Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
30. júl 2013

baby krajkove ktora ste robili uz s praskom sweet lace? dakujem

aduskatt
30. júl 2013

@katkak23 Kati, akurat hladam , vcera som citala o tom, baby pisali, dam Ti link, ak najdem..........

jakelina
30. júl 2013

@katkak23 děkuji

aduskatt
30. júl 2013

@katkak23 Kati, neda sa mi dat sem link, tak Ti skopcim nazory bab:
Szilvia Varga ja som skúsila,ale mne sa nepáči,po prvé treba to sušiť na vzduchu a krajka je taká akoby gumená(tak sa leskne)
Včera o 13:31 · Páči sa mi to · 2

-torty takze nesmie ist do truby na urychlenie?
Včera o 13:33 · Páči sa mi to

čítala som že nie
Včera o 13:33 · Páči sa mi to

-torty lebo sa neviem rozhodnut toru objednat
Včera o 13:34 · Páči sa mi to

a mne sa nedala ani pekne uhladiť na silikón
Včera o 13:34 · Páči sa mi to · 1

mne sa osvedčil Magic decor
Včera o 13:34 · Páči sa mi to

-torty tak to asi nebudem riskovat
Včera o 13:35 · Páči sa mi to

aj ja to mám,,ale neviem dávku namiešať..ale inak sú pekné krajky z toho
Včera o 13:48 · Páči sa mi to

ja som pokazila 2 s magic decorom ani jednu
Pred 22 hodinami · Páči sa mi to

dievčatá v rure to sa akoby uvarí a ááábsolutne nepoužitelné jedine na vzduch ale ako píše Szilvi je gumená takže už nebudem riskoveť lacnejšie verzie
Pred 21 hodinami · Páči sa mi to

ja som si ho tiež objednala....moja skúsenosť,je schopná po 8 hodinách sušenia,teda u mňa... a doobjednala som magic a hotovo🙂
Pred 19 hodinami · Upravené · Páči sa mi to · 1

a Anka magic ma ešte nesklamal
Pred 18 hodinami · Páči sa mi to · 1

mám ho odskúšaný na krstinovej a tiež som spokojná
Pred 18 hodinami · Páči sa mi to

á a po tejto skúsenosti som sa utvrdila,že tuňe mäso psy jedza...ako sa u nás hovorí...takže isto viem,že nabudúce ak je niečo originál,tak tam má aj ísť originál...
Pred 18 hodinami · Páči sa mi to · 1

a-torty kocky som rada ze mate tolko co povedat na tuto temu a dufam e som touto otazkou pomohla aj inym mne ste urcite pomohli uz som objednala megick dekor nebudem nic riskovat
Pred 17 hodinami · Páči sa mi to · 1

jakelina
30. júl 2013

Holky díky za tu slzu. Zase mám dost zvláštní objednávku, nejdřív ráno telefon, volala nějaká paní, že jedla můj dort a moc jí chutnal a byl prý krásný a chce taky. Nejdřív první věta, mohl by to být cabriolet a v něm dvě holky jak sedí a jedna takové vlasy a druhá takové a už mi začala líčit oblečené. Já jsem jenom zalapala po dechu. To jsem jí řekla, že ne. Tak pak volala za půl hodiny znovu, že se dívala na net a našla rozpůlený dort a na něm dvě postavičky, je to pro dvojčata dvě 22 leté holky a podržte se. Na jeden dort posadil Hello Kitty a na druhý nejdřív holčičku a pak teda, že ještě ji napadají šminky, tak ať tam dám spíš nějaké malovátka místo té holčičky. Jeden dort růžový a druhý fialový. Ty holky jsou chudáci, já dostat k 22 narozeninám Hello Kitty, tak nevím 😲 😲 😲 Říkala jsem jí, že to se dělá tak pro tříleté děti, ale ona si to nenechala vymluvit. 😝 😝

aduskatt
30. júl 2013

@jakelina ja som mala tak vcera, minnie, ale ruzova a s bielymi bodkami a cervenou kabelkou so zlatym zapinanim, aha nie, radsej kabelku ruzovu a nozicku prehodenu.a torta no ona nevie..cokoladovokokosovopuncova.........mala som pocit, ze by mi hadam aj nadiktovala teda, kde maju byt tie bodky

mamcas
30. júl 2013

@jakelina jejda ty mas ake stastie na objednavky 🙂 joj a tolko krasnych motivov je pre take baby 🙂 ti ludia su cudni 🙂

ajka82
30. júl 2013

@jakelina no ja poznam jednu co mala 28 rokov teraz a keby dostane tortu s HK tak by od radosti neviem jak vysoko skakala 😀 😝

mamcas
30. júl 2013

Inak a nemate vy pocit, ze ludia si presnym nadiktovanim co chcu myslia, ze nam pomahaju? Ja mam taky pocit 🙂

pristela
30. júl 2013

@mamcas 😀 😀 😀 ono aj tak je "zle" aj tak 😀 😀 mne sa skoro vacsina naucila ze nechavaju na mna , povedia len take priblizne body 😀 a zas mam druhu skupinu, ktory nechavaju uplne vsetko na mna, co hlavne pri hlavnych svadobnych je hrôza , des zodpovednost a ked ani len styl nepovedia, nic, to nikdy nevies ci sa im paci ako mne cista a jeden velky kvet alebo trs kvetov alebo chcu maslicky a neviem co 🙄

zsuzsu
30. júl 2013

ahoj moja rychla zumba objednaka 😀 krem je z broskynoveho joghurtu s broskynami ,nieco neskutocne 😵 apon pre mna mnamka 😀 😀 😀

sissmiss
30. júl 2013

Sladke duse, prosim radu. Budem mat narodeniny...naraz so synom...sa nam tak podarilo pred rokom 😀 Nemate tip na nejaku dvojtortu? Videla som take ako dve slzy do seba zavinute, ale to je skor ked oslavenci su aspon podobneho veku... Ale jeden rok a ...moj vek 😅 Alebo spravim dve?

