Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
13. nov 2012

@dadka212 dakujem, ze si si nasla cas na odpoved🙂

aduskatt
13. nov 2012

@daniz pozri asi tri dni dozadu, davala som sem nejake

jenie123
13. nov 2012

@natyi25 moja prva torta bola tiez tato s myskami.. a malej sa velmi pacila.. 🙂 🙂 urcite sa ti podari aj na ostro.. uz tato je krasna.. ;)
@sisix dakujem

marci2305
13. nov 2012

Baby má niekto recept na makovú tortu bez múky....Som dostala chuť a nemá mi ju kto upiecť a ani nemám receptík.. ☹ Prosíííííím.... 😉

ajka82
13. nov 2012

baby prism... pouzivate aj otvorene mascarpone? mne zostala polovica otvorena, ale na obale neni pisane do kolko hodin ju spotrebovat po otvoreni 😕 nerada by som niekomu/doma uhnala cosi

marci2305
13. nov 2012

@ajka82 Ja by som sa asi bála...Snažím sa vždy použiť celé.

pipka
13. nov 2012

@ajka82 ja napr. otvoreny tvaroh v pohode do troch dni...a myslim, ze mascarpone je nieco podobne 😉
ale teda priamo s mascarpone skusenost nemam...ale sak predpokladam, ze si ho mala v zatvorenej krabicke, nie uplne odokryte...ci? 😕 😉

ajka82
13. nov 2012

@pipka tak hej, mam ho teraz 2hy den otvorene, bo som cele nepotrebovala a zatvorene tym umelym vickom co bolo na nom... tvaroh je troska o niecom inom....
tak si asi namocim par piskotov do kavy poobede a na kremik otvorim druhe, lebo neviem ako dlho sa bude papat
dakujem baby za rychlu reakciu ;)

daniz
13. nov 2012

@aduskatt ďakujm, pozrela som 😉

jakelina
13. nov 2012

@ajka82 taky bych řekla ty tři dny, však když ho máš v dortu v lednici, tak ho taky jíš za tři dny a nic mu není. 😉

mizulienka
13. nov 2012

ahojte dievcata, nemate prosim vas link na tie topanocky s macikmi, co sme tu uz davali? len to neviem najst a ten moj blby pocitac je este furt pokazeny, ach jaaj asi miniem usetrene peniaze na pocitac, a plany boli uplne ine 😕 😕 dakujeem krasne.

ivkaivka
13. nov 2012

ahojte, mohli by ste mi poradiť: nedá sa zohnať zafarbená poťahovacia hmota? nedarí sa mi zafarbiť na červeno, stále je to ružové. Používam Smartflex a gelove farby wilton - no nedarí sa.
A ešte nie je niečo lacnejšie ako Smartflex, ale rovnakej kvality? Veľmi pekne ďakujem za info a aj za lajky k jablčku s červíkom.
Ste super a človek tu nájde toľko inšpirácie 🙂

mamina1978
13. nov 2012

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy prosim o tapetu Ovecka Timmy a jeho priatelia zo skolky. Moj blok v compe sa mi stratil prave, ked ho teraz potrebujem ..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Uz mam par peknych fotiek hlavne na postavicky napr. od alenv, no este nejake pozadie so skolkou by som velmi chcela 😕 😕 😕 😕 ............. mi chyba ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 😔 😔

monikapo
13. nov 2012

a este rozkrojenaaa... biela cokoladovo-slahackovo-gastanova plnka s visnovym frutafilom....

sisix
13. nov 2012

@ivkaivka Ahoj, me se teda podaril obarvit. Zkus cervenou a modrou a pak do te hnusne dialove dej cernou. nebo se uz dela smartflex uz cerny. Co se tyce levnejsi hmoty..... nekupuj. MAx formix ten je dobry nachut, je sladsi nez smarftlex. JA delala jen s formixem ale co sem vyzkousela smatflex uz bych nemenila. 😉

sisix
13. nov 2012
ivkaivka
13. nov 2012

@sisix - mne sa nedarí na červeno. Tak ostanem pri Smartflexe, no len ta červená ma hnevá.

