Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
4. feb 2013

@zuzana92101 pozri toto tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/vykrajova..., su ta vykrajovacky na tie minitorticky, chcem si to objdenat, lebo rada by som skusit tak akoze na valentina ako darceky, tiez urobim tak ze upeciem korpus a potom vykrojim, len neviem ci to pojde.... 😉

aduskatt
4. feb 2013

@zuzana92101 ja som mala hranate, tak som sa celkom tesila, ze som nemusela kruhy vykrajovat

mamina1978
4. feb 2013

Forma na minitorticky........................ myslim , ze aj u vas na SK by sa dala kupit. Je tam nulovy odpad a raz za cas by sa to dalo vyuzit miesto muffinovych kosickov 😉 🙂
http://www.amazon.de/dp/B0051YIK7K/ref=asc_df_B...

zuzana92101
4. feb 2013

@luciahromadkova supeer, si mi pomohla 😉 tak to spravim s tymto, budem vykrajovat...len este kebyze to ma za mna kto potiahnut 😀

zuzana92101
4. feb 2013

@mamina1978 dakujem toto je tiez super vecicka. Skusim pozriet na nasich strankach. Si zlata, dakujem za radu 😉

danuka7414
4. feb 2013

@denisak77 pekna je maša ,teraz som ta nasla

jaja555
4. feb 2013

@mamina1978 waaaaaaaaaaaw, nádherné ... čistučká a perfektná prácička ... šikulka 🙂 😉 🙂

denisak77
4. feb 2013

dnešný krtko

denisak77
4. feb 2013

@danuka7414 to si ty,si nehovorila ,že aj ty sem chodíš

zdenallicka
4. feb 2013

Zase otravuju..🙂 Nemáte někdo nějaké inspirace na dorty s lodí nebo na lodě samotné? Moc díky!! Má to být pro osmiletého kluka..🙂

florentina
4. feb 2013

@aduskatt chci jen poreferovat, že jsem byla dnes na živnostňáku a i u nás by to mělo jít s těmi pomocnými pracemi v domácnosti, tak jak jsi psala, tedy výpomoc s domácí oslavou atd. A opravdu, v čí kuchyni se to připravuje je jedno, není to nikde specifikované.
Také jsem se ptala na ŽL na cukrářskou výrobu a dost mě zaskočila úřednice, že když si seženu odpov. osobu a udělám ŽL, tak mohu dělat bez provozovny...tak jsem jí říkala, že to se mi nezdá, kde bych to jako pekla, že doma to přece nejde. A pani na to povídá, že na to se mě přece nikdo ptát nebude. Hygiena těžko, ta se zajímá, když je provozovna, finančák zajímá jen zda je k podnikání živnostenské oprávnění a živnostňák to nezajímá, zda mám či nemám provozovnu. A já na to a když se mě přece jen někdo zeptá...a ona na to, tak jste to pekla v domácnosti toho kdo si to objednal. Prý běžně zřizují ŽL na cukrařinu a podobně lidem co nemají provozovnu a v pohodě. Překvapuje mě, že to takto prezentuje úřednice. Nechtěla jsem se s ní hádat, chtěla mi pomoci, myslela to dobře. Ale já mám totiž z účetní praxe jinou zkušenost. Finančák se při hloubkových kontrolách na provozovnu dotazuje a nebo na to, jak je tedy činnost vykonávána. Možná je průchozí péct u zadavatele v domácnosti a možná by to opravdu nikdo nezkoumal, ale musím říct, že mě to teda nesedí. Stejně by to pak umožňovalo dělat jen pro domácnosti a to se tedy, zdá se, dá i na základě té volné živnosti. Na hraně je to ale podle mě oboje stejně, je otázka jak kdo by co zkoumal. Adresuji to tobě, že jsme se o tom bavily, ale myslím, že to tady bude zajímat i jiné pekařinky.

dm1
4. feb 2013

@florentina hmmm no presne. Podla mna to mas potom rovnaku situaciu ze ked ta niekto bonzne /zavistlivcov je predsa na mraky 😝/ a objedna si tortu napr. financak a das mu ju tak je jasne ze nesplnas podmienky lebo si ju nepiekla u neho ci ako by sa to dalo uhrat? Vobec si to neviem predstavit v praxi 😕 . Je to ale sila ze niekde robia problemy s obycajnymi pernickami aj dekorativnymi a niekde na torty povedia ze je to jedno 😕

dm1
4. feb 2013

@zdenallicka ja mam ulozene tieto inspiracky z netu

sisix
4. feb 2013

Holky, sem se snazila ale fakt uz nevim co delam zle, ze to nemam tak krasne jako vy.!!! ☹

zdenallicka
4. feb 2013

@dm1 Děkuji..🙂

florentina
4. feb 2013

@dm1 no já si to myslím přesně jako ty, neuhraješ....a já si právě myslím, že problémy dělají všude stejně, v případě, že tomu rozumí...je zavádějící, že toto poradí úřednice, protože kdo se v tom nevyzná, tak si potom co mi řekla, může říct, že je to bez problémů a můžu to dělat doma. Ale tak to prostě není, když dojde na lámání chleba, tak jsi v pr... A jinak na Živnostňáku asi problémy nebudou dělat nikde ani s perníčky, pokud splňuješ podmínky pro získání ŽL, tak ti ho prostě vystaví, protože to jestli pak budeš podnikat, mít provozovnu, nebo u někoho dělat oni už neověřují....to právě pak bude řešit až buď ten FÚ a nebo nějaká hygiena na udání....

