Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
14. júl 2012

Dobre ranko devcata, Sara 3 roky kouka semnou na dorty a hlasi: ja uz chci taky narozeniny. Ja se patam proc a ona, ze chce dortik. 😀 Narozky mela v dubnu a dostala barbie dortik. 🙂

dajna11
14. júl 2012

ahojte a krásne ránko baby....prosím vás...mám robiť tortu na 1 rok pre chlapca ale má tam byť jedlá foto...ako to ozdobiť??nemám tucha. 😀

miciatko
14. júl 2012

baby na to stretko je este volne ci nie?? a kedy presne je??

kika777
14. júl 2012

Trnavacky pozor 🙂 v jednote u cinana na druhom poschodi predavaju pomocky na marcipan, listocky, kvietky po 1,80 klieste po 2e valcek za 7e. vyber zatial nema bohvieaky ale pytala som sa, ze bude mat toho viac 😀 ma to uuuplne vzadu v domacich potrebach

cernalu
14. júl 2012

@mishulle no ty jsou úžasný 🙂 moc děkuju

pipka
14. júl 2012

@miciatko 22.-23. september...a co ja viem podla poslednych sumarov, tak nejakych 5 miest este bolo 😉

mariborka
14. júl 2012

Holky, to mi fakt nikdo neporadí čím nejraději potahujete dorty, aby byly chutné, dobře se barvily?? :( :( :(

jakelina
14. júl 2012

@mariborka já potahuju MMF, recept je na první straně. Pak je výborný Smartflex, někdo má rád jenom mléčný marcipán, někdo mandlový marcipán. Těžko se radí, chce to zkusit.

levandulka3
14. júl 2012

@eliska22 nie ten o tom parížáku

ajka82
14. júl 2012

@sisix mne starsia tiez stale pizuka, ze chce torticku...lebo vsetko co robim ide prec... tak ja som taka, ze najdem nejaku prilezitost a ked nie, tak ze si nieco skusam, tak sa tesi, ze aj malicky z tretiny normalnej davky zostane doma sem tam 😉 ... lebo obe baby aj s mm su vybavene hned po vianociach-narodeniny v januari a meniny januar a februar 😅

levandulka3
14. júl 2012

@rapunzel1 no ja si myslím že chceli red velvet = červený zamat je veľmi oblúbená najmä po odvysielaní báječných dort na prima love recept je tu niekde vo fore alebo na torty od mamy

janula.h
14. júl 2012

@mariborka ja Pasta dama top špeciál a farbím gélovými Wiltonkami a asi preto Ti nik neodpisuje lebo polka báb ešte spí po nočnej fuške s tortami resp. už maká na dokončení ďaľších 😉

levandulka3
14. júl 2012

@mamina1978 ja som robila na tú tému takéto

levandulka3
14. júl 2012

@mamina1978 ja som robila na tú tému takéto
@mamina1978 no a fotky

yamahafazer
14. júl 2012

par mojich ani neviem ktore som tu uz davala

yamahafazer
14. júl 2012

@miciatko ten obchod je uz strasne davno zruseny iba raz som si kupila tie formicky a obchod uz potom zrusili teraz je tam zas iny,ale tam nemaju nic

dada2007
14. júl 2012

.......baby, foto z netu.........prosím vás, ako by ste to robili? aby mala cca 2-3kg? upiecť kruh alebo ovál a vytvarovať? či?

dakujééééééééém

dada2007
14. júl 2012

....a ešte........overený receptík na kávovú plnku máááááááme??? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dakujém aj zaň 😵

dadka212
14. júl 2012

@mariborka ja poťahujem smartflex velvet....a ja nemám postup robím to podla obrázkov, ale je tu téma kde sú aj fotopostupy 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 asi by som to piekla vo forme na srnčí chrbát a troška zrezala tie "pruhy" alebo ako roládu...

simasa
14. júl 2012

@dada2007 zo srncieho chrbata by to asi tolko nevazilo, tak si myslim, ze skor upiect obdlzniky a potom zrezat obluky. Odskusanu kavovu nemam. To stretko este nevies?

dadka212
14. júl 2012

@dada2007 alebo upeč kruhy rozrež na polkruhy a daj nad seba dúfam, že chápeš 😀

simasa
14. júl 2012

@dadka212 Dani, pisala som nezavisle na Tebe - aby to nevypadalo, ze vyvraciam Tvoj napad 😀

dadka212
14. júl 2012

no a predsa som to večer dorobila 😀 na ten domček pojdu ešte baloniky, potom hodím foto aj s nimi....

dadka212
14. júl 2012

@simasa ja som prehliadla váhu 😀 inak by som to zvážila....niekedy píšem skôr ako rozmýšlam, nuž spať som išla o 4 ráno domček mi dal zabrať som sa s ním babrala asi 2 hodiny....a ráno o 8 už mamina kakavko, minerálku atď 😀

eliska22
14. júl 2012

@dadka212 aký pekný domček a ako kukám tiež si robila znak barcelony 😀

eliska22
14. júl 2012

týždeň bez spidermana si neviem už ani predstaviť 😝 😝 😝 začínam túto postavičku dosť nenávidieť 😖
našťastie už nemám takú objednávku, ale radšej nebudem to moc vykrikovať 😀

lamps
14. júl 2012

@dada2007 ja robím takúto kávovú: 3 dcl mlieka, 2 bal. vanil. cukru (ja nedávam), 4 žĺtky, 2 PL hl. múky, 1 - 2 ČL instantnej kávy - poriadne rozmixovať a uvariť kašu, po vychladnutí vmiešať do 360 g masla vymiešaného s 200 g pr. cukru. 😅

lucula73
14. júl 2012

pekný dník... moje výtvory..... 😉
tá lopta sa mi ale vôbec nepáči,ale oslávenec bol maximálne spokojný,aspoň že 😒

anibas
14. júl 2012

@mariborka popozeraj si tuto postavičky - rôzne oskenované časopisy
http://picasaweb.google.com/1040138458179667419...

ja poťahujem PDT - Pasta Dama Top, aj niektoré postavičky robím s ňou, na kvety Smartflex Velvet, taká univerzálna je aj MMF - recept je na 1. strane tejto diskusie, ale má jedinú chybu - nazafarbíš hmotu na červeno a čierno 😉 😉