Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
24. feb 2013

@alexandrakocikova něco objednám přes net a něco koupím u nás v dortisimu 😉
@jenie123 pc mi nechce laikovat, hází error, ale dortíky máš úžasný, s dovolením (i bez něj) 😀 😀 si ten zelený ukládám do inspirací 😉

sticker
24. feb 2013

@jenie123 To prasa nemá chybu 😎 Ako si dosiahla taký povrch, farbu, lesk 😅 Viem, že tu už baby dávali podobné prasiatka, ale teraz sa už musím opýtať 😀

reruna
24. feb 2013

@evala777 ty řezy jsou parádní, prosím tě, jak to řežeš, že to máš tak krásně stejné, mě vždy popraská čokoládová poleva

katulkaaaaaa
24. feb 2013

ahojte moje dve

cabalkova
24. feb 2013

@mysiatkoo To je nadhera... nejsou takove kurzy i v CR??

nika1288
24. feb 2013

Ahojte..idem piect synovi tortu k narodeninam a budem prvy krat robit marcipan s cukrikov marschmalow a chcela som sa vas opytat, co mozem dat pod marcipan?..moze to byt plnka alebo len nejaky dzem? ..dakujem

dajna11
24. feb 2013

tak víkend ukočený,padáme niekam s rodinkou von....tu sú moje veldiela 😀 😀

wera.g
24. feb 2013

Dobré ránko 🙂 neuveríte,ale práve som dospala rok a pol bez spánku, drobček 1x spal inde než doma, spal u babky, tak som vyspaná doružova a môžem ísť na tortičku 🙂 zatiaľ pridávam najnovšie

macamac
24. feb 2013

@woman04 díky-aj ja som tak robila kedysi, ale včera som klasika nožom 😉 🙂
@zuzana92101 ďakujem za radu 😉

dm1
24. feb 2013

@alexandrakocikova ale ona tam mala napisame ze je len hobby cukrar cize s tym nepodnika a je to len jej hobby ako nase 🙂 tak preto moze aj domau

dm1
24. feb 2013

inak tie elektricky boli krasne precizne do detailov spravene a teda ten stromcek sa mi vobec nepacil hroza ani ta kanada sa mi vobec nepacila

wera.g
24. feb 2013

@elienka moc ďakujem 😉 áno motýle sú z patchworku, robím ich biele, otlačím, orežem, nechám vysušiť a potom farbím najprv svetlé farby prachovkami, potom na čierno domaľujem ;.)

jakelina
24. feb 2013

@nika1288 pod potah krém z másla a cukru, jiné ti budou topit potah. Můžeš dochutit kakaem nebo nějakou nugetou

79zuzana
24. feb 2013

@lucula73 tak ako svoju vlastnu pracu je asi najtazsie si ohodnotit. Ja nezijem na Sk, takze cena za pracu sa tu trosku lisi. Ale ja si to davam tak, aby som za tortu mala minimalny cisty zisk od 30 evri. To sa zda vela ale ked tak zoberiem ze tolko dam aj kadernicke za pol hodinku strihania mojich vlasov, tak za tie moje pat hodiny pri torte to nie je vela. Zakaznikom tiez vysvetlujem, aky cas stravim pri vyrobe ich torty lebo vela ludi si mysli, ze ja snad len natukam nazov torty do pocitaca a vytiahnem za par minut hotovu tortu z chladnicky 😀

levandulka3
24. feb 2013

@pristela krásne ako vždy 😵 😵 možem vedieť čím si striekala tu zelenú trávičku na krtkovej torte? máš airbrush?

mia114
24. feb 2013

@vlada111 Dakujem.este sa ta opytam mam spravit ecesta a jedno potriet tym rozvarom? A ake cesto sa robi pri puncaku? Dakujem moooc za radu.celkom rada by som isla robit tu tortu.bo je to nieco ine co som este nerobila len ten puncak ma strasi bleee.

nelly75
24. feb 2013

pripájam foto mojej včerajšej mory, nejako som to dobojovala, gulaté torty sú lahšie, s týmto som sa natrápila 3 hodiny. Ale podstatné je, že sa oslávencovi páčila.

mia114
24. feb 2013

@vlada111 este sa ta opytam pises tam ze davas aj maslo do rozvaru?

nika1288
24. feb 2013

@jakelina chcela by som urobit plnku puding s maslom..to mozem dat pod to?..

ajka82
24. feb 2013

@dm1 prene aj ja som povedala ze elektricky super, kanada este ako tak, celkom sa dalo ale stromcek eeee.... a ten stromcek isliel do skolky v meste, kustik odtial sme predtym byvali 😅 ale som bola celkom prekvapena, ze baba robila doma?

lydik
24. feb 2013

Moja vcerajsia pre brata🙂 - mramor a traseny s mandarinkami.
Dievcata ste sikovnice. Kazdy den sa tesim na vase nove torticky, som uz asi aj zavisla na tejto teme 😀

zuul
24. feb 2013

@alexandrakocikova dakujem ti. a aku vahu mala doboska z 8platov?

zuul
24. feb 2013

@79zuzana zuzka aku dlhu si mala tu gitaru? a kg? z coho su strunky? aj mna jedna caka. dakujem ti.

zuul
24. feb 2013

@mysiatko krasne kvietky, wau!! aj ja by som chcela na kurz? kde sa mam prihlasit? dakujem.

karaa
24. feb 2013

@dm1 absolutne s tebou suhlasim Dani, ta elektricka bola uzasne prepracovana, strasne sa mi pacila. a ten stromec otras, taky nahrubo scapany a pritom tu cukraren tu beru ako taku luxusnejsiu .... a kanada dobry napad, ale tiez by sa to dalo podla mna cistejsie vypracovat, vacsina z vas by to krajsie urobila 🙂

inac ja som vcera odovzdala posledne 4 torty a mam 12 dni do porodu veget, vas budem len citat teraz, bude casu, sa tak tesim na to 😉 😀

lucula73
24. feb 2013

@rapunzel1 presne to som si všimla aj ja........tá kočka pracovala sama,všetkyy detaily urobila,proste sa s tým vyhrala,kdežto v tých cukrárňach,čo sa dá pochopiť,však nemajjú len pár tortičiek......a tú canadu čo robili.no pár krát bolo vidieť,ako zliepali kadečo dokopy 😀

lucula73
24. feb 2013

@nelly75 nely prosímť a,čo to tvoje torzo vážilo?a akú to malo dlžku,nevieš?mám robiť bruškaté torzo a netuším rozmery 🙂

sisix
24. feb 2013

@mysiatkoo super a neni na to nejake video?

jakelina
24. feb 2013

@nika1288 musíš dát víc másla jak pudinku, já teda neriskuji a dávám jenom máslo 😉