, tak jsem se pokoušela o štěně, ale asi to moc poznat není 😒 . Ale jak to tady čtu, včera se dělalo úplně otřesně, taky se mi všechno hned rosilo v tom dusnu 😝 . Jinak od včerejška se zase kochám všema fotkama, co tady přibyly a jen ukládám do inspirací 😀

wera.g
22. jún 2012

@lamps nevadííí, zajtra budem mať čas, tak sa tu pokúsim popreklikávať, moc moc ďakujem 😉

sisix
22. jún 2012
jakelina
22. jún 2012

@sisix díky, tak tu mám uloženou v oblíbených a něco jsem tam už taky nakupovala. Já už v tom ani nemám přehled a máš pravdu přišlo to za dva dny a všechno krásně zabalené a pečlivě uložené.

dajna11
22. jún 2012

@mima1311 NO JA SOM ROBILA TAKé HAKY BAKOVé čOKO Mantinely....vyzerá to super,je to lahké,potrebuješ iba čoko 😀

sisix
22. jún 2012

@jakelina ja delam dorty jen pro rodinu a ted si objednala i kamarada a sousedka, ze by taky neco vybrala. Takze zacinam. Tak krasny dobry jako ksou tady nedelam. Zitra hodim mejakou fotecku.Jeste nakupuji na lilii ale ta je draha. Pokud mas nejake strankdy kde nakupujes, pisni je sem. Stejne tak i pokud mas vyzkousene nejaky korpus ci krem a si z nej nadsena. Budu rada za kazdou radu a receptik. 🙂

zuzkaamato
22. jún 2012

@artepf ja sice nepeciem torty a velmi sa v tom ani nevyznam, len sa sem chodim kochat. ale podla mna by ta torta bola krasna aj bez tych lalii, len s ruzami a freziami. lalie ako take su spravene uzasne, len tie mi tam viacej vadia ako tie frezie.. ale pokial bola poziadavka na tortu s laliami, tak by som asi dala prec tie frezie...inac ta torta je dokonala, fakt krasna, kvety su ako zive 🙂

janula.h
22. jún 2012

žienky asi bola torta dobrá lebo aj môj kúsok zo stola zmizol 😝 niekto ho proste šľohol 😀 ( a nebol to ani manžel a ani dcérka to neboli ten kúsok som odložila emke a niekto ho normálka zožr..l 😠 😀

monika76
22. jún 2012

@bambula1307 Ďakujem aj ja si to až teraz uvedomujem ked sme cele dni v nemocnici a vsetko toto vydiet je strasne .Každý si povie ako dobre že to nie som ja a moja rodina .Ale ked ťa take dačo zasiahne je to tak zlé.

jakelina
22. jún 2012

@sisix na Lilii jsem už taky nakupovala a jinak taky na Mimibazaru u http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=230945. Ale někdy to tam trvá dýl, má nějaké silikonové zboží na objednávku a čekáš až to dostane.
Korpus dělám skoro nejvíc mramorovaný, když si ho zadáš do vyhledávače, tak ti to najde recept. Krémů je strašná spousta, tak nevím jaký by jsi chtěla.

florentina
22. jún 2012

@artepf hele to je těžké, ty kytky jsou všechny krásné a moc se ti to povedlo, ale já osobně mám raději jednoduší výzdobu, podle mne to pak lépe vynikne, takže já jsem za to je dát pryč a nechat jen lilie a růže... 😅