Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. apr 2013

@zuzana92101 no tak to už vypadá líp 😉

dadka212
10. apr 2013

@zuzana92101 no tak to sa už dá 😝 ja mávam klas hladký vždy, keď je to horúce tam hore dám foliu aby sa nespravila koža a vyšlahám to v pohode do hladka....len treba najprv šlahať zvlášť puding, zvlášť maslo a potom dokopy....a na tie okrúhle keď si kúpiš nastavitelné ráfiky bude super, ja mám 2 dajú sa dať od 12-30cm a super pečiem ich naraz 😉 ak urobíš vyššie tak hneď máš 2torty z jedného ráfika 😉

zuzana92101
10. apr 2013

@dadka212 ved ano, preto som skoro kvoli tomu nespala...nervy, ze az. No ale ako som pisala, dohodli sme sa na 30ks a zvysok da spravit niekomu inemu. 30ks zmestim bez problemov, vcera som to merala 🙂. No nic, bude to o hubu...skuska mojich nervov. 😀

zuzana92101
10. apr 2013

@lokalistin ona ich bude rozdavat v sobotu, ale chce ich uz v piatok. Som jej hovorila, ze ked si ich zoberie v sobotu, tak ich bude mat o den cerstvejsie, ale ee, ani za svet, ze ona v sobotu na take nieco nebude mat cas. Chce to tam mat uz v piatok. Aj som jej nevrhla, ze jej to teda v sobotu zanesieme, ale tiez, ze nie, ze ona to chce v piatok.. 😖

zuzana92101
10. apr 2013

@dadka212 no tak mozno tam robim chybu, ze neslaham aj zlaty kras po vychladnuti...iba maslo a do neho po troskach zlaty klas, ale hladky nebol ☹, tak asi tam bola chyba. 😉
taky rafik mam, ale na mensie velkosti sa mi stale roztahuje a nedrzi. Ale kupim este jeden, ved to sa zide, aj tak sa mi naj v tom pecie, lebo je vyssi a ako vravis, prekrojim a mam hned na 2 torticky 😉

dadka212
10. apr 2013

@zuzana92101 tam je chyba určite, vždy treba šlahať aj ten puding zvlášť on sa pekne spojí na takú tuhú kašu a to vmiešavam do masla a nikdy neboli hrčky ani nič podobné 😉

zuzana92101
10. apr 2013

@dadka212 dakujem za radu, stale sa mam co ucit. Lebo ja robievam vacsinou nad parou a zl. klasu som sa vyhybala, kedze som mala sekanice z neho 😉 a nebol hladucky. Dakujem Dadka. 😉

zuzka38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
florentina
10. apr 2013

@zuzana92101 teda jsem tu teď četla jak detektivku...od začátku až dokonce napětí, zda to vezmeš či ne a do toho se mi tu normálně udělalo nevolno z představy, jak tu mám tolik rozdělaných dortů, nestíhám, bortí se mi to, neb neustálým otvíráním lednice, lednice nestíhá chladit a já se tu totálně nevyspalá hroutím 😅 ...když jsem dočetla až k tomu, že jich bude "jen" třicet, tak se mi značně ulevilo. Já tě tím vůbec nechci odradit, věřím, že když si to dobře naplánuješ a připravíš se, tak to dáš, ale myslím,že i s 30 budeš ráda, až to budeš mít nakonec za sebou. Já osobně bych do toho nešla, chci mít z dortů jen radost a né stres, což by toto pro mě byl. Ale klíčové je, že ti chce manžel pomoci a taky ty už máš jiné zkušenosti, tvé dortíky jsou nádherné, takže výsledek bude stát za to. Určitě bych koupila nástavné ráfky, jsou poměrně levné a i kdyby jsi je měla pak prodat dál či někomu dát....čtyři najedou bych pekla. Ten máslový krém je fain, že odsouhlasila, do jiného bych v tomto případě kvůli skladování a neodhanutelné délce konzumace ze strany hostů rozhodně nešla. Držím ti moc palce, taková výzva tě zase posune dál, nejen v dortování...

pipka
10. apr 2013

@pristela no neviem ako vidis ty, ale mne sa to zda hore oble 😕 😒 max mieeeerne zrezane, ale urcite mi to pride oblejsie ako rovne 😅 😀 😝 😅 chapeme sa po lovensky 😝 😀 😀
len na boku to ma rucku, hore len kvietky 😉

dm1
10. apr 2013

@pristela suhlasim s tebou je to len tak brane ved ani normal krhla nie je hore obla 😉

kajanka1
10. apr 2013

Na stránkách pekárny - cukrárny Nopek mají krásné marcipánové dorty 🙂
Jsou tam i fotky "mých" dortů, které jsem dostala od sestry, která tam pracuje 🙂

pristela
10. apr 2013

@pipka Žena moja chapem ta , jasneee 😀 😀 😀 ic mi radšej odvážiť ked budes piecť- pozor zapisuj !! 😀 : korpus odvaz, napis z kolkych vajec si ho robila /robis tusin mramorak , nie ?/ ked robis pribinacik z kolkej dávky budes plnit a odvaz mi aj tu plnku 😀 😀 , + odvaž ovocie ktore tam dás, bo vsak ja mam stale ovela lahsie tie rozmery co mas ty a ja už neviem čo robim zle ☹

katkak23
10. apr 2013

@pristela @muffinka8 @tamianati no teda to je ale kresba 😀 ...pristela ma pravdu ale aj v miske sa to da su totiz 2 akokeby druhy misiek jedny su take plochsie a z tej to nejde ale jednu su take uzsie a vyssie a presne z tej by to slo a stacilo by upiect jednu davku a ked sa 3krat naplni tak to bude akurat....

