Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
27. aug 2012

@popolo nějak nevidím ty méně povedené 😀 😀 😀 , jsou super všechny

lifinka
27. aug 2012

@dadka212 děkuji moc, to jsi měla nějakou skleněnou misku, co jsi v ní pekla a normál kulatou formu na ty spodní 2díly?A barbina celá, píchlá dovnitř i s nohama a obalená v potr. fólii?
@vecernicci a tak vidíš, já se zajímám, jak na dort Barbie a ty hnedka i s fotkou 😀 😀 😀 a ty jsi pekla korpusy v čem? 😀

simasa
27. aug 2012

@itka79 Na "medziposchoci" - na tom podnose, do ktoreho sa zapichovali stlpiky bol polozeny florex a v nom napichane kvety.

simasa
27. aug 2012

@itka79 medziposchodi malo byt
A baby inak ked sa bavite o cenach, tak je si za robotu beriem tak 5 eur HAHAHAHAAAA ja viem, som šibnutá 😝

vecernicci
27. aug 2012

@lifinka pekla jsem v misce z ikey průměr 21 cm a v dorotvý formě 21 cm a dala jsem to na sebe a ještě jeden plát kulatý, ať má pěknou sukeň

jinak v sobotu u nás otevírají ten obchod dortisimo a mají 10 % slevu na vše, tak se tam chystám s plnou peněženkou 😀 😀 chci si koupit smartflex velvet na těch 40 minidortíků, dělat mléčňák by mě asi šlehlo 😝

lifinka
27. aug 2012

@vecernicci děkuji takže celkem jsi měla kolik plátů a dort vyšel na kolik kg?Díky

Tak ať ti peněženka stačí🙂))))

lifinka
27. aug 2012

@dadka212 chcichi pak jsem si posunula obrázky, takže tam jsi měla popisky,
@vecernicci tak já jsme našla jen tu skleněnou z ikey průměr 27cm, tak je veliká, myslíš, že to mám risknout a ořezat pak? A je to ta jak máš ty? nebo ty máš nerez, nevím, zda může do trouby ta skleněná, už ji mám dlouho koupenou na saláty, víš...

vecernicci
27. aug 2012

@lifinka já mám tu nerez, ale jestli máš to speciální sklo, tak v pohodě udělej a můžeš nechat klidně takhle a pak když se ti bude zdát velká ořezat 😉 stejně to pak potřeš máslem s odřezky, tak se to zahladí 😝 a měla jsem jeden korpus nižší, takže jen jednou proříznutý, tak jsem musela dopéct další jeden plát , takže když uděláš normálně vysoký korpus na dvě proříznutí, na to tu misku tak to bude podle mě ok 😉

79zuzana
27. aug 2012

moja vikendovka 🙂

jakelina
27. aug 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 přebíráš mi kšeft 😀 😀 😀 😀

vecernicci
27. aug 2012

@jakelina já vůbec netušila, kam pojede 😝 jeden můj dortík už jel na Šumavu, jeden na Hlubokou a tenhle až k vám, mám cestovní dortíky 😀 😀 😀

jo kdybyste některá něco chtěla v tom dortisimu, tak stačí říct, už se těšíííííííím 😉

jakelina
27. aug 2012

@simasa ty jsi stejně šibnutá jako já, už jsem dělala i pětikilový dort za 200,-korun. To jsem za to nakoupila suroviny a dělala zadarmo 😀 😀 😀 Ale bylo to pro kamarádku, teď už si beru teda víc, ale pro dobré známé skoro pořád zadarmo.

😀 😀

simasa
27. aug 2012

@jakelina no z nas asi podnikatelky nebudu 😀 😀 😝

lifinka
27. aug 2012

@vecernicci tyjo, dovedeš si představit kolik by mohla vážit? No když teď přemýšlím, kdybych to v ní upekla tak je na výšku ta miska 14cm 😅 , ale když bych tam dala mramorák ze 4vajec tak bych se mohla dostat k průměru 22-23cm?Kulatou formu mám 23 a 26cm.
Co já vím, zda je do trouby?Mrknu na www.zda něco nepíšou mám ji "x" let

popolo
27. aug 2012

@mates22 děkuji chyby by se našly ,ale když to dělám poprvé a bez postupu,jen podle obrázku ,tak dělám jak umím...no nejsem profesionál

dajna11
27. aug 2012

moje zvery na tortičku......ešte nejaké stromy či niečo....podobá sa tá potvorčka na jeleňa??? 😀 😀 😀

vecernicci
27. aug 2012

@dajna11 super paroháč 😀 😉

vecernicci
27. aug 2012

@lifinka já jsem ji nevážila, ale měla jsem pečeno v průměru 21 cm 😝

dadka212
27. aug 2012

@lifinka ja som piekla v miske 16cm priemer a 16cm korpus vo forme ale robievam aj 24 priemer

katulkaaaaaa
27. aug 2012

@daducha uzastna torta svadobna.....zlate ruky mas 🙂

mates22
27. aug 2012

@lifinka já v té skleněné Ikea normálně peču 🙂

florentina
27. aug 2012

Ahoj holky, mám na vás velkou prosbu....jdu s prosíkem o radu....
1) dělal jste někdo svatební dort pro 100lidí? Pokud ano, jaké byly průměry pater a kolik jich bylo?
2) zkoušel jste někdo zmrazit samotný korpus a později použít...?
3) moc prosím o tipy na co nejjednoduší zdobení svatebního dortu...myšleno takové, co zabere nejméně času na výrobu toho samotného zdobení...napadají mě mašle, ale ráda bych i nějaké jiné varianty
4) která kytka je nejjednoduší na výrobu /a šla by použít na svatební dort/
5) myslíte, že je velký rozdíl mezi tří a čtyřpatrovým dortem co se týká vyztužení....tedy dělala bych to stejně jako třípatrový, ale zda to pod tou tíhou není mnohem větší riziko, že se to třeba zboří....

