Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
3. jan 2014

@nikina17 ja natieram stetcom

nikina17
3. jan 2014

@eeffka 🙂 no skoda, ja som stare dobre pierko vyhodila, lebo uz bolo strasne mastne a take zazltnute. Teraz mam len silikonovy stetcek, ale tym to asi dobre nepojde ☹ no skusim len tou tubou, uvidime

elamaslakova
3. jan 2014

@jakelina Nádherná tortička

aduskatt
3. jan 2014

@nikina17 ja to robim klasickym plochym stetcom ako sa pouziva na vytvarnu🙂

lamps
3. jan 2014

@pristela 😀 😀 😀 neplač, ja sa s tebou rozdelím chceš?

@jakelina Majka, tie ružové mám doma aj ja, ale tiež mi lezie na nervy umývať ich. No keď nebudem mať inú možnosť .... budem musieť

nikina17
3. jan 2014

@aduskatt super, taky mam, skusim teda s tym 🙂

pipka
3. jan 2014

@nikina17 ja potieram tiez aj vrch, tie farby su potom take živšie 😉

nika1985
3. jan 2014

@lamps ahoj ano tie velke balicky napis adresu do IPcky v utorok pojdem na postu poslem Ti ich.

nika1985
3. jan 2014

@pristela tak jedine ze by ste sa rozdelili s @lamps mam sice 6balickov ale 2 si nechavam viac urcite do konca februara neminiem🙂 skoda nabuduce

koira
3. jan 2014

ahoj holky prosim o radu...nejsem moc zkušená cukrářka ale pár dortíků jsem už pekla.. dcera si letos vymyslela že chce čokoládový dort- většinou jsem dělala bez čokolády, tak si nejsem jistá který krem bude nejlepší..je jich tu tolik že fakt nevim..korpus jsem vybrala, dal bych tam chtela pridat banany..poradite mi ktery krem by se k tomu nejvic hodil...potahovat budu smartflexem..děkuji moooc

jakelina
3. jan 2014

@koira já čokoládu moc nemusím, ale když už tak krém bez másla jako je pařížský. To musíš vědět ty, co vám chutná nejvíc.

akzuzs
3. jan 2014

@michaela3011 Ja tiež omáslujem alebo potiahnem plnkou keď ostane ale to tiež iba takou kde nieje puding iba máslo a šľahačka a už som raz aj poťahovala ganašom ale som to zle urobila nebol dosť tuhý lebo som ho robila z mliečnej čoko tak ho musím robiť z tmavej čoko

pristela
3. jan 2014

@lamps ale néééé, čo si , nechaj tak , ale si sladkaaaaa , kujeeem 😉 😉 😉

mamcas
3. jan 2014

@pristela no sak ale cudne ze to tak lahko islo dokelu... ja som si to v tej rychlosti absolut neuvedomila... cize ono sa to pak utesni same dajako lepsie? Lebo ak nahodou pojde, budem sa bat tu nadobu pouzit... 😖 a pritomje super a vyuzila by som ju. Ach jaj, no keby ste videli ten motor aky je ruzovy a nevie sa tam dostat... silno pochybujem o dalsej funkcnosti, ale stale dufam 🙂

pristela
3. jan 2014

@mamcas ja som to ted sla narocky kuk na mojom , bo som ti to popisala ako tatár 😀 😀 😀 tam je "chyba" tá, že je závit do rovnakej strany!!! aj na vyberanie nadoby ale aj na rozkladanie, takze ak ty tocis ze chces len odobrat nadobu z robota tak ak nedas pozor odtáča sa ti aj na rozoberanie, akoze nechápačka že to niekto takto vymyslel 😠 nepopravi sa to casom, fuurt to bude o tom istom alebo o tom ako silno si zatočíš cast s nozami o vrchnu nadobu ☹
no a tiez sme mrkali s mojim ze kadial sa ti tam dostala dnu ta tekutina, bo to je vsetko kryte , jedine by sa dalo asi cez tu malu umelinku bielu do ktorej vlastne nastokavas mixer , no neviem , neboj dobre bude!! vsetko zle je na nieco dobre , daj kávu a netráp sa 🙂 svet sa nezruti a mozno aj schudnes, ked teraz budes kupovat menej potravim ,kvoli vydavkom :D :D