katkak23
10. apr 2013

@pristela no presne @pipka ja neviem ako to ty robis ale tie kila co pises to je neskutocne aj ja cem take tazke tortušky 😀 😀 alebo potom uz len vahu ti dame nakalibrovat hihi

pipka
10. apr 2013

@pristela no jasneeeeee moja, odvazim ti seeecko, aj varesku s ktorou budem miesat 😀 😅 😀

aale nie, no jasne, ze krhla.kuzel..ale teda nemaj mi to za zle, na tej foto to jasne vyzera oblo 😝 😅 😀

pipka
10. apr 2013

@katkak23 @pristela no sak ja neviem ake mate vahy 😀 😀 😀 ved ja normal mramorak z 6 vajec do 23 cm formy, a to ho este hore zrezavam, nech nie je prilis vysoky a decka maju "korpusik" na ranajky 😅 😉
a pribinak klasika z dvoch slahaciek, 500g tvarohu a jeden Ole, pr. cukor, uz ani ztuzovac nedavam, a ked poctivo naplnim, tak mi ostane tak pol salky pribinaka, to muz vacsinou vylizuje 😝 😉

a ovocia...no neratam to..ale teda odvazim nabuduce, ale od oka tak na jednu tortu tych 200-300g dam 😉
no a ked obmaslujem, potiahnem, tak ta torta tych 3,5-3,8 mava..a teda podla zdobenia, ked je viac ozdobena, logish aj tazsia 😉

no ale slubujem, najblizsie idem vsetko vazit a zapisovat 😉

tamianati
10. apr 2013

@pristela 🙂 dakujem vsetkym za rady aj za matematicke okienko ... 🙂 nejako to vyspekulujem ... popripade zakumuflujem kvetinami, najhorsie aj tak bude uchytenie toho "sosaka" a rukovate ... ked toto zvladnem ...

pristela
10. apr 2013

@pipka varešku néé, teda pokial ju tam nezapracujes 😀 😀 😀 pchaa , keby to je oble tak nieje vidiet ten pásik hmoty , ktorym ma ten vrch dokola olemovaný 😝 kukni si jej album ma tam 5kusov tort ako krhliciek http://dorty.artmama.cz/user/974/images

mysiatkoo
10. apr 2013

@pipka 6 vajec do 23??? aku mas vysoku formu? mne by to tieklo uz pri nalievani, nie to este aby rastol 😀

tamianati
10. apr 2013

@pristela je to rodine, ked to nebude uplne dokonale, prepacia ... 🙂 dakujem za pomoc 😉

pristela
10. apr 2013

@tamianati jasnee, dolezite je len , aby bola mnamkova sladkaaaa 😵 😵 😵 😵

aduskatt
10. apr 2013

@mysiatkoo aj ja davam 6 do 23 cm🙂 a netecie

alexandrakocikova
10. apr 2013

Babulky potrebujem niečo na tému.zahrada,sliepky,rúbanie dreva:((( nemáte niečo uložené ?

alexandrakocikova
10. apr 2013

Babule a nejaký fotopostup na autíčko malé, na vrch torty, potrebujem Audi alebo tak. Som nejaká bez inšpirácie

sisix
10. apr 2013

Holky, prosim nevite, kde koupit krajec dortu na 10ks? Nasla jsem na 6,8,12 ks.Dekuji

pipka
10. apr 2013

@mysiatkoo fuu neviem ako je vysoka, ale ked to tam nalejem, tak je asi 2,5 cm od vrchu cesto 😉 takze ked narastie, tak je akurat zarovno, ak je mierny kopcek, zrezem detom na ranajky 😉

to mam taku storocnu formu, teflonovu, co bola taka sada, na tortu, na babovku a taka ta vlnovkova nizka na pizzu alebo kolac 😉 som daaaavno raz dakde v akcii za 199.- sk kupovala 😉

jakelina
10. apr 2013

@pristela možná máš ty dorty lehčí, že tak natenko vyvaluješ potahovku. Jinak nevím, já právě taky potah dávám tenký, jenom 2-3 mm a někdo dává trochu hrubší, tak ty 3-4 a to na dortu určitě udělá třeba i dvacet deka.

pralinka25
10. apr 2013

konecne som si usporiadala fotky tak pridavam aj ja par svojich vytvorov 🙂

pipka
10. apr 2013

ja tiez ten potah mavam tak max 3mm, mne to ani nechuti ak by to bolo moc hrube 😒 😉
tam tu vahu kludne moze robit mnozstvo plnky a ovocia, lebo myslim, ze korpus ako taky mame vsetky rovnako tazky 😉
masla miniem tak necele jedno na obmaslovanie tej klasika 23 cm formy. Plus to zdobenie.

teraz mam najblizsie poziarnika a hasicske auto na okruhlej torte, tak to povazim vsetko aj s ozdobami aj bez, pre zaujimavost 😉