a proč mám tolik divných dotazů...no kleplo by mě. Dnes jsem dostala nabídku na to udělat svůj první dort pro někoho cizího/doteď jsem dělala vše jen pro rodinu a kamarády/. Volala jedna slečna, že jedla dort ode mne a že nikdy nic tak dobrého nejedla. To mě fakt hrozně moc potěšilo a že by ráda ode mne dort na svou svatbu pro 100 lidí. Problém je však v tom, že termín její svatby vychází na den, kdy se vracíme z dovolené. Jsem z toho teď docela rozhozená. První šance na zakázku, navíc mě fakt potěšilo, že tak stojí právě o můj dort, neb říkala, když jsem říkala, že jedu na dovolenou, že by ho třeba brala i z mrazáku /že bych ho udělala dopředu/....ale to nechci, ale potěšil mě ten zájem. Taky je to šance jak se dostat do povědomí dalších lidí a navíc docela zakázka snů....takhle velký dort a zdobení vlastně celkem nechá na mě. No možná bych manžu ukecala na návrat z dovči ve čtvrtek večer, tak bych na to měla necelé dva dny. Chtějí dovézt dort v sobotu večer přímo na svatbu. Musím se zítra ozvat, zda to beru či nikoli, tak budu mít asi dnes těžkou hlavu, než se rozhodnu co a jak....

cabalkova
27. aug 2012

Holky, jdu k vam zase na radu, jak se to dela s postavickami a ozdobami, co se daji na potah, cim se to lepi? Vim, ze na to jsou specialni lepidla, ale moc se mi to nechce kupovat. Da se to prilepit treba skrobem nebo cukrem rozmichanym ve vode?? A jake ovoce dat do naplne, aby se neroztekla? Rada bych visne, ale kdyz si predstavm kompotovane visne, tak to asi dost potece a nebude to nic moc. Vim, ze v USA maji specialni visne prave do kremu, nejsou tak vodnate, ale co u nas, da se to taky koupit?

cabalkova
27. aug 2012

@florentina Drzim palce pri rozhodovani. my teda meli na svatbe 75 lidi a dort byl tripatrak a rozhodne nestacil, takze jsme pak meli jeste solo rezy. Myslim, ze je to asi lepsi, nez obri dorty, uz kvuli prevozu a manipulaci. I kdyz dtyrpatrak bude asi vypadat hodne efektne. .)

mates22
27. aug 2012

@florentina tak to je teda volba ☹ , já poradím asi jen s korpusem, jednou mi švagrová zrušila dort na poslední chvíli a korpus vydržel v mrazáku 14 dní - buď to byl mramorák nebo klasický piškot, už nevím. Kytky - tak pokud nechceš jen vykrajované, tak nejjednodušší jsou asi kaly (a i se hodí právě na svatbu).

mates22
27. aug 2012

@cabalkova ahoj, náplně se dají koupit, já u malátků kupovala v takovém kornoutu a moc dobré to bylo - ale myslím, že třešně. Jinak dávám všechno ovoce, minule jsem dávala kompotované meruňky a moc dobré, jen se to musí nechat pořádně vychladit a hlavně řádně pod potahovkou zamazat, aby ta náplň s ovocem neprolézala na povrch. Lepit netřeba ničím, drží to, pokud je dort už přece jen zaschlý ozdoby dělané předem, tak pak lze lepit hmotou rozpuštěnou v trošce vody, medem, glukozou. Postavičky a větší ozdoby se obvykle připravují na špejli a pak se do dortu zapichují........

lamps
27. aug 2012

@cabalkova keď nechceš kupovať jedlé lepidlo, ozdoby sa dajú prilepiť na tortu aj vodou alebo bielym alkoholom. Alebo si môžeš lepidlo vyrobiť doma tak, že kúsok poťahovky rozpustíš v troške bieleho alkoholu, premiešaš a touto "kašičkou" lepíš ozdoby na tortu. Ja si myslím, že tie zavárané višne by nemali byť problém, ak ich necháš trochu odkvapkať. Ja dávam aj mrazené ovocie, ktoré nenechám ani odkvapkať a je to v pohode, šťava vsiakne do korpusu a netreba ho ničím polievať.

@florentina to je ozaj objednávka snov asi každej z nás 😅

lucula73
27. aug 2012

@florentina no super zákazka....korpusy by mohli do mraziaku v pohode ,mne keď ostalo,som zamrazila a vytiahla neskor....ale asi nenaplnené....
A kvietky si možeš urobiť dopredu aj dva týždne,.........akékoľvek....ale tie kaly alebo ružičky by boli najjednoduchšie....Potom by si len naplnila,potiahla a kvietky pripevnila.,okolo tortičiek možeš dať satenové stuhy trebars 🙂
to je moj sukromný názor 🙂

sisix
27. aug 2012

@florentina ja byh volila 3 patra a treba dva mensi k tomu. Kaly jsou skvely napad, ja je mela v kytce 😀 No ja bych asi ukecala manzela, pac tohle se nestava denne. 😉

petkaa28
27. aug 2012

@florentina a oni chcu kvety? Mne sa pacia tie svadobne torty so satenovymi stuhami a brosnou, pripadne dozdobene perlickami. A neskutocne obdivujem torty s motylmi...