Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
23. júl 2012

@mariann2 torta je prekrásna a ten čo má rád Audry - tak túto fotečku určite pozná - mne sa veľmi páči celé čierno-biele ladenie 😵 😵 😵

florentina
23. júl 2012

@mariann2 super retro!

@levandulka3 no když pominu, že se mi tento styl teda vůbec nelíbí, tak myslím, že tu někdo psal, že čokoláda může na potahovku, že to nic neudělá /teda snad se nepletu/, tak si myslím, že by to šlo udělat celé z potahovky...tu hnědou i bílou část, včetně závoje...a na tu hnědou zdobení z čokolády a na tu bílou buď stencils či královskou glazuru.

@reruna tak hlavně, že už jsou kluci v pořádku, ať to bylo cokoli a srpen už je za dveřmi, tak se těším na další tvůj dortík 😉

anibas
23. júl 2012

@levandulka3 presne tak biela poťahovka a hnedá je farbená možno aj kakaom, potom naliata čokoláda a celé to prelínanie maskuje závoj - biele je bielková poleva

sisix
23. júl 2012

@mariann2 moc pekny. Ten papir je dany na potahovce nebo na kremu? Deky

mariann2
23. júl 2012

@anibas veď ja viem, že to spozná, ale mrzí ma to, lebo to vyzerá čudne, aj mne sa čierno- biele torty veľmi páčia, len nie všdy sa to hodí
@sisix jedlý obrázok je na poťahovke prilepený modecor gelom

pristela
23. júl 2012

@lucka_o tak ak to chces vidiet pridaj si ma za priatela alebo ak chces skopčím to a hodim sem len to foto

sisix
23. júl 2012

@mariann2 dekuji

chanella
23. júl 2012

Dievcata, prosim poradte! Idem robit pre sestru tortu s motívom Luis Vuitton a potrebujemzafarbit marcipan na krasnu hnedu a zlatu farbu? Ako na to? Nemam gelove farby, ale objednam a tiez som pocula, ze tu zlatu treba natierat... dakujem 🙂

maya30
23. júl 2012

@levandulka3 presne na tuto tortu som dostala poziadavku pred par dnami...zaujimave 😨 ale povedala som ze sa na to nedam, kvoli tej roztecenej cokolade, neviem totiz ako by som ovplyvnila tu cokoladu aby stiekla presne potadial ako ja chcem... 😅 mozno je na to nejaky figel, verim ze to zvladnes, uz sa tesim na vysledok 😉

aduskatt
23. júl 2012

@chanella jj, zlatu natierat, hnedu kakaom

maya30
23. júl 2012

@chanella jani teraz na tom pridali jeden fotopostup 😉 http://tortyodmamy.sme.sk/ako-si-vyrobit-peciat...

aduskatt
23. júl 2012

no, baby....tak nam konecne aj tu v tt otvorili nieco ako cinana, kde maju vykrajovacky......ja nestacim zirat..dnes som tam nabehla, sice mali malo, ale nakupila som aj tak....nakup ma stal 7,10 eur...teraz som prisla domov, otvorila moj najoblubenejsi eshop a zratala, kolko by som za to vsetko zaplatila tam..a vyslo mi, ze 42,50.........dost sok............

chanella
23. júl 2012

@maya30 dakujem Maji, to je super, musimsa do toho rýchlo pustit aby som to stihla 🙂 a ata hneda? kolko tej cokolady aby bola pekna? ked ja sa bojim, ze mi to zase zmeni konzstenciu a nebude sa mi s tým dat pracovat

vlada111
23. júl 2012

@mariann2 konečne tortička s jedlým obrázkom čo vyzerá naozaj efektne a super 😉

vlada111
23. júl 2012

@aduskatt a kde to jeeeee?

maya30
23. júl 2012

@chanella ja davam cokoladu len tak od oka ked zarabam mmf, ale tu je presny postup http://tortyodmamy.sme.sk//cokoladova-cukrikova... mozes na skusku spravit mensiu davku ale konzistenciu ti to isto nezmeni

aduskatt
23. júl 2012

@vlada111 v Jednote na samom vrchu, je tam taka nova predajna ze euromarket, ci ako sa to vola, uplne vzadu a v tej predajni je to uuuuplne vzadu v rohu v takych stiojanoch, nie je toho vela, ale cosi som navyberala.....vykrajovacky 3ks v baleni maju po 1,80, som vzala brectan, cezminu, slzicku a srdieckovu kvetinu, tusim je to na karafiat.....aj kovovu abecedu, ale ta neviem kolko bude stat, lebo tam bola nalepena zla cenovka, tak ja som ju dostala za 4, ale bude drahsia.....dufam, ze rozsiria sortiment🙂)

pipka
23. júl 2012

@mariann2 kraaasna 😵 😵 ja milujem Audrey 😵
kde si kupila tu stuzku ciernu bodkovanu? po takej uz dlhsie poskulujem 😕 😉

levandulka3
23. júl 2012

Netradične na utorok Agent Perry po druhé, a vyskúšala som aj mufinky len tak ku kávičke 😅

zz134
23. júl 2012

@maya30 ta je uzasnaaa! a tych lego ludkov si dokonale vymodelovala.Nemas fotopostup?

maya30
23. júl 2012

@zz134 dakujem, no na to predsa fotopostup netreba 😅 vzala som synovi figurku a robila podla nej, tam nie je co pokazit 😉

sonka_d
23. júl 2012

Baby opäť veľké ďakujem za všetky Vaše rady a postupy - vďaka nim vznikla ďalšia tortička 🙂 Neterka chcela tučniačikovú a synovec futbalovú.. a bolo 🙂

kaara1980
23. júl 2012

ahojte kočky.Nepečie niektorá torty v Bratislave?Potrebovala by som pre syna o mesiac k narodeninám tortu a jeho želanie je dinosaurus 😕

1katuska73
23. júl 2012

ahoj dievcata,ktore ste TO dnes som bola hore v JEDNOTE a tam u cinana maju vela vykrajovaciek vseljakeee.

pristela
23. júl 2012

@1katuska73 hore v jednote je cinankoooo ? 😕 to fakt , a kde? vsak tam len butiky byvali 😀

1katuska73
23. júl 2012

@pristela zrusili tam v strede butiky a je tam velky cinan.

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina takže mám koupeno, lištu pro @lamps, tři kruhový formy nastavitelný, čtvercový neměli, tak uvidím, jestli jim dodají a mini srdíčka pro @dm1 mám taky,
holky měli tam silikonovou formičku na brož a dva květy, jako brož, je to na jedný formičce za 49 kč, veselou abecedu, velká písmena za 39, další lišty se vzory, je tam všechn ovoce, kytičky a motýlek, mají vykrajovačku na pivoňku za 39 je tam 5 lístků od nejmenšího po největší a už ani nevím co všechno 😝

vecernicci
23. júl 2012

jo a tady jsou moje výtvory za poslední měsíc, fotky nic moc, je to focený mobilem, ale lepší než drátem do oka 😀
některý jsem dělala už po několikátý, tak jsem je ani nefotila 😉

jakelina
23. júl 2012

@vecernicci tak super a ty vypichovače tři kulaté pro Dm1 tam měli??? Jestli ne, tak je objednám od Pomposo.

vecernicci
23. júl 2012

@jakelina jaký kulatý? to jsem nepostřehla, ale ještě tam zajedu v týdnu, dneska jsem si vzala propustku a zajela si k dr s tím mým kašlem, nemůžu se toho zbavit, tak mi dalal antb., tak jsem se cestou zpátky do práce stavila v tom krámku a udělala si radost 😀 práce počká 😝