Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
8. aug 2012

@janula.h kraaaaasne jednoducha ...cistucka pracicka 😵 😵 😵

bzucinka2
8. aug 2012

@abriela mozem tie vypichovace v diturii u cinana 🙂

bzucinka2
8. aug 2012
anibas
8. aug 2012

@janula.h už je hotová ????????????? ty si ale šikulka !!!! krásna je 😵 😵 😵 😵 a aký má rozmer ?

janula.h
8. aug 2012

@anibas ja? veď Ty si lepila lístky 😝 má 26 cm 😉 cca 3 kg a ešte jedna a finito 😝

zuul
8. aug 2012

sikulky nejaky postup na vyrobu homera simpsona? dakujem.

patri22
8. aug 2012

Holky můžu se zeptat jak počítáte cenu dortu? máte nějakou pevnou taxu jako že za kilo dortu tolik a tolik nebo počítáte co vše jste za suroviny utratili a pak spočtete dobu práce,kdy za hodinu berete třeba 50kč?
já vůbec nevim jak to počítat ☹ ale v cukrárně jsme prostě měli 200kč za kilo máslového dortu a 250kč za kilo marcipánového,a pak ještě nějak ovocné dorty a tak..
Poraďte mi 😉 děkuju

reruna
8. aug 2012

@patri22 většina holek to počítá taky na kila - jako u vás v cukrárně

sisix
8. aug 2012

@janula.h uzasne

vlada111
8. aug 2012

@bzucinka2 to vyzerá super. Aj mňa zaujalo to čo @pristela, len sa mi to zdá málo otlačené na obrázku. A tie pečiatky sú aké? Sú dosť tvarované? Mňa celkom zaujalo toto - http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=5157952

vlada111
8. aug 2012

@lokalistin ja určiteeeee. čo to stálo?

vlada111
8. aug 2012

@lokalistin aha, ty to zháňaš, nepochopila som to 😉

anibas
8. aug 2012

@janula.h len lístky 😉 😉 😉 , ale ešte včera o 12:50 si ani múku nemala odváženú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mrka2
8. aug 2012

@anibas este k tej stuhe.. vies,kde bol asi problem? ze nebola satenova,ale taka obycajna.... podla mna... na svadbonu mam satenovu kupenu,tak si myslim,ze nebude problem,ale asi aj tak kupim smartflex,alebo specialku dam? uvidim este 🙂 ty budes robit skor svadobnu ako ja,tak daj vediet, ci ti nerobila flaky,ale asi na satenovke nebude. 🙂

dm1
8. aug 2012

@vera1132 u nas maju aj vsetky tie vypichovace tie sady na pruzine okolo 2,5 eur aj v ostatnych mestach treba kukat alebo mozem kupit a poslat ak chces. su to vacsinou take tie obchody z lacnym tovarom ludovky alebo cinaky

mrka2
8. aug 2012

@bzucinka2 ja by som veeelmi chcela ten valcek zdobiaci a krajaci, ak by si bola taka dobra a kupila mi a este mi,prosim ta, pozri,ci nemaju aj take male srdiecka 3 ks by mali byt. ale az po 18-tom,bo som zase prekrocila toho mesiaca limit na torty,musim sa krotit... :-/

dm1
8. aug 2012

@mrka2 ozaj to som uz minule chcela napisat ja som nikdy nemala problem zeby boli flaky na stuhe a to som ju pouzila veru uz viackrat

mrka2
8. aug 2012

@dm1 ale si mala satenovu?

mrka2
8. aug 2012

@dm1 ja som mala takuto zelenu a na nej bolo vsetko vidiet. zelenu som mala http://www.stoklasa-sk.sk/stuha-taftova-sirka-2... ale dnes som si kupila satenovu a som si ista,ze to je o niecom uplne inom,to aj na prvy pohlad vyzera,ze nebude flakovat. ja myslela,ze stuzka jak stuzka 😝

ikula2
8. aug 2012

@bzucinka2 prosim ta nemali aj taky dreveny otocny stojan na torty? Alebo vypichovace brectanove listy ale male.

ikula2
8. aug 2012

@mrka2 nechcem ta sklamat ja potahujem PDT a stuhy kupujem satenove a pokial je taketo teplo a potah je vonku aj stuha zacne vlhnut a zostanu flaky ako ked je namocena, v zime s tym nie je problem.

dm1
8. aug 2012

@mrka2 neviem presne ci to bola satenova je to z dedry asi ano veru

mrka2
8. aug 2012

@ikula2 fakt??? 😝 tak ale orosi sa kazda torta v tomto pocasi... no nazdar.. mam si urobit MMF? nechce sa mi 😝 a aj specialka ti to takto robi???

ikula2
8. aug 2012

@mrka2 ono to nie je az tak vidno 😉 aj ta moja krstinova mierne vlhhla a na fotkach to vobec nevidno

ikula2
8. aug 2012

@mrka2 nedavala som teraz specialku

anibas
8. aug 2012

@mrka2 a keď ju dávaš na tortu ako ju prichytávaš ?? ja len na jednom mieste obojstrannou páskou

anibas
8. aug 2012

@mrka2 keď je teplo - tak sa rosí všetko aj MMF - aj PDT, ja som pred 2 rokmi robila pre krsniatko tortu z MMF, normálne po nej voda tiekla, ale prežila na stole bez ujmy 😀 😀

mrka2
8. aug 2012

@anibas ja tiez tak ako ty
@ikula2 no uvidime,ake bude pocasie 😖

janula.h
8. aug 2012

žienky finitooooooooooo chcem rezeeeň 😝

anibas
8. aug 2012

@janula.h no - ďalšia pani Torta - príď na grilovanú klobásku 😵 😵 😵