Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
3. dec 2012

Ahojky, sem slibovala foto k zasmani. Tak tu je. To je moje vytvarnicke nadani .... hi hi hi ..... nicmene chaloupka sviti. 😀

sisix
3. dec 2012

A jeste pridavam par postavicek pro kamaradcina syna. Pak pridam foto celeho dortiku.(hrad)

sisix
3. dec 2012

jeste to foto.... 😀

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 http://www.obchudekudubinky.cz/ochudekudubinky/... já kupuju tady tu. Otevřená vydří v lednici i týden.

jakelina
3. dec 2012

@sisix vždyť chaloupka je úžasná, co máš k zasmání 😉

sisix
3. dec 2012

@jakelina no kdyz vidim praci vecernice .... tak ta moje ............ dik moc 😀

jakelina
3. dec 2012

@sisix já taky dělám perníky nic moc, ale je to voňavé, sní se to a dělá to atmosféru vánoc. 😉 Já myslím, že se cení, že si s tím někdo dá práci a že to nemáme tak dokonale ozdobené nevadí. 😉

bambula1307
3. dec 2012

@muffinka8 ja robim karamelovy krem tak, ze si upalim karamel z 250g cukru, potom rozvarim s 1 slahackou, to na druhy den preslaham a pridam do pudingovomasloveho kremu. Vzdy vsetkym chutil.
Karamelovu slahacku do veternikov robim tak ,ze tento zaklad ako som pisala pemiesam este na 4 uslahane slahacky..a mam karamelovu slahacku v :0..len ta je jemna..neviem ci by vydrzala v torte..nemam odskusane.

lussy23
3. dec 2012

postavičky. Tie posledné sú robené z toho nešťastného MMF, Dúfam, že nabudúce s ami MMF podaRí uurobiť lepšie. ale nesmejte sa ja neviem robiť dobré postavičky. . To bol opre spolužiakov akože na stužkovú. Sme v triede kuchari, čašníčky a cukrárky. Tie dve baby, čo sú spolu, sú akože naš epani učiteľky. A tie zvieratká sosrdiečko msú pre jeden náš párik🙂 tá ružová sa mi stále rozpadávala

bambula1307
3. dec 2012

@muffinka8 teraz citam,ze mas problem s pudingom. Ja ked ho uvarim este do tepleho zamiesam polku masla a miesam kym sa nespoji..potom uz nemam hrudky pri slahani...ked to vychladne.

lussy23
3. dec 2012

@sisix nádherné. joj keby som aj ja tka vedela modelovať☹ ale to s anikdy nenaučím☹ proste nemám v seb takú jemnú motoriku☹

muffinka8
3. dec 2012

@bambula1307 hmmm, zaujímavo to znie 🙂 a to rovno do toho horúceho pudingu len tak vareškou, alebo len do teplého a mixérom? A potom keď vychladne tak dáš druhú polku masla? Inak to znie veľmi dobre tento systém 🙂

muffinka8
3. dec 2012

@bambula1307 ale ochutnala som ten karamel so šľahačkou keď som dávala do chladničky a je to veľmi chutné 🙂 uvidíme aké to bude po vyšľahaní (je tam 300g cukru a 250ml šľahačky)

sisix
3. dec 2012

@lussy23 to ja taky ne, ale kazda figurka je lepsi a lepsi. A si taky sikovna. 😉

sisix
3. dec 2012

@lussy23 covece a koukala si se na svoje figurky????????????????? Sou krasny !!!!!!!!!!!!!!!!!!

vecernicci
3. dec 2012

@sisix náhodou krásná, já se letos k chaloupce nedostanu 😝 mám toho jako vždy moc, si toho naberu 😠 😝 😀
@jakelina ta růžičky je úžasná, už začínáš být odborník na drátkování, přijdu si k tobě pak pro radu 😉

bambula1307
3. dec 2012

@muffinka8 ano priamo do horuceho metlickou rucne zamiesam a zvysok uz do studeneho primiesam ..mam to overene 🙂 a zatial sa mi podarilo 😉

vecernicci
3. dec 2012

@muffinka8 hele já pudinkovo máslový krém teď dělám tak, že vymíchám se čtvrtlitrem mléka creme olé, do toho soupnu jedno máslo a krém je krásně hlaďoučký a lidi se jen oblizujou a nemusím nic vařit 😀 😀 😝

bambula1307
3. dec 2012

@muffinka8 ano karamel je mnamkovy 🙂 aj sam o sebe..ved uvidis skusaj 🙂

sisix
3. dec 2012

@vecernicci dekuji. Je to moje treti chaloupka. @jakelina ja prijdu taky 😀 fakt je jak ziva.

muffinka8
3. dec 2012

@vecernicci 🙂 🙂 my sme doma robili stále pudingovo maslové krémy, nikdy som s tým nemala problém ... ale v poslednej dobe, ja neviem, ten hustý puding nejde rozmixovať, len sa mi tak rozbije na mini hrudky 😝 tak ani nemám chuť sa do takých púšťať a hľadám iné alternatívy. Teraz som chcela skúsiť niečo karamelové. Ale aj ten postup čo písala @bambula1307 vyzerá dobre tak tomu ešte rad dám šancu a skúsim aj takto.

muffinka8
3. dec 2012

@bambula1307 a ako to teda robíš? To rovno do toho horúceho pudingu len tak vareškou, alebo len do teplého a mixérom tú polku dáš? A potom keď vychladne tak dáš druhú polku masla?

muffinka8
3. dec 2012

@bambula1307 ah , už si mi odpovedala 😀 😀 slepá som 😀

muffinka8
3. dec 2012

@bambula1307 ono to aj dáva logiku tvoj postup, že potom sa to lepšie spojí 🙂 som už aj ja skúšaním iných vecí prišla na to, že niekedy malá zmena v postupe robí veľké divy 🙂

nika1985
3. dec 2012

@muffinka8 ja mam zas v pudingu take mini hrudky ale neviem preco doteraz to bolo v pohode asi posledne 3razy mi to tak spravilo a postup mam ten isty uvarim dam sacok a necham vychladnut. Potom musim pouzivat ponorny mixer 😠

luciahromadkova
3. dec 2012

ja tiez toto mam s pudingovym kremom, a preto ho nerada robim, niekde som citala, tiez ten sacok na teply puding a potom do masla vymiesaneho s cukrom dat ten puding, akurat ze ma maslo a puding mat rovnaku teplotu, ale nejako mi to nejde, akurat minule robim krem do marlenky a tiez tam ide puding a maslo, varene salko- a to to zachranilo, ked som to slahala, hrudky neboli, tak do coko by som dala asi roztopenu coko a mohlo by to fungovat, ale vanilka neviem, skusim teda tieto triky vyssie a uvidime 😉

vecernicci
3. dec 2012

@muffinka8 právě z toho pudinku za studena je kráááásně hlaďoučký, takový se mi z obyč. vařeného pudinku nikdy nepovedl 😉

luciahromadkova
3. dec 2012

@vecernicci skusim to a moc sa tesim ako to vyjde 😉

bzucinka2
3. dec 2012

baby aha co som nasla na ceskych strankach u nas sa mi to nepodarilo najst... http://www.decodance.cz/produkt/sculpey-vtlacov...
http://www.decodance.cz/obchod/prislusenstvi-sc... to by sa dalo pouzit aj na hmotu ako silikonova forma, nie?

lucula73
3. dec 2012

@bambula1307 prosím ťa a koľko masla dávaš na tú jednu šľhačku a 250 gr. cukru?