Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
5. jan 2013

@jakelina náklady jsou šílené, je dobře, že jsi zdražila! A dej určitě vědět, jak chutnal velvet...taky si říkám, zda to někdy zkusit.....
@borderka jen jestli mohu k těm ozdobám foukaným z cukru, na to je speciální cukr ...jmenuje se ISOMALT a dá se sehnat v cukrářských eshopech

maya30
5. jan 2013

@pralinka25 dakujem 😵 😵 😵

vecernicci
5. jan 2013

@jakelina nám za elektriku vraceli 180 korun, tak že nula od nuly pojde 😀 😀 😝

lussy23
5. jan 2013

@gabina275s krásna kittinka
@monikapo krásne
@vlada111 nádherná princeznička
@pristela ako urobila tie očká? je to viac placiek na sebe, ale nie je to vypuklé. ako mám urobiť takéto oči, aby nevyzerali také vypuklé?
@alenv nádhera @nika1985 nádherná lienka @nika1985 krásna
@daducha nádhera
@eliska22 nádherné
@lawli nádhera.
@lucula73 nádherná
@dadka212 krásnučká
@maya30 krásna tortička @nika1985 krásna
@daducha nádhera
@eliska22 nádherné

nika1985
5. jan 2013
viera6
5. jan 2013

baby...prosím vas ..môžem dat mascarpone do mraziaku?

nika1985
5. jan 2013

DAKUJEM VAM VEKMI PEKNE ZA PACITKA 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lifinka
5. jan 2013

@anibas díky, krásné inspirace, ale toto nedokážu 😝

jakelina
5. jan 2013

@florentina dám vědět, chystám se na něj zítra.

crazybabenka
5. jan 2013

babulky viem, že to sem nepatrí, a asi mi to aj zmažú, ale hľadám šikovnú cukrárku na upečenie torty....Liptovský Hrádok...Liptovský Mikuláš

ollako
5. jan 2013

este mam jednu otazocku na vas, , ake kvety sa daju za pomoci tychto vykrajovaciek spravit, ??? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/kvet-ostr... dostalasom ich a neviem ake kvety to akoze maju byt 😒

ajka82
5. jan 2013

babyyy, improvizacia... hrudkovity tvaroh miesto jemneho je v pohode do pribinaka? 😅 keby som ho skusila este ponornym prejst... deti chore u nas v obchode len hrudkac mali 🙄 takze som sa dalej do obchodu nedostala

jakelina
5. jan 2013

@ollako já tady tu vykrajovačku používám na zelené listy co jsou pod růží, víš co myslím. Hned pod květem jak je ten okvětní lístek. I na poupátka. Mám to tu na fotce růže. Je to trochu vidět na tom poupátku.

nika1985
5. jan 2013

@ajka82 podla mna ked ho prejdes ponornym uplne do hladka moze byt ja som minule tiez nemala nehrudkovy a robila som kolac tak som to rozmixovala a v pohode len je to pracnejsie.Mozno baby poradia inak

ajka82
5. jan 2013

@nika1985 kujem 😵 no ja musim teraz robit kym mi mladsia spi, lebo ona mi dnes vobec z ruk dolu nechcela ist :( takze idem rychlo na to

njonja
5. jan 2013

@muffinka8 woooow🙂 Dakujem 😀 😀 😀 😀 😀 Som ani netusila, ze budem mat niekedy fanynku🙂 Jaaaj, ako dobre to padne 😉

lawli
5. jan 2013

@lussy23 @florentina ďakujem 🙂

aduskatt
5. jan 2013

@ollako okrem tych zelenych listkov pod ruze aj taketo

jakelina
5. jan 2013

@njonja ty jsi taky můj favorit. Máš krásné neotřelé dorty a hlavně vkusné. 😉

sisix
5. jan 2013

@eliska22 je kouzelna 😉

njonja
5. jan 2013

@jakelina kocky, vy mi dnes robite Vianoce🙂 Dakujem!!!! bozeee, aka som vytesena🙂 Od vas je to obrovska poklona, lebo ka sa stale radim k zaciatocnikom🙂

lamps
5. jan 2013

moja prvá tohtoročná tortuša, včera som si zlomila korpus, tak som dnes ráno piekla druhý a v snahe upratať a poutierať aj sporák som si prepla rúru na gril, tak som korpus piekla ani neviem ako dlho s grilom 😀 😀 😀, keď som to zbadala, skoro ma šľahlo. Korpus bol našťastie použiteľný, len vrch som musela skrojiť lebo gril urobil svoje 😀 😀 😀. Dúfam, že takto "úspešne" nebudem piecť celý tento rok 😀 😀 😀

jakelina
5. jan 2013

@lamps někdy se daří co. Ještě štěstí, že jsi tu troubu vůbec zapla. Já jsem jednou nastavila teplotu a zapomněla jsem pustit druhým knoflíkem horní a dolní pečení. Strčila jsem těsto do trouby a šla něco dělat. Pak se jdu podívat a trouba už půl hodiny studená a uvnitř studená forma. 😀 😀 😀 Ale náhodou se upekl normální korpus, až jsem se divila. Myslela jsem, že to budu muset vyhodit a nic mu nebylo 😀 😀
Hlavně se divím, že mi nebylo divné, že je v té troubě zima, když jsem tam tu formu dávala. To je tak, když se dělá sto věcí najednou.

lamps
5. jan 2013

@jakelina ja neviem, to ako počarované s týmto korpusom, ale už je hotová, tak sa dedovi snáď bude aspoň trochu páčiť a hlavne chutiť. Nemám rada takéto torty ☹

jakelina
5. jan 2013

@lamps postavičku máš krásnou. Já nerada dělám takové ty kombinace marcipán a boky něčím sypané. Všude se to na to lepí a mám drobky. Dělala jsem jenom jednou a od té doby to všem vymlouvám. Mně se to osobně dělá špatně.

lamps
5. jan 2013

@jakelina toto sú také nezáživné torty ☹ chceli na nej deda, mačku, nejaké domáce zvery, jabĺčka, hríby a polienka 😀 😀 😀 tak celkom dosť a torta nie je veľká má niečo cez 4 kg, tak som to zredukovala 😒

katulkaaaaaa
5. jan 2013

ahojte moja prva tento rok 🙂

timotejkabrejkova
5. jan 2013

Žienky ja čo vidím všade ťuknem páči sa mi to uvedomujete si aké ste vynimočné je to nádhera.Za každýn obrázkom urobím jéééj ako malé dieťa.Ešte raz ste fantasticke.Ja pečiem len pre úplne blízku rodinu a len také jednoduché torty ale vaše sú excelentné.

katulkaaaaaa
5. jan 2013

@jakelina mala si dat hned 300kc,ved tuto vsetky pecieme od 10e nahore...a nemyslim si ze mas ,,takove obycejni dorty" jak ti pises,mas nadhernu preciznu pracu 😉

lifinka
5. jan 2013

to by nebyl špatný krém, co?Sice je to do pralinek, ale já bych si hned dala 😀

http://cukrarske-pomucky.cz/pralin-delicrips-cl...