Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. jún 2012

ach dievčence idem sa vám posťažovať ☹, dnes som niesla tortu do škôlky, tak veľmi som sa tešila. Prišla som s ňou do škôlky deti sa veeeľmi tešili a jedna z učiteliek tiež, povedala, že ešte takú tortu nevidela. Keď som jej povedala sumu za suroviny zdalo sa jej to očividne veľa ☹ (36 eur, torta mala 8,30kg) pritom som si nerátala ani za vodu, energie, čisto len podľa bločkov som si zrátala, čo všetko som dala do torty. Jedno poschodie bol mramorový korpus s čokoládovou plnkou, druhé kakaový korpus s Pribinákovou plnkou, džemom a lesným ovocím. Tak som jej povedala, že aspoň 25 eur, že ostatné nechám tak, veď je to pre deti. Torta bola taká veľká preto, že učiteľky chceli, aby sa z nej ušlo aj všetkým učiteľkám a personálu škôlky. Teraz na obed som bola pre Terezku a druhá pani učiteľka, ktorá má deti na starosti poobede ani len nepoďakovala, nijak sa nevyjadrila. Ale som z toho riadne smutná 😢

dm1
28. jún 2012

@miciatko baby pisali ze uz aj kaufland predava ale nepozerala som veru ci aj u nas lebo mam este dost amerikancov

mima1311
28. jún 2012

@monika76 jooooj , viem o com hovoris , ja si uz pripadam total ,, psycho,, som v stave hryzt kockovy cukor 😀 😀 😀 ale vies ze je to z nervov , proste asi zeny su viac nachylnejsie sa ,, upokojit,, ked si obalia nervicky sladkym ....no nic by zle na tom nebolo , keby sa vdaka tomu postava tak prudko nemenila 😝 😀

dm1
28. jún 2012

@lamps verim ze si smutna ale kasli na ne hlavne je ze deticky mali rozriarene ocka 😵 . Nabuduce aspon budes vediet co mozes od nich cakat

lamps
28. jún 2012

@dm1 no to je to jediné, čo ma teší, že deti mali radosť. Ja viem, že je to dosť euráčov, ale s cenami v obchodoch ja nič cnenarovím, rátala som to dvakrát podľa bločkov, kde boli suroviny na tortu.

reruna
28. jún 2012

@lamps dort byl krásný, ty učitelky si ho objednaly? možná myslely, že ho dáš zadarmo, třeba jste se nepochopili, řekla jsi jim dopředu, že budeš chtít zaplatit za suroviny?
@monika76 držím moc palce, aby se malý brzy vyléčil!

katy1979
28. jún 2012

@lamps nic si z toho nerob dolezite su tie deti. mne ju sice kazdy chvalil teda nie kazdy tiez su osobky ktore ani bu ani mu. Ste sa dopredu nedohodli na cene aspon cca? lebo nasi mali strop 50eur. a torta mala 9,5kg. Spomen si na tie decke rozziarene oci a to ich jeeeeej a na zbytok kasli.

lamps
28. jún 2012

@reruna áno povedala som im, že im tortu urotím len za cenu surovín. Ja som si myslela, že budú chcieť nejakú 4 kilovú tortu pre deti, učka povedala, že ona chce, aby ostalo z torty aj pre kolegyne a personál a že to je do 40 ľudí.

lenocka23
28. jún 2012

@lamps tiez si myslim, ze cakali, ze to bude zadara... ale ak si ju objednali a vedeli ze bude treba platit, nie je o com... torta bola nadherna, ziariace detske ocka tiez... na ucitelky sa mozes vykaslat.. 😉 🙂

reruna
28. jún 2012

@lamps tak pokud ji měli regulérně objednanou a chtěli velkou, tak nechápu jejich reakci, asi nechodí do obchodu a neví, kolik co stojí.....

monika76
28. jún 2012

@lamps och tak to teda je nezodpovedné 😒 daktory si neuvedomujú že kolko práce a času a všetkého treba. Verím Ti že si sklamaná .Druhý krát budeš vediet a dojednáš sa.Už aj ja všetko najprv zreferujem z čím poťahujem a tak ďalej.Nikdy nevieš ľudia su všeliaký.Aspon detičky sa tešili 🙂 tetušky si mali upiect same ked su také múdre.

lamps
28. jún 2012

@katy1979
@reruna
@lenocka23 ja som bola v tom, že na tortu sa poskladali ostatní rodičia, lebo učka sa vyjadrila tak, že ona povedala rodičom, že tortu urobím ja len za cenu surovín. Rodičia sa ma vypytovali aká a kedy bude torta a dnes učka ani nemala peniaze pri sebe aby mi zaplatila aspoň za suroviny. Ja som učiteľke hovorila, že musí rátať nejakých 25 eur na suroviny, potom vyšlo najavo, že chcú takú veľkú tortu, tak aj cena surovín stúpla. Tak nechápem. Pritom jedného rodiča by tá torta vyšla nejaké 1,50.

bambula1307
28. jún 2012

@simasa ja som dala od crystal colours rose pink, je netoxicka,ale nejedla 😒

aduskatt
28. jún 2012

@lamps no, to veru nepotesi.ale aspon deticky sa tesili..

