Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
26. apr 2013

@79zuzana zuzi, prosim ta, ta potahovka - to je coko mmf, alebo co toje??? Mam robit cokotortu a ne iem sa rozhodnt, ci to sparvim z wi zafarbeneho na hnedo, coko mmf, alebo s cokoladou..☹

pristela
26. apr 2013

Holky mooc dakujem za blahoželania , ste pusinky moje sladke 😵 😵 😵 😵 som mala dnes "super" narodkovy den 😀 akoze vsetko som mala v pohodicke , stíhala som , este som knihu citala a vyvalovala sa na tramposke na hojdacke , vecer ze pome pozyvam rodinku na pizzu aaaa
Erik/puberťák/ ked dosiel zo skoly kukam kde je a on spal, ked sa zobudil, prisiel , ze : hm nepomohol mi ten spanok , a ja ze s cim ti mal pomoct ???? a on inteligent mal zlomenu ruku !!! jaaj tak sup miesto pizze par hodiniek v meste na pohotovosti a uz mam sklz ako ...............
aale ,nevadí torty sa nejak urobia 😝 😀 a chalan tiež prežije 😀 každy spravny chalan predsa musi mat aspon raz nieco zlomené 😀 😀 😀 😀 sme sa na pohotovosti zasmiali aj s lekarmi , boli tam hodne milý 😵 😵

woman04
26. apr 2013

@bambula1307 no teeeda,ty v BA a ja o tom neviem?? ...mala si asi málo času,viem...deťúchy dlho nevydržia...No ako čítam,za herečku si bola... 😀 ...Zuzka číslo,ako vždy 🙂...joj,tá nešťastná záhrada...už som ti minulý rok písala,že prď na ňu...však to je veľa aj na koňa..veľa si berieš a na všetko sama ☹ ..vrrr..neboli ste na výteroch??...kašeľ nem sranda...a čierny už úplne....držte sa🙂 ..my máme prvé kroky za sebou 😀 ...hádam sa už rozbehá 🙂

woman04
26. apr 2013

@pristela no pekný darčok ti pripravil..hlavne ,že je ok..bude teraz machrovať so sádrou 😀 ...mali ste si na pohotovosť pizzu objednať 😀 😀 😀

mrka2
27. apr 2013

caute baby, pridavam svoje dnesne a idem spat, dnes som tusim rekordman tu na stranke 😀 @pristela krasne narodeniny, trosku neskoro... pozeram,ze si mala zazitok! 😉 ach tie deti.. 😀

sisix
27. apr 2013

@pristela jeste, ze je to jen zlomena ruka.Chtela bych videt nekoho, kdo se z toho vyspal 😀 😀 😀 😀 Dodatecne vse nej. 🙂

mia1111
27. apr 2013

@pipka - ďakujem moja 😵 😵 😵

wera.g
27. apr 2013

dobré ránko ženušky, prosím náhodou sa u vás nenájde nejaká inšpirácia na poschodové veselé jarné torty? veľa kvetov, farieb... Ďakujem moc moc moc 😵 a krásny dník vám prajem 😉

mia1111
27. apr 2013

@pristela - tak si mala v narodeninový deň o zážitky postarané 😨 , ešteže je to naozaj "len" zlomená ruka. Puberťákovi želám skoré uzdravenie a teším sa na fotečky toričiek 😉

wera.g
27. apr 2013

ooooooooooo a netušíš kde by takú mohli mať? mám robiť svadobnú s krajkou, tak si idem kupovať a táto je fakt geniálna 🙂))@jakelina

nika1985
27. apr 2013

baby co poviete moze byt moja prva s jedlou oblatkou nejako sa mi pre 10rocneho chlapca ani nehodi za chvilku si pridu pre nu a neviem co tam dat.

lucula73
27. apr 2013

ahojte
pridám moju nočnú a prajem pekný víkend 🙂

mia1111
27. apr 2013

babulky, asi mi preplo 😅 . Manžo bude mať v pondelok narodky, tak ma teraz napadlo, že na zajtra upečiem tortu pre neho a pre jeho spoluhráčov, hrajú doma zápas... len bude to asi tak pre 30-40 ľudí, rozmýšľam marlenku, asi na celý plech, čo poviete? Mohol by to byť akože futbalový dres, len nemám šajnu, či robiť z dvojitej dávky, alebo asi radšej 2,5 dávky (čiže z kila múky)? Čo poradíte? 😵

sisix
27. apr 2013

Nase princezna ma dnes 4 roky. Vse nej zlaticko.
Moje prvni ruzicka dratkovana. Ma jeste hodne chyb ale casem vypiluji.

jakelina
27. apr 2013

@sisix kytičky krásné a malinké vše nej

mia1111
27. apr 2013

@sisix - Sárinke želám všetko najlepšie 🙂 a ružička sa Ti podarila kráááásne 😉, aj ten kvietok na poslednej foto je peknučký 😉

mia1111
27. apr 2013

babulky a mám ešte jednu otázku, ak náhodou čítate a viete poradiť 😉 . Mám doma prášok Montanu, rozmýšľam, že skúsim túto hmotu teda dnes, len neviem, zafarbím ju ako WI na sýtočerveno? Nemáte skúsenosť? Ďakujem za každé info 😉 😉

aduskatt
27. apr 2013

@pristela sa divim, ze so zlomenou rukou vobec zaspal...tak sa liecte

mizulienka
27. apr 2013

dievcence krasne torty zasa 😉

@pristela nech sa malemu polepsi 😉

dievcata do 28formy mramorak z kolkych vajec robite?

jakelina
27. apr 2013

@mia1111 zabarvíš, mám z ní i tu berušku co teď dám fotku. Jako tři berušky za jeden víkend, to už mě fakt nebavilo. 😝 😀 😀

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - jéééééj, ďakujem moja a poťahuje sa s ňou dobre? idem kuk návod, ako ju vlastne rozrobiť 😅

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - a tortičky máš krááááááááááááááááásne 😵 😵 😵

jakelina
27. apr 2013

@mia1111 mně se s tím teda potahuje hůř než se Smartflexem, ale vyloženě chtěli mléčný a dělala jsem tři berušky tento víkend, tak jsem věděla, že to spotřebuju a nebudu muset zbytky vyhodit.
Ono to tak víc lepí, ale zase nemusíš nic potírat, jak to dáváš na dort, tak se to samo přilepí 😀 😀

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - ako hmotu rozrábaš? Tuk roztápaš, či len necháš zmäknúť pri izbovej teplote? Všetko miešaš rukou, či hodíš do robota? 😅

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - a chutí dobre? Pridávaš tam citrónku? Mám aj WI, tak sa neviem rozhodnúť 😅

dajna11
27. apr 2013

Monsterka

jakelina
27. apr 2013

@mia1111 ne citronku nepřidávám, tuk rozpustím jenom tak venku z lednice a dělala jsem ručně a šlo to rychle. Dělala jsem dvě kila najednou a za deset minut to bylo hotové i s barvením. Vodu dám studenou.

jakelina
27. apr 2013

@mia1111 chuť to má jako mléčný marcipán, ale nějak to moc neumím srovnat, já to nemám ráda, tak jsem jenom tak uždibla.

mia1111
27. apr 2013

@jakelina - ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 😵 😵 😵 😵

aduskatt
27. apr 2013

@mizulienka podla velkosti vajec, ale isto 8