Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
22. feb 2013

@luciahromadkova kujeeeeeem 😵

zuzana92101
22. feb 2013

@luciahromadkova mne ten link nejde otvorit ☹

artepf
22. feb 2013

holky, prosím vás, když děláte něco z burizonové hmoty, potíráte to něčím před potažením? Já už jsem párkrát jen potahovala, marcipán se na to docela dobře přilepil, ale jsou pod tím trošku vidět ty nerovnosti, doteď to byly věci, kde mi to nevadilo (třeba kupa sněhu 😀 ), ale teď vyrábím gauč pro Simpsonovi a ten by měl být asi hladký 😒 , předem moc dík 🙂

sticker
22. feb 2013

@luciahromadkova Ďakujem 😉 Už mi google dačo vyhodil, tak budem večer pozerať 🙂

jakelina
22. feb 2013

@artepf já to potírám čokoládou

artepf
22. feb 2013

@jakelina myslíš jako rozpustit normální čoko v tabulce, potřít a nechat ztuhnout?

luciahromadkova
22. feb 2013

@pralinka25 ide ti prosim otvorit link, lebo mne ide a zazana pise ze nejde

reruna
22. feb 2013

@florentina i tak ti moc děkuju, ta režie mě hlavně zajímala, i když je jasné, že asi nepoužíváme vše stejně, máme jinou spotřebu, ale nemyslím, že by se to lišilo nějak hrozně moc....no a ta práce - mě to bude trvat určitě dlouho, nebýt to známý, tak bych to nevzala ani omylem, protože kdybych si to nechala zaplatit tak, aby se mi do toho chtělo, tak by mě pomluvili, že je to neskutečně drahé☹ no už jsem poučená, že nemám známým slibovat dort, aniž bych věděla, co budou chtít - jako já myslela, že udělám nějaký kulatý dort a nahoru nějakou kytku, ale oni si zrovna vyberou koš růží 😝

luciahromadkova
22. feb 2013

@zuzana92101 dobre si ho skopirovala? skus, lebo mne to otvorilo

jakelina
22. feb 2013

@artepf ano tak jsem to dělala, natřela z jedné stany, dala do lednice a pak otočila a z druhé a uhladit pořádně. Pak trochu nechat na teplejším vzduchu a potáhnout.

pralinka25
22. feb 2013

@luciahromadkova mne isiel

luciahromadkova
22. feb 2013

dievcata ako slahate zltka s cukrom nad parou, robila som tak ze misa do hrnca s vodou a rucným slahacom slahat, ale ako dlho, minule mi to moc zhustlo, chcem to dat do tiramisu plnky, treba to teda hned dat do shackovej masy alebo nechat vychladnut, dakujem

tinamk
22. feb 2013

ahojte pridavam moju dnesnu..

pristela
22. feb 2013

@luciahromadkova ja som zrovna pred tromi hodkami robila tiramisu , uz je aj potiahnuta 😀 ale asi ti moc neporadim , miesala som nad parou rucnym slahacom ako dlho netusim tak do 10minut , potom som to preliala do misky na slahanie, dala par kvapiek rumovej aromy a hned postupne pridavala za staleho miešania/mixerom/ po lyziciach mascarpone , potom som do toho vyliala slahacku/ tekutu nie vyslahanu/ vyslahala a dosypala jeden creme ole - to ale zalezi z akeho mnozstva robis a ci robis tento recept . Ono tie zltky maju zhustnut a ked to prelejes do druhej misy uz to nnieje take horuce , mne sa nic neseklo ani nic , držím prsty 😉 😉 😉 😉

pristela
22. feb 2013

@tinamk jeej , to je take pekne veselééééé 😵 😵 😵 😵

luciahromadkova
22. feb 2013

@pristela dakujem tiez idem robit tvoje tiramisu, minule som urobila a este si olizovali prsty, robim na nedelu tortu pre svokru k narodkam 🙂 otvorenu skatulu, tak mam nachystaný plat na vrchnak, potriem maslom a potiahnem, dam medzi to nejako este z korpusu a budem sa snazit upevnit to asi spajdlami, tak uvidime ako sa zadari

sisix
22. feb 2013

Pomoooc, holky co umite s cokoladou..... co s temi boky????? Da se s tim jeste neco delat????

jakelina
22. feb 2013

Holky jak může vypadat svatební dort. Podotýkám, že není můj 😀 😒

jakelina
22. feb 2013

@sisix a co na to chceš, něco nasypat nebo uhladit??

winona24
22. feb 2013

ahojte ... chcela by som Vás poprosiť o pomoc ... neviete mi poradiť dobrú pekáročku na svadobné zákusky z BB??

sisix
22. feb 2013

@jakelina melo to byt hladke a nejde to uhladit. 😒 vsek celkem jde ty boky. Co myslis, da se to jeste napravit nebo spis jen maskovat? Ale cim?? ☹

maya30
22. feb 2013

@jakelina no vidis a ako sa krasne vynima na hlavnom stole 😝 😀 ja sice netvrdim ze moje torty su super ale ten moj trojposchodovy zlaty pav ktoreho som robila pred mesiacom na jednu svadbu skoncil v kúte sály na nejakom nepotrebnom stole vedla vypakovanej fotografovej brasne ☹

dada2007
22. feb 2013

@jakelina och................ 😕

aduskatt
22. feb 2013

@jakelina tak tak "kvalitne" by som to nepotiahla aj keby som chcela

aduskatt
22. feb 2013

@jakelina ale to je tam tusim nacapkany krem nejaky

jakelina
22. feb 2013

@aduskatt asi to je krém, ale nevím proč je to tak udělané, třeba na tom přechodu těch pater ten hnědý pásek.???

jakelina
22. feb 2013

@sisix juj, to já neporadím, jak to ztuhlo tak už asi nic. Obsypej ořechy, kokosem, nalep lentilky nebo nějaké čokoládky po obvodu. Záleží pro koho to je.

aduskatt
22. feb 2013

@jakelina v kazdom pripade to je skor recesia ako pekny svadobna torta🙂 btw, ta slnecnica sa velmi pacila, tak som sa tesila

m.artina
22. feb 2013

Ahoj holky, poradíte mi prosím? Dnes jsem poprvé pracovala s kupovaným fondánem značky Wilton (mimochodem moc fajn práce s tím). Polovina mi ještě zůstala. Jakým způsobem ho uchovávat a jak dlouho vydrží? Na krabičce jsem se toho moc nedozvěděla. Děkuji za vaše zkušenosti.

jakelina
22. feb 2013

@m.artina já to neznám, ale ostatní hmoty skladuji zabalené v sáčku a kýblíku co to v něm přišlo v chladu, někde ve špajzu.