moma
3. jan 2014

ahojte, prišla som si po radu, chystám sa robiť tortu, čokoládový korpus a nejakú osviežujúcu ovocnú plnku. Možno niečo také ako je tento višnový krém
(Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ. Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi. Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu. Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne, necháš vychladnúť. Do tej potom vmiešaš 250g maslo. Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém. )
Viete mi poradiť niečo podobné ale s mandarinkami? našla som recept aj s pomarančovým sirupom, ale trochu sa bojim tej chuti aj konzistencie, aby to nebolo take zelatinove.
A dalsia otazka, ake mnozstvo potrebujem, aby som naplnila 3 vrstvy s priemerom 26cm.
Dakujem

mrka2
3. jan 2014

@jakelina tá je krásna! veľmi sa mi páči... 😵

sisix
3. jan 2014

Přidávám svoje výtvory. Ještě jsem dělala dva čokoládové a jeden z plínek.

michaela3011
3. jan 2014

@akzuzs posledne tri torty, ktore som robila som pekne zahladila cukrarskou kartou. ma pravy uhol tak torticka sa pekne zahladi 😵 potom necham na hodinku - dve v chladnicke a potom omaslujem opät s tou cukrarskou kartou a nadherne to vyzera 😵 omaslovanu dam opät do chladnicky na hodku a nadherne ztuhne, je taka pevna a tie rovne hrany 😵 len potom ked potiahnem uz robim chyby 😅 mam iba jednu zehlicku na marcipan a chcelo by to dve 😀 z tohto dovodu davam vzdy maslo pod potah, maslove kremy nerobim... som sa este nenaucila 😅 😀

daja55
3. jan 2014

@nika266 Perfektná, si si zamakala, čo? 🙂 🙂 🙂

daja55
3. jan 2014

Moja prvá v tomto roku 😀

nika266
3. jan 2014

@daja55 Krásna,kde si kupila formu toho jeleňa a ty zajkovia sčulený to je takisto forma parádne

mamcas
3. jan 2014

@pristela hahaha si ma pobavila 🙂 no presne cez to biele sa to tam dostalo a hufne 😕 mna to ani enapadlo najprv, ze to moze zatiect, ale podarilo sa, maju tk dost malo premyslene teda si myslim a s tym co pises tiez, toje absolut nachylne na odtocenie bez spodku 😠 ale tak este mi ostava nadej ze to zreklamuju kedze su akoze Znacka a budu si chciet zachovat dobre meno 😅 a ja samozrejme nic nepriznam 😝 a ked najdu daco na motore poviem, ze sak raz som robila koktail tak tam daco mohlo zatiect (ked uz to nie je chranene) ale teda sa rozculim ze to maju tak zle urobene 🙂 no kazdopadne dakujem za Tvoj cas a budem Vas tu zienky o vyvoji informovat 🙂

olinka306
3. jan 2014

ahojte aku potahovaciu hmotu pouzivate ja si robim sama ale chcela by som vyskusat K2 aku mate skusenost

elamaslakova
3. jan 2014

@olinka306 Z K2 som začínala , robí sa s ňou v pohode , teraz robím s Pasta Dama Stela dobre sa s ňou robí , je chuťovo vynikajúca a po finančnej stránke sa tiež oplatí 😉

elamaslakova
3. jan 2014

@daja55 Prekrásna tortička, jeleň na 1 s * 😉

olinka306
3. jan 2014

@elamaslakova dakujem a mozte mi poradit nijaku dobru stranku peciem torty pre deticky ale teraz chcem svadobnu tak kukala som tu K2 ze je biela doma s taku nespravim 🙂 a ta pasta dama je aj v niejakych mensich baleniach tak cca 1kg

pristela
3. jan 2014

Holčiny pridávam dnešnú , tak strasne sa mi nechcelo modelovat tie postavicky ako este nikdy ☹ ☹ ☹

michaela3011
3. jan 2014

@pristela ale mas to nadherne 😵 dva palce hore 😉 viac na rukach nemam 😀

halienka
3. jan 2014

@pristela tebe aj keď sa nechce urobíš unikát 😀 prepáč, ale už ju mám aj uloženú v inšpiráciách a budem tajne dúfať, že si niekto niečo podobné objedná 😀 😵 😵