Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
30. mar 2013

@mysiatkoo jeejdaaa, to je sladke , s dovolenim ukladaaaaaaaaaaaaaaam

lamps
30. mar 2013

@jakelina no presne, je to veľmi rýchlo aj cesto zarobené aj upečené a ešte rýchlejšie sa to spapá, tak ja som hneď dve urobila. A Jurko už len chodí a obsmŕda okolo chladničky, že on ešte nemal koláčik 😀 😀 😀 😀 Moc ďakujem za recept

lamps
30. mar 2013

@mysiatkoo tá je krásna a anjel úplne bobmastický, ukladám na inšpiráciu 😅 😅 😅 😅 😅 😅

eliska22
30. mar 2013

@lamps mňam slinky sa mi zbiehajú 😝

reruna
30. mar 2013

Tak já mám na Velikonoce hotovo, pro nás - světlý korpus, pribináčkový krém, jahodový džem s kousky jahod

reruna
30. mar 2013

@mysiatkoo to je krása, nádhera, mě se nikdy nepodaří takový bezchybně rovný a hlaďoučký dort, ať se snažím, jak chci, vždycky je to šišaté, ty máš fakt talent, a ten andělíček je moc krásný!

eliska22
30. mar 2013

@lamps nádherná torta, ja tie tvoje torty veľmi milujem 😵 😵 😵

reruna
30. mar 2013

@mysiatkoo pořád dumám, jak ti ten andělíček stojí na těch tenoučkých nožkách?

eliska22
30. mar 2013

@lawli to sú krásne veselé tortičky a ten holubník je superný 🙂

reruna
30. mar 2013

@lamps jak dlouho jsi prosímtě pekla ty rolády? láká mě to někdy vyzkoušet, jednou jsem dělala, ale srazila se mi nějak a nebylo to ono, tento recept od jakeliny vyzkouším - a plnila jsi to ještě teplé a pak zamotala, nebo jsi to nechala úplně vychadnout, naplnila a pak zamotala?

1zaza
30. mar 2013

Ahojte, pridávam moju nočnú moru, lebo si nedali vysvetliť, že ja nie som sochár 🙂, ale páčila sa, tak som rada, ale na budúce by som spravila inak hrivu a väčšie uši a tenší krk 😀

reruna
30. mar 2013

@lamps a úžasný dortík - tvoje postavičky jsou nezaměnitelné - viděla jsi film Horton? trochu mi připomínají ty Kdovíky

pipka
30. mar 2013

no konecne finito 😎 chora som, ze ledva dycham...taky kasel ma zase chytil, ze idem okamzite do postele asi... 🙄
preco ja vzdy na kazde sviatky musim byt chora 😠 ☹ ☹

mramorak, lesna zmes a pribinak, vaha 1,8 kg 😉

mia114
30. mar 2013

ahojte, moja dnesna pre babku/prababku k narodeninam.

jakelina
30. mar 2013

@reruna plnit to můžeš teplé jenom marmeládou, krém by se na teplé roládě srazil. Ona se nemusí rolovat po upečení, necháš normálně vychladnout na plechu, já mezitím udělám krém a za půl hodiny to klidně můžeš plnit, když dáš třeba za okno, kde je chladno tak i dřív.

jakelina
30. mar 2013

@1zaza ten kůň je jako živý, krása

79zuzana
30. mar 2013

@reruna
@pipka
@1zaza
@mia114 krasne torticky 😉

teodorie
30. mar 2013

@jenie123 Já myslím, že pařížská šlehačka se napravit nedá ☹ Krém ano, ale šlehačka ne. Leda začít znovu.

79zuzana
30. mar 2013

@lamps zase jedna exluzivna, co ani nemusim ukladat, lebo je nad slnko jasnejsie, ze by som ju ani nezvladla 😲
@tinamk
@maya30
@livia76 perfektne torticky 😉
@mysiatkoo krasna, tie tenucke nozicky nechapem...ako to ze ti to tam stoji??? 😵

79zuzana
30. mar 2013

@jenie123 asi s tym uz neurobis nic, aj moja letela do kosa. Radili mi dat na chvilu do mraznicky a znovu vyslahat, ale nepomohlo 😒

mrka2
30. mar 2013

ahojte, tu su moje.. kebyze nie som nadopovana liekmi,tak ani nedokoncim 😖 nemala som uz ani chut nieco vymyslat,tak su take podobne. a taaak som sa tesila na detske ☹

sisix
30. mar 2013

@lamps krasna, jdu si delat kavicku, posli kousek 😀 a posli i recept. 😉

sticker
30. mar 2013

@mysiatkoo Tú si tiež ukladám 😵 Veľmi pekná a jemná... Ja také nikdy nebudem robiť, nato som ľavá, ale občas si len tak prezerám aké všetky torty mám uložené 😅

79zuzana
30. mar 2013

@mrka2 s dovolenim si ukladam 🙂 nadherne su

luciahromadkova
30. mar 2013

len tak par medovníčkov velkonocných, aj vajicka 3D maju chyby, ale pacia sa a podaril sa aj novy zltý bodkovaný obrus na stol tak mam radost 🙂

erulka77
30. mar 2013

Moja dnešná práca synovcovi k jednému rôčku , prajeme všetko najlepšie ! cmuk 😉

lamps
30. mar 2013

@reruna len ju vyskúšaj, je super. Plnila som ju až po úplnom vychladnutí. A ďakujem za pochvalu, film som nevidela 😅

lamps
30. mar 2013

@sisix recept je na predošlej strane, dávala ho nika1985 je od jakeliny 🙂 a kľudne príď ešte sú obe rolády celé, aj kávičku ti urobím

lamps
30. mar 2013

@79zuzana ďakujem a kľudne si ulož, určite by si takú tortušu zvládla 😅

lawli
30. mar 2013

@eliska22 ďakujem 🙂