Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
30. jan 2013

@dada2007 ano pamatam si , si davala fotecky..krasne od jeziska, ze ta obdaroval tak vhodne 😉 🙂

zuzana92101
30. jan 2013

@jakelina jaaaj, mnam, mne sa akurat pecie babovka, na viac som sa dnes nezmohla, ale taku vianocku s maslom a medom, hmmm, to by som si dala...
Ruzicky som aj ja v noci robila, ale sa mi to akosi nepozdava, uvidim, co z toho bude, ci nebudem dalsie robit. 😒

zuzana92101
30. jan 2013

@dada2007 tie roboty su naadherneee, len kde ho dat 😀 a cim zaplatit 😝

dada2007
30. jan 2013

@bambula1307 som skoro odpadla........bolo to fakt prekvapko......a ešte aj tá farba 😵

dada2007
30. jan 2013
snu
30. jan 2013

@maya30 dakujem

aduskatt
30. jan 2013

zeny, ja som kupila mandarinky, ktore su tak hnusne kysle, ze sa jest nedaju......tak som urobila pribinakovu plnku a .....nie je to torta, ale potesilo🙂

jakelina
30. jan 2013

@vlada111 já už to nevážím a dělám chleba od oka, tak ti bohužel moc recept neřeknu. Mám ráda hodně semínek, celozrnnou mouku míchám s režnou chlebovou a ostatní přidávám podle konzistence, odměřím vlastně jenom podmáslí a to ostatní od oka. Mám ráda, když ta kůrka praskne, to oždibuju. A v troubě peču a dolů dám malý hrnec s vodou a za pečení potřu asi 2x vodou, udělá to takovou lesklou kůrku.

sisix
30. jan 2013

Mramor korpus, pribinacek cokoladovy. Neni dokonaly ....... praskl na u ohybu ☹

lifinka
30. jan 2013

@jakelina prosím tě u těch bílých kytiček, když to dáváš na drátek, to jenom nasadíš na ten drátek, nebo je ten drátek s háčkem nahoře?ty pestíky tam drží, nebo je tam kulička uprostřed? a pak to až dáváš do flor. pásky, že?

pristela
30. jan 2013

Holky moje tak sa teším na víkendos 😵 práve som dovolala so ženou mojou 😀 až energia ma z nej opantala a už aj frčím pracovne 😀 😀 😀 ak niektora opäť najdete taky výletos za dobru sumu sem s níííím 😀 moje oči ted škúlia po Francii 😵 😵 😵 dostala som napad ako sa naucit znova anglinu tak v pondelok zacinam cvičiť + učiť 😀 😀
@mamina1978 och no ja neviem mozno by sa dal urobit len nabudnuty na spajdlu ja som tak robila ten ranunkulus ci ako sa to nazyva , bo tamto bude tiez si myslím ťažky váhovo 😕

@maya30 och a vieš, že si ma ukludnila ? 😕 bo ted mam zas objednavku na tiramisu plnku/moja piata torta s nou/ a zostala som po tvojej zlej skusenosti normal na vážkach, bo náhoda je blbec a ja ju brala vzdy ako istotu 😕 tak som rada 😵

pristela
30. jan 2013

@vlada111 uplne uuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasna je ta tvoja chlapska, tá zelena je neskutocnaaaa, žena preco ty tiež byvas mimo mna 😝
baby musime dať stretko zas 😀 😀

Inak ozaj žienky cez leto robievaju aj take chatove kurzo stretka, videla som fotose aj deti beru, rano normal vonku rozcvička 😀 ranajky, pak nejaky kurzik atd atd , vypadalo to super

vera1132
30. jan 2013

Moja tretia torta a na rychlo.. poučila som sa. Z kauflandu tu hmotu nekupovat.

jakelina
30. jan 2013

@lifinka na opředený drátek to jenom napíchnu, ušoulám dole takovou tu stopku do ztracena, ztenčím ty lístky a až to trochu obeschne, tak tam píchnu ty pestíky. 😉 Na drátku žádný háček nedělám, nevím jestli by tam pak ještě vešly ty pestíky.

florentina
30. jan 2013

Tak holky, párty dort už vyřešen...a mám další dotaz...víte někdo co jsou to disney princezny? Požadavek na dort pro šestiletou, ale mě to tedy nic neříká...jdu zkoumat, ale pokud víte, budu ráda za každý tip...

sachmetttt
30. jan 2013

babenky prosím o radu neviete nejaký dobrý receptík na dort?? malá bude mat rok budem robit oslavu a chcem upiect dort...... upiect je maličkost no na vrch by som chcela urobit včelích medvídkoch Čmeldu a Brumdu..Moc dakujem

pristela
30. jan 2013

@lifinka andelicka ja robim sice ine ale pointa je ta ista 😀 kuk tutoky to mas aj s obrazkami : http://tortyodmamy.sme.sk/content/zlta-kyticka alebo stylom ako sa robia frezie : http://tortyodmamy.sme.sk/frezia-pomocou-vykraj... , ale ten prvy je super urobis z neho krasne drobunke kvietky ktore zakryju všetky medzery aj drotiky a spajdle 😀

sachmetttt
30. jan 2013

@maya30 nádhera..kupovala si potahovu hmotu alebo robila??

reruna
30. jan 2013

@florentina disney princezny jsou šípková růženka, sněhurka, popelka atd. od disney, tady je máš všechny http://www.zbozi.cz/vyrobek/disney-princezny-pz...

reruna
30. jan 2013
pristela
30. jan 2013

@florentina to su vsetky tie dokopy: ppopoluska, kraska a zviera atd.. prosto vsetky princezny zo vsetkych disney rozpravok 😀 https://www.google.sk/search?hl=en&site=imghp&t...

sachmetttt
30. jan 2013

@reruna jéé dakujem krása... robila si ty|?? Z čoho je lepšie robit postavičky z parcipánu alebo fondánu??

vlada111
30. jan 2013

@jakelina no moc si mi nepomohla, ja som vážila všetko a zostala z neho lepkavá placka. čo by som dala za takú prasknutú kôrku, mňam 😝

reruna
30. jan 2013

@sachmetttt ne, to je z netu, na postavičky je dobrý smartflex velvet nebo flower

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 upeciem Ti domaci chlebik s prasknutou korkou cicus?🙂) taky v rure

vlada111
30. jan 2013

@pristela Ďakujem ti moja, od teba poteší 🙂 No nechcem ťa sklamať, ale vraj tie stretká sú veeeeľmi masové a teda vraj nič moc.

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt cicuš ja som robila tvoj recept a zlyhala som 😠

aduskatt
30. jan 2013

@pristela okrem rannej rozcvicky secko bereeeeeeeem🙂))

pristela
30. jan 2013

@vlada111 no ja skor myslela, ze by sme si take urobili my 😀 😀 😀 nie ist na tie ich 😝

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 jak to?.....☹ ja ho mam vzdy skvely