lifinka
4. feb 2013

@1zaza tak ten je krásný a ta vazba květin🙂 😉

zdenallicka
4. feb 2013

@mamina1978 Díky..🙂

dm1
4. feb 2013

@sisix z akej hmoty to robis? pri tej ruzi musis schovat ten stredovy kuzel do dvoch lupienkov ktore stocis okolo aby to nebolo vidiet bude to potom prirodzenejsie vypadat. Videla si ten postup co tu davala pristelka na ruze? tam je to pekne vidiet. Este ja stensujem lyzickou plastovou a len jednu stranu tu co je hore a uplne na tenucko

vecernicci
4. feb 2013

@zuzana92101 já dělala 24 minidortíků, 8x8 cm a k tomu jeden dvoupatrový a jeden velký jednopatrový a byl to teda mazec, jsem si na to vzala v práci dovču 😝 ale já dělala hranatý, takže jsem naplnila celý plechy a pak rozkrájela, ale stejně 😉

1zaza
4. feb 2013

@lifinka
@lussy23
@dm1 ďakujeeem 🙂

dm1
4. feb 2013

@zuzana92101 ja som sice minitorticky este nerobila ale keby mam robit okruhle tak sa vykaslem na nejake pecenie v konzervach a peciem klasika na plechu a potom vykrojim.... je tam sice odpad ale da sa eliminovat ked to budes robit ozaj uplne pri sebe ale na druhu stranu je to uzasna uspora casu - si zober len vymastit a vysypat tolko plechoviciek, aj cesto delit do nich a uz ani nehovorim o prekrajovani, plneni takych pidincov.... ked naplnis na plechu zachladis a potom vykrojis napr. aj tou plechovkov tak mas neskutocnu usporu casu aspon pre mna teda je cas najviac ked uz chodim aj do prace a s odrezkov este mate aj maskrtu

1zaza
4. feb 2013

@zuzana92101 ja keď mám robiť minitortičky, tak si kúpim konzervu fazule alebo cíceru, ktorý milujeme celá rodina, pekne zjeme,konzervu odrhnem a použijem na vykrajovanie :D, ide to s tým super
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4495588...

sisix
4. feb 2013

@dm1 diky za rady. JA videlat tolik postupu, ze je ani nespocitam. Pracuju se smartflexem velvet. Mam i flower ale tohle byl zbytek, tak jsem chtela potrenovat.

zuzana92101
4. feb 2013

@vecernicci ja ich mam 30ks, z toho 2 pre celiatikov :-P a k tomu jednu 24cm s postavickami. To by som hadam za jeden den mala zvladnut, no a tu 3poschovovu hlavnu urobim den pred...hadam to bude dobre na chut. Vzdy robim torticky den predtym, ako si to pridu zobrat, ale toto budem musiet robit skor ☹...

zuul
4. feb 2013

ahojte, dievcata robili ste auticko audi TT? potrebovala by som nejaku inspiraciu. dakujem.

zuzana92101
4. feb 2013

@1zaza krasne su tie malicke torticky, super, no presne to je to, co potrebujem 😅 a ako si to robila, ako mi radi @dm1? Lebo to je perfektny napad, ze urobit jeden vleky plech, naplnit a potom vykrajovat. Ja som chcela upiect korpus, povykrajovat kruzky a potom plnit... No ale na to sme tu babulky, ze si vieme tak super poradit. Dakujem vam! 😅

zuzana92101
4. feb 2013

@dm1 dakujem za napadik, perfis. Vidiet, ze mas uz prax...ja by som sa trapila s tym, ze by som ju kazdu plnila zvlast. Ale myslis, ze mi to pojde vykrojit s tou formickou, ked to uz bude naplnene? Ci to nedolamem a nerozmrvim, ten korpus... No neviem, kazdopadne, vyborna pomoc, dakujeeeem. 😅

dm1
4. feb 2013

@zuzana92101 niekto tak robi aj semifredo musi to byt ale ozaj zachladene riadne ja mam aj take vysoke formicky okruhe ono zalezi ake vysoke to budes mat. Potom uz si musis len najst nieco cim to vytlacis krasne z tej formicky aby si si to nezbabrala. Presne ako pri semifredo. aspon viem ze to tak niektore kocky robia ale este som to neskusala veru