A ešte mi môžte poradiť, na str. 4056 je taká krásna svadobná torta a sú tam napichané na špajlach srdiečka - zelené. Čo sú to za paličky, teda ako sa to volá? čo mám objednať a v pohode sa to zapichne do smartflexu a udrží srdiečko, alebo iný tvar? dakujem

mamina1978
13. nov 2012

@sisix dakujem si zlata 🙂 , ale to su presne tie na postavicky , co uz mam od alenv 😉 🙂 a ja by som veeeelmi tu skolku chcela 😕 😕 😕 😕

sisix
13. nov 2012

@mamina1978 ja jine nemam, promin

79zuzana
13. nov 2012

ahojte, isla som sem pisat taka nastvana,ale ked som si precitala prispevky za vcera co som nestihla tak uz mam lepsiu naladu - ten plameniak zatial vedie 😀 😀 😀 ale aj tie svadobne ryby sa mi pacia 🙂
Uz som pisala, ze vo stvrok mam robit tortu lod, dnes mi pani poslala novu fotku, ze na tej starsej asi nie je dobre vidno aku lod chcela, tak mi odfotila tu ich lod na mori a poslala mi novu fotku aby som videla detaily, este mi aj opisala podrobne farby a meno tej lode. A poslala mi aj foto deti a rodicov co tam maju byt na tej lodi, teda dievcata mozu akoze plavat v mori, ale nech im nedavam plavky, lebo oni nosia tie overaly na plavanie 😀 😀 😀 No ja neviem, co ona akoze ocakava od tej lode-torty, to si akoze mysli, ze sa na nej aj poplavia pocas oslavy 😝 😝 😝

lucula73
13. nov 2012

@lokalistin no super,aspoň chuťovo,vyskúšam pre nás,...........minule sme totiž boli v cukrárni a muž si dal dáku marcipánovú kocku a mňamkal,že prečo ja dávam taký sajrajt na torty 😠 😠 😠 ... akože smartflex,že toto by on zjedol......a fakt to bolo cítiť mandlami,tak zato hľadám niečo také 🙂

mamina1978
13. nov 2012

@sisix dakujem ti aj tak krasne za ochotu pomoct, nevadi opakovanie je matka mudrosti 😉 😀
a aspon @alenv ma dokaz, ze nie som jedina, ktora si jej torticky ulozila.....aj ked s kolazou 😉 🙂 🙂 😀

lucula73
13. nov 2012

@ivkaivka skús si kupiť extra červenú gelovku od sugarflair .......tá ti ofarbí hmotu lepšie ako klasická červená gelovka wilton 😉

renab
13. nov 2012

ahojte, chcela by som sa opýtať (možno mimo témy), či nepoznáte niekoho z okolia Martina, kto by mi upiekol tortu v tvare futbalovej lopty, keďže ja som na toto naozaj neschopná.

lucula73
13. nov 2012

@mizulienka
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/
to som našla v tej druhej teme...asi v polke stránky 😉

mizulienka
13. nov 2012

@lucula73 dakujem si zlata, to som nasla aj ja, ale myslela som, ze niekto bude mat original ten link na topanocky, tam je dole taka polopatisticka sablona, ale tak snad posluzi aj toto 😉) dakujem este raz.

lucula73
13. nov 2012

@mizulienka viem čo myslíš,ja som ho tiež mala v pc,ale dáka dobrá duša mi to tu zmazala 😠

mizulienka
13. nov 2012

@lucula73 nasla som ich, pomohol mi ujo google, dakujem este raz ;-\)

http://deborahhwangcakes.blogspot.sk/2011/08/ho...

a dam to aj do tej druhej temy.

dadka212
13. nov 2012

@mizulienka aj tieto sa mi veelmi páčia
tu je link na mackove http://deborahhwangcakes.blogspot.sk/2011/08/ho...