Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denuschka7
22. okt 2013

Ahojte, prosim vas viete mi poradit kolko mi doma vydrzi vytlaceny jedly obrazok na fondante? chcela by som teraz naraz objednat z e-shopu vsetko co potrebujem a ten obrazok potrebujem az na 16.11. Vydrzi mi to dovtedy? dakujeeem

lucula73
22. okt 2013

@levandulka3 krásne to máš........a v tých kolieskach boli vpichnuté drotiky a pod tým košíkom boli tiež drotiky? 🙂

lucula73
22. okt 2013

@denuschka7 tam sa ti nemá čo pokaziť,to je suché 🙂

mamcas
22. okt 2013

Zienky dakujem Vam moc za rady ohladne zelenej farby, menovite @nika266 @mimcak @muffinka8 @sikag @pipka 😀 ste supeeer 😀

denuschka7
22. okt 2013

@lucula73 dakujeeeem a ani tie farby nevyblednu za mesiac? treba to mat v chladnicke ci netreba? 🙂

mamcas
22. okt 2013

Moja včerajšia 😅 Zadanie bol spiaci macko a ze ma dievčatko rado roztomilé veci 😝

lucula73
22. okt 2013

@denuschka7 podľa mňa to nemusiš mať v chladničke,mesiac ti to určite vydrží.aspoň podľa mňa......daj to do sáčika alebo potr. folie a niekde si to odlož 😉

livia76
22. okt 2013

Pre inšpuráciu, nejaká šikulka to má v albume, to by šlo aj z marcipánu 😉 😉 😉

livia76
22. okt 2013

Pre inšpiráciu, nejaká šikulka to má v albume, to by šlo aj z marcipánu 😉 😉 😉

denuschka7
22. okt 2013

@lucula73 Dakujem veeeelmi pekne 😉

dadussh
22. okt 2013

ahojte. tak ja zase len tak po skromne 🙂

viera6
22. okt 2013

ahojte,prosim vas aky korpus robíte najčastejšie na bielu parizsku plnku?

nemate prosím vas postup na 3D spidermana?moze byt aj ležiaci..

jakelina
22. okt 2013

@viera6 mramorovaný

viera6
22. okt 2013

@jakelina a nie je moc sladky na tu plnku?

luciahromadkova
22. okt 2013

@jorsulova
2 slahacky, 200 g coko /tmavej alebo aj bielej podla chuti, ja som pouzila tmavu/ 2 mascarpone, stuzovac do slahacky 1 ks
den pred plnenim torty rozpustit v slahacke coko, nechat vychladnut dat do chladnicky, na druhy den v tej istej nadobe vyslahat so stuzovacom slahacku s coko a zaslahat mascarpone.
Staci na tortu s priemerom 23 cm ak korpus dvakrat prerezes- cize 3 platy korpusu a 2 krat plnka
Visnovy kompot /pouzivam ten odkostkovaný z lidla/, som precedila cez sitko a nechala visne chvilu odkvapkat, visne som len poukladala na plnku, nato korpus a jemne som zatlacila.

muffinka8
22. okt 2013

A jedna Minnie

akzuzs
22. okt 2013

ja to robím popri materskej ale inak by ma to neuživilo ja mám len jednu max. dve objednávky za mesiac ale keď vytasím sumu tak málo kto mi poviem že dobre to je suepr väčšinou sa pýtaju či sa dá na cene dohodnúť. A ja vždy keď má torta 4,5 tak dám buď za 40 eur alebo aj nižšie Len úplne cudzím vymeriavam presne

jakelina
22. okt 2013

@viera6 ne není sladký.

lucula73
22. okt 2013

@levandulka3
@maya30
tak kočky konečne som sa v 4.maili dozvedela aj cenu.......kočiarik s poštovným 8 eur................tak terza neviem,čo mi kočka na to povie.......ale aspoň viem,kde to zháňať 😉

jorsulova
22. okt 2013

@luciahromadkova dakujem a tu cokoladu normalne roztopit a len naliat do slahacka, zamiesat to mierne alebo nic s tym nerobit? potom dat do chladnicky?

jorsulova
22. okt 2013

@viera6 pozri na mojho spidermana v albume, velmi jednoduchy

http://www.tortysnov.sk/fotopostup/spiderman-342

aduskatt
22. okt 2013

babyyyyy, pls, nejake napady na okruhlu tortu pre 15 rocneho chalana na narodky. Mám uplne volnu ruku a vymetenu hlavu🙂 zaujima ju ho pocitace, takze ak nic nevymyslim, tak mu urobim asi mys na tortu

sisix
22. okt 2013

@rapunzel1 Mas prosim cely recept ??? Dekuji moc.

daja55
22. okt 2013

@lucula73
@maya30
@levandulka3 Kočky o tie kočíky by so mala záujem aj ja,neviem, či som dobre pochopila ,máte kontakt , kde sa to kúpiť? Ak áno, dajte, prosím kontakt .Diky .

lucula73
22. okt 2013

@daja55
http://www.janpol.sk/index.php?lang=&l=s&p=_det...

no mne napísala kočka,že 8 eur je veľa,že mi pošle iné foto,namiesto kočíka.........no mne sa nechce za to dať toľko korún a možno to už nikdy nepoužijem 😝

levandulka3
22. okt 2013

@lucula73 kolieska som len priložila ku konštrukcii a z druhej strany podlepila tenkým kolieskom a kočík je do tej konštrukcie akoby zaborený

ivkaivka
22. okt 2013

ahojte, pridávam moju veľmi rýchlu - rýchlovku pre malú do škôlky, len náhodou som sa dozvedela, že majú jablkový deň. Bolo to bez nápadu a plánovania ... tak to aj tak trocha vyzerá ...ale v škôlke zožala úspech ...koruna je z polystyrénovej gule a oblepená lístočkami

lukika
22. okt 2013

@muffinka8 pekná tortička prosím ako sa robia tie dvojfarebné písmenká? Na vytlačené písmenká prilepené dookola namotať vygúľaný šulček inej farby? Alebo ako?

berenika39
22. okt 2013

nejdřív jedeno písmenko, větší,pak na to druhé, menší🙂)) ?
jen chci poděkovat, protože se sem chodím dívat a potěšit oko🙂))).

luciahromadkova
22. okt 2013

@jorsulova das do hrnca slahacku, nalames coko a das na sporak rozpustit coko, po vychladnuti dat do chladnicky na noc...a slahat v tej istej nadobe so stuzovacom, na dalsi den, aby sa ti to nezgrclo....