sissmiss
30. júl 2013

No super,prave pozeram predch.stranu, ze ved tie slzy mozu byt dvojnametove a pride si na svoje aj mamina aj ...no...maly este nie, ale aspon akoze 😀 takze si mozem vybrat co chcem mat na torte ja. Mlady dostane nejake auticka,, zacali ho posl.par dni bavit 🙂

svetlo55
30. júl 2013

Moje dnešné trápenie ☹ nič sa mi nedarilo... ešte aj poťahovka sa topila ako divá 😠 iná bola predstava a realita toť 😖

mamcas
30. júl 2013

@pristela no inak to je pravda... kazdy ma iny vkus a pokial ide o svadobku tak tam by som veru mala stresik 😀 ale teda ja by som prijala, ze temu nech zadaju a ostatne nech nechaju na mna. To som dostala raz ale s obmedzenim, nech nie je torta moc tazka a marcipanova 😀 😀 😀 ale tak ja mam malo torticiek za sebou 🙂

anibas
30. júl 2013

@jenie123 😀 😀 No je rozdiel mať 1 dieťa a 2 deti a 3 deti - potom už na počte nezáleží 😀 😀 😀

jaja32
30. júl 2013

Ahojte, dcerka bude mať rocik a chcem jej upiect tortu s kremom z mascarpone + smotana na slahanie. Recept mám, len som ho este nerobila a neviem či vydrzi tieto tepla. Je lepsie k plnke pridat puding ole alebo stuzovac?

lamps
30. júl 2013

@jaja32 ja dávam do smotany na šľahanie stužovač, plnka vydrží v pohode aj tieto teplá 😉

jaja32
30. júl 2013

@lamps klikam o dusu 🙂 dakujem. Mala som recept s pudingom ole, vymenim za stuzovac.

rapunzel1
30. júl 2013

@mojmacik je to veľmi milá rodinka :D na ibišteky ale nemám originál vykrajovačku, som si urobila slzičku z obalu od mlieka, zlepila lepiacou páskou a tak vykrojila čo sa dalo a čo nie dorezala nožíkom, vsunula drôtik a nažilkovala univerzálnym žikovačom....

sissmiss
30. júl 2013

este otazka...ako sa tie slzickove torty volaju po anglicky? Nech mam viac inspiracie z netu...

jenie123
30. júl 2013

@muffinka8 ja som tiez este nesusila na vzduchu, len v rure..

pralinka25
30. júl 2013

@muffinka8 ja som susila s magic decorom na vzduchu. trvalo to 6,5 hodiny. ale to je taky orientacny cas lebo zalezi ako vlhko v byte je. predpokladam ze v zime v panelaku ak sa kuri je to suche raz dva, ak prsi to bude zas ine. ja som ju robila zhruba pred mesiacom

mamcas
30. júl 2013

Kockyyyy prosim o radu. Prave som vymodelovala svoje prve zviiira a ma to byt zo skupiny little pet shop. Podoba sa to? Nemam realnu predlohu, len to co mi kamoska poslala. Napady na vylepsenie priiijmam a potrebujeeem 😀

lamps
30. júl 2013

@mamcas jasné, že sa podobá 😵 😵 😵 že prvé zviera

katkak23
30. júl 2013

@jakelina no vies ono na Hello Kitty ficia aj dospelacky...kamoska ma taku sestru ze hello kitty v 30tke vsade 😉

katkak23
30. júl 2013

@aduskatt jeej dakujem velmi pekne tak to aby som ju robila ak to schne 8 hodin to som chcela ze ci sa to da v rure no tak som to vyhrala...a to mam len jeden pas a okolo torta aspon 2-3 potrebujem tak dufam ze prva vyschne na kost kym urobim dalsie 😠 😠 😠 😠 nahodou ako skladujete uz urobene krajky ...v chladnicke v sacku ci ako?

aduskatt
30. júl 2013

@katkak23 ja som si prave zapamatala z tej debaty, ze v rure to robilo problemy, len som nevedela, kde som to citala, tak som hladala, ze radsej Ti to poslem, aby si vedela🙂

katkak23
30. júl 2013

@aduskatt dakujem 🙂 no som zvedava a este jedna otazocka kolko prasku si rozrabate na jeden pas a ked rozrobim viac co s tym ako to uskladnit? dakujeeem

aduskatt
30. júl 2013

@katkak23 tak toto Ti nepoviem, lebo s tym nerobim🙂 mozno poradia ostatne babulky