Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
30. aug 2010

@zlatat dakujem takze keby som si teraz objednala do marca to vydrizi teda

lucisa
30. aug 2010

Holky, už chvilku si vás čtu, ale hlavně se kochám vašimi krásnými výtvory. A čím víc se koukám, tím víc mě to cuká, že zkusím nějakou potahovanou taky. já zatím zkoušela jen obyč pro dcerky na narozky a když už jsem nějaké figurky z marcipánu chtěla na ozdobu, tak jsem to koupila. Ale je to drahé a mě je celkem líto peněz, když mě baví péct. Budu muset začít zkoušet. Dole moje skromné výtvrory, nic extra, taky to tak vypadá - to jsou ty první tři ..... a ty další čtyři pro inspiraci těm šikovnějším, to jsme holkám nechali upéct u známé známých....

@zuzanada já mám recept na hrk hrk dort (třepací, .... každý tomu říká různě) takový:
3 smetany na šlehání (2+1)
2 konzervy mandarinkového kompotu (ty menší)
2 pudingy Dr.Oetker bez vaření Créme Olé

Do většího hrnce s poklicí, která dobře těsní, nalijeme dvě smetany na šlehání, dva mandarínkové kompoty i se šťávou a nasypeme dva pudingy. Základem úspěchu je ten velmi konkrétní puding Créme Olé (jiný jsem ani nezkoušela, protože tenhle fakt funguje). V obchodech koupíte puding vanilkový i čokoládový. Použít se dají oba, estetičtěji to vypadá s vanilkovým. Nic nemícháme, jen hrnec zakryjeme pokličkou a několikrát zatřeseme. Jak dlouho je třeba třást, pocítíme velmi rychle, protože tekutý obsah se změní na krémový a s tím se třese hůř. Většinou jsemtak max. 5x hrkla a bylo to tuhé. Takto připravenou dortovou náplň natřeme na korpus.
Ozdobíme šlehačkou, vyrobenou klasickou metodou z třetí smetany. "Lenivé" hospodyňky mohou použít šlehačku ve spreji, ale když už fakt musíte, alespoň zkontrolujte na obalu, jestli sprej obsahuje alespoň trochu smetany, nebo je to čistá umělá hmota, pardon, ztužený tuk. Ale udělaný doma vydrží déle, ze spreje se hned rozteče.
Místo dortového korpusu se dají použít i obyčejné piškoty nebo keksy. Pokud však chcete konzumovat dezert okamžitě, piškoty nebudou mít čas nasát vlhko z náplně, proto je dobré namočit je do vychlazené kávy, případně kompotové šťávy.
Šlehačku ještě sypu nastrouhanou čokoládou nebo nasekanými oříšky.

boldy
30. aug 2010

ahojte,
vy ste rychle od vcera kolko novych torticiek...moja dnesna k vyrociu sobasa, ale uz nidky viac taku nebudem robit, strasna piplacka s tymi coko trubickami , polovica sa mi polamala a topila tak je to taky misung s kupovanymi 🙂

boldy
30. aug 2010
dm1
30. aug 2010

@boldy chce to len cvik neboj. mozno si mohla dat trosku hrubsiu vrstvu cokolady. Aj mne sa ich par zlomilo ale kedze som ich mala narobenych cez 100 kusov tak mi zostalo 😉

@sofi07 este som chcela ohladom medovnickov - neexistuje nahodou stranka kde su aj fotopostupy ako na zdobenie medovnikov? strasne sa mi to paci a chcela by som to skusit. Ako sa prosim ta robi to vyplnanie suvislej plochy? obtiahnu sa obrysy a potom polevou sa to ako vyplni ze je to take hladke a jednoliate???? odpadavam s tych kazetiek vselijakych

boldy
30. aug 2010

@dm1 dakujem za radu, asi ano treba to riadne nacvicit... ja som mala problem skor s papierom stocenym vo vnutri, mi to nechcel povolit velmi, asi som stocila viac ako treba ☹

sloniiicek
30. aug 2010

@zlatat - dakujem kraasne za pochvalu

@zuzanada - je to velmi jednoduchy krem. do 7dcl pohara s vieckom vlejes jeden mandarinkovy kompot (moze byt aj ina chut napr. jahody), smotana na slahanie a krem bez varenia Ole Dr. Oetker (ale len tento druh, ziadny