lenocka23
28. jún 2012

@lamps a vedeli vobec ostatni rodicia, ze sa maju na tortu poskladat...? ak ucitelky ratali s tym, ze nebudu platit, mozno ani nedali vediet... :-/ aspon budes vediet, ze nabuduce sa radsej dopredu dohodni s rodicmi a ucitelky z toho vynechaj.. (ak vobec bude nejake nabuduce)

mima595
28. jún 2012

@mojmacik - ano, nesmie sa nosit ziadne maslove plnky, dokonca vraj ani ovocie, kebyže si dopestuju na dvore..ak by napr. mali ceresnu, tak vraj nemozu...

ale u nas je taka dohoda, že sa robia posedenia..a vtedy nosime my..chlebiky, kolace, torty a kedze je to už za dozoru vlastnych rodicov, tak ucitelky to interpretuju tak, že oni len prepoziaciavaju miestost na akciu 😉

@lamps....skoda, že ste sa nepochopili, lebo len zbytocne vznikli problemy a torta bola naozaj velmi pekna...
a teda aby si skoro 35E platila sama je dost...teda

reruna
28. jún 2012

@lamps podle mě to ty učitelky nepochopily - ony myslely, že ji uděláš za cenu surovin, které zaplatíš ty, jinak by od rodičů vybíraly peníze a to by určitě viselo na nástěnce a všichni by s tím počítali

bambula1307
28. jún 2012

@lamps juuj to ma mrzi, ze tak reagovali, ocividne nevedia co suroviny stoja. ja som tu k promocii, tiez len za material ratala a na 5kg ma vyslo 26e..bez roboty,ale elektriku som si 1e zratala.
No minule som tiez jednej susede robila knihu otvorenu celu v marcipanke, karamelovu , mala4 kg pytala som 18 ,ale som jej nepovedala,ze je to len material a ona si myslela ked mi dala 20 ze ktovie ako som si privyrobila..tiez ani len nepovedala, ze je pekna...a potom ani, ze im chutila 😒 ..tak ja tiez obcas zasnem...ze ludia fakt nemaju sajnu co co stoji 😒

zklimekova
28. jún 2012

5,6kg.... pre Samka na rozlúčkovú party s prvým stupňom.....a hlavne s p. učiteľkou 🙂

lamps
28. jún 2012

@lenocka23
@mima595 ja som si myslela, že rodičia sa skladajú, keď sa učteľka vyjadrila, že rodičom povedala, že ja tortu pečiem len za cenu surovín. Ale v podstate je to jedno, učiteľka ju zajednávala, tak mala mať peniaze na to, aby ju vyplatila. Veď uvidím, čo bude zajtra ráno, či sa preberú a aspoň poďakujú alebo to berú ako samozrejmosť, že si niečo objednajú a potom nič ani ďakujem

lamps
28. jún 2012

@reruna nie učiteľka vedela, že suroviny platia oni a ja im ju urobím v podstate zadarmo. Som jej povedala, že za robotu nič nechcem.

aduskatt
28. jún 2012

@lamps ucitelky, ktore vychovavaju nase deticky by mali mat podla mna v sebe zakorenene aspon zaklady slusnosti a vediet podakovat za nieco, tak hadam sa toho aspon rano dockas.

sisix
28. jún 2012

@lamps tak to je mi lito. Kdo to nedela nevi co a jak stoji, ale zarazi me, ze ste nebyli domluveni na cene. Ale jak rikaji holky, kasli na ne.Deti meli radort a to je nejdulezitejsi. 😉

lamps
28. jún 2012

@bambula1307 no ja mám skôr pocit, že ľudia si myslia, že nám dávajú v obchodoch suroviny zadarmo a oni musia platiť a konštatovať ako je všetko drahé 😠

anibas
28. jún 2012

@lamps tortička fantastická 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja som tak dopadla pred rokom - našťastie malinká tortička, náklady cca 10€ - dostala som 1,50 € - to bolo pre dcérinu spolužiačky na 15 r. a kámošky ju chceli prekvapiť - tak sa takto vyzbierali 😀 😀 😀 Teraz končia ZŠ a sami si organizujú rozlúčku, majú vyzbierané pekné peniaze - tak či im neurobím tortu. Dcére som dala bločky a až mi zo školy zavolala, že jej dali € - tak som zapla rúru !! 😀 😀 😀

reruna
28. jún 2012

@lamps a kdy si teda myslely, že to od rodičů vyberou, když je zítra konec roku? to je fakt teda děs 😠

mojmacik
28. jún 2012

@lamps ....tak to je des,ja moju robim na vlastne triko ale ucitelky vedia....my sme nastupili do skolky vo februari a nic ako prichodne sme nedoniesli a sme traja (no ani som nevedela,ze sa to nosi),tak som sa takto rozhodla,ze urobim torticku na zaver sk. roka....ja nepeciem ,len tak jednu-dve do roka a potrebovala som uz minut potahovku....

reruna
28. jún 2012

@bambula1307 to je potřeba jim asi vždycky říct - normálně by stála 40, ale vám ji dám jen za suroviny za 20, pak by možná byli rádi...

lamps
28. jún 2012

@anibas no to tak chodí, ale dopadla som tak pre svoju hlúposť ☹. Mala som im povedať, že piecť začnem až keď budem mať aspoň 25 eur na ruke. Ja som to brala, že budú férové No a dopadlo to takto ...

reruna
28. jún 2012

@mojmacik tak to taky nevím, že se nosí příchodné 😅 😲 do školky?