Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
22. jún 2012

@jakelina jaky krem davas pod hmotu?

jakelina
22. jún 2012

@artepf taky se mi zdá, že je tam toho až moc. Něco bych sundala. 😉

eliska22
22. jún 2012

@artepf aj mne sa tam toho zdá veľa, ale fakt neviem čo dole , všetky tie kvety sú krásne 😵 mňa tam ruší hore tá ľaiia asi by som dala dole tie alebo nechala len jednu ono je to ťažko 😝

sisix
22. jún 2012

@artepf kvety jsou opravdu krasne, ja bych nechala jen ruze. Ale nevim jaky byl pozadavek nevesty.

jakelina
22. jún 2012

@sisix máslo, trochu cukru, rozpuštěnou čokoládu a drobečky z korpusu. Do světlého těsta bílou čoko a do čokoládového hořkou.
Ušlehat máslo a pak přidat to ostatní. Když dávám do dortu karamelový krém, tak dávám i trochu zkaramelizovaného Salka.

mates22
22. jún 2012

@artepf osobně bych taky spíš ubrala ty lilie, jak jsou velké, tak to na mě působí trochu tvrdě, já mám radši takové něžné svatební......... ale přiznávám bez mučení, že nemám lilie jako kytky ráda 🙂

dadka212
22. jún 2012

@artepf aké krásne kvety nádherne si ich urobila....ale máš pravdu zdá sa mi tam toho až moc....len ani neviem čo by som dala preč 😀 všetko je krásne 😵

artepf
22. jún 2012

@zuzkaamato
@florentina holky díky, mně se to asi taky víc líbilo jen s růžemi a liliemi - to byl také požadavek, že tam má být, jen si ale říkám, když ty frézie vytáhnu, jak zamaskuju ty vpichy, nemáte nějaký nápad 😕 ?

sisix
22. jún 2012

@eliska22 ta nahore me taky nesedi

artepf
22. jún 2012

@artepf díky, no právě, jak jsem teď psala, požadavek byly bílé lilie a bílé růže, které ´bude mít nevěsta v kytici, ale co s těma dírkama, když frézie vyndám, napadá tě něco ☹ ?

jakelina
22. jún 2012

@artepf jedině kuličku z hmoty a nějak do ztracena zatřít. Jestli to půjde, ještě jsem nemaskovala takovou díru, tak netuším. ☹

sisix
22. jún 2012

@jakelina to zni dobre a muzes nejaky pomer masla x cokolade

artepf
22. jún 2012

@dadka212 teď koukám, že jsem odpověděla sama sobě 😀 😀 😀 , ten můj předchozí příspěvek patřil tobě 😀

mizulienka
22. jún 2012

@mima1311 rado sa stalo 😉 ako sa ti plnila torta? netopila sa ti ta plnka? ona je chutovo uplne super mnam 😉

jakelina
22. jún 2012

@artepf možná by ta horní lilie mohla být na tom druhém patře a nahoře jenom ty růžičky, přijde mi tam moc velká. Ale věřím, že se to už špatně předělává, když jsou už dírky a nejde to maskovat. Květy jsou všechny přenádherné.

florentina
22. jún 2012

@artepf no zrovna jsem přemýšlela, když se ptáš co ubrat, jak to budeš maskovat? 😅 Vidím to jako docela problém, buď potáhnout ještě jednou vrstvou a nebo na dort udělat malé bílé "tečky, ťupky" z bílků či královské polevy, ale pak je udělat po celém dortu, nebo alespoň v nějakých stejných vzorech, prostě aby to vypadalo jako schválně a né omylem.....

artepf
22. jún 2012

@jakelina to z tou kuličkou mě taky napadlo a nebo, udělat ještě teď narychlo pět lístků k růži na drátku a dát to místo těch vpichů, je tam pět svazků frézie, jen jestli to do zítřka stihne vyschnout, no uvidím, zítra dám vědět, jak to dopadlo 😉

jakelina
22. jún 2012

@sisix Jedno máslo a půl čokolády. Ona to zabetonuje tak 😀 😀 😀 , že ti nepustí ven ani nějaký třeba tvarohový nebo jogurtový krém a krásně se dá ten povrch vyhladit a taky nejsou vidět pod potahem jednotlivé patra korpusu a krému. 😉

jakelina
22. jún 2012

@artepf no vidíš, zkus to nejdřív na jedné dírce a kdyby to bylo vidět, tak holt tam něco budeš muset dát a nebo to nechat tak jak to je. 😉

artepf
22. jún 2012

@eliska22
@sisix
@mates22 díky za rady a názory 😉

sisix
22. jún 2012

@jakelina zlata dekuji. Budu delat za tyden mladymu hrad s drakem a rytirem

sisix
22. jún 2012

@artepf co tam kde to jde, dat listek a kde ne tam poupakto ruze, nic jineho me nenapada. Drzim palecky

dadka212
22. jún 2012

@artepf teraz už je to ťažko keď je hotová a napichaná 😝 mne osobne sa viac páči ak sú kvety na takýchto tortách v nejako "vodopáde" ale keď už ju máš takto a požiadavka bola lalie a ruže tak buď ako kočky radia,alebo tie lupienky len neviem či vyschnú alebo urob nejakú malú ružičku, alebo púčik a šupni ju tam kde je vpich...neviem 😝

mima1311
22. jún 2012

@mizulienka je perfektna , strasne mi chuti ...dovela dobre , len sa zacala casom ,, natahat,, topit 😠 ked som ju vybrala z chladnicky bola riadne tuha , kym som naplnila uz bola tahava , ale v chladnicke zas zatuhla 😀 toto pocasicko nem dobre na coko 😀

dadka212
22. jún 2012

@mima1311 ja ju tiež mám v chladničke 3x 😀 no je taká roztápajúca sa, ale dúfam, že vydrží 😝

ajka82
22. jún 2012

@jakelina jeeejo, mne take vykrajovatka maju prist bud. tyzden, dobre to vyzera 😵 plus take ako lamps pisala, ze z nej robi tu super kytku... sa zas budem tesiiit 😵

mima1311
22. jún 2012

@dadka212 urcite 😉 som zvedava aka bude v torte , uz sa tesim 🙂

mizulienka
22. jún 2012

@artepf skus tam dat male biele kvetinky, obycajne tie z vykrajovacky, daj ich tam viac na jedno miesto a bude to posobit, z to tak malo byt 😀

mizulienka
22. jún 2012

@ajka82 nemas nahodou poruke fotku tej kyticky, z ktorej @lamps robi tu kvetinku? je to tato?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49833937&tab=0

dakujem

hejdita
22. jún 2012

moja dnešná 🙂