Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
26. feb 2013

@pristela my platime - teda platili sme okolo 60 ecka, s tym,ze vodu si v zime nahrievame cez kotol,takze nie na elektrinu, len v lete si nahrievame vodu na nocny prud... a teraz nam dvihli na 70 ecka... 😅
@anibas no ani nieee.. on sa nam narodil uz prakticky do tepla 😀
prva vec,ked manzel otvoril vypis,tak ze od teraz zvysujes ceny za torty! 😲 a ja ze kdee,to nemoze byt z toho taka palka... 😖 no ved aj miesacka, vrtacka sla... v kuse nieco,kedze prerabame,tak co uz 🙄

pristela
26. feb 2013

@jakelina ahaa , pisala som 12 , ale ked tu tvoju spolovičkujem 😀 tak to ma kilo 😀

@dada2007 oo, dakovalaaaa, som si na teba spomenula, ze to bude presneeee 😉
Tak to mi staci tato12cm , dufam , že ujo necaka futbalku na celu tortu 😀

mrka2
26. feb 2013

@mariann2 no ale my sme cakali,kedze nam zvysili minuleho roku 😀 tak teraz taka facka 😝 ale tak predychame a ide sa dalej 😉

jakelina
26. feb 2013

Nám ještě nic nepřišlo, bojím bojím 😝 😝

dada2007
26. feb 2013

@pristela ved vieš, že ja si všeeeeeeeeetko zapisujem....ved si videla 😉

dada2007
26. feb 2013

@mrka2 a dom či byt?

jakelina
26. feb 2013

@mrka2 my to máme stejně, v zimě topíme přes kotel a v létě noční proud a nebo vyženu všechny do bazénu 😀 😀 😀 místo koupání.

pristela
26. feb 2013

@mrka2 jooj posli muza k nam 😀 😀 my platime mesacne ovela viac , ale zas my tu mame uuuple vsetko na elektrinu

mrka2
26. feb 2013

@dada2007 dom 🙂
@jakelina no v lete aj my riesime bazen,ale kedze mame len malinky detsky,tak ja som tym padom odstavena a musim ist do vane 😀 😀 😀
@pristela no ked mate teplo na elektrinu,tak to musi byt riadna palka.. 😔

gitane
26. feb 2013

😀 vraj marcipánové torty 😀 baby, čo to tu pečiete? Nejak ste odbočili 😀

bambula1307
26. feb 2013

@timotejkabrejkova oo tak ked to povie lekarka tak hadam na tom nieco bude..takze asi aj my budeme len zivocisne papat 😉

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 rastlinne tuky je vlastne olej, ktory je upravený chemikáliami na to, aby mal chut, farbu a tuhosť☹( VIVAT MASLO A MAST

sisix
26. feb 2013

@katiatko diky

jakelina
26. feb 2013

@gitane však se peče na elektřinu ne?? 😀 😀 😀

jakelina
26. feb 2013

@mrka2 my děláme v květnu novou kuchyň, tak budu u toho bazénu i vařit. 😀 😀 😀

mrka2
26. feb 2013

baby, minule som citala nieco o maslach,ak chcete,tak sa mrknite, ja uz daaavno nekupujem ziadne margariny.. 😝 vobec mi to nechuti a nechcem,aby to jedli moje deti a ani nikto. fuj. http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/1...

mrka2
26. feb 2013

@jakelina no ale to si odtrpis 😝 😀 a budes si potom fajne vypekat v novej kuchynke.. 🙂

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt jo jo je to s tymi tukmi ..ja som sa na chemii ucila o tukoch stuzovani a pod...ale o skodlivosti nic nehovorlili 😉
Moj manzel tomu rozumie tiey on ma chemtechnolg fakultu..zhodou okolnosti tuky.

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 ja som studovala na vyske vedecku chemiu-analytiku🙂 takze okrajovo tiez snad nieco k tomu viem povedat🙂)

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 on ten tuk sam o sebe asi ani nie, skor tie skvele aditiva, vdaka ktorym chuti a vyzera tak ako vyzera...... v podstate som tym chcela povedat, ze maslo je naj🙂 take to fajne zivocisne 82%ne🙂

jakelina
26. feb 2013

@mrka2 to ano, jako naschvál jsem musela odmítnout dva svatební dorty. Tak čekám až ho někdo bude chtít a pak nemám kde péct. 😝 😝

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt tak to by ste mohli byt s mm kolegovia aj zo skoly..on je vedec 😉

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 no tak to bvy musel byt straaaaaaasne stary, ale mozne to je🙂 len ja som potom prestupila na prirodne vedy z CHTFky

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt no on ma 36...ale zobrali ho az po vojne a po zdravotnej nadstavbe 🙂 ..tak ja neviem co je strasne stara 😉 ..ale aj ja sa tak citim a to mam 37..ani neviem kedy mi tie roky naskakali ☹

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 sak kukni do pasu a uvidis🙂) ale citim sa v pohode na svoj vek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
26. feb 2013

@lokalistin to je super, že chutia 😅. Na oškvarkové pagáče mám takýto recept: 2 - 3 uvarené zemiaky - nastrúhať, 1 kocka droždia (40 g), 1 kg polohr. múky - odložiť z nej asi 100 - 150 g na podsýpanie cesta, 6 čl soli, 1 vajce, 1 dcl oleja, asi 0,5 dcl vlažného mlieka, 750 g mletých oškvarkov

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 ale inak, podla jeho veku sme mohli byt spoluziaci aspon prve dva roky🙂

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt na 99 vyzeras fakt super ..ale aj tak si myslim, ze si odomna maldsia 😉
vidim, ze tu riesitte ucty..tak my platime za elektriku zalohy 103 a plyn 108e..a min. rok sme 300e za elektriku este doplacali..ma skoro otocilo..som piekla na vianoce 30kg cajoveho..asi preto ten nedoplatok... a my sme v dome starsom..cize polmetrove mury..drevene okna 😒 ..moc sa setrit neda..no jo.

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 nie, podla predosleho prispevku sme rovnako stare🙂, teda mlade

luciahromadkova
26. feb 2013

@mrka2 mhm, ja 70 nedoplatok, ale my mame vsetko na elektriku, ze v BA este ulica kde nie je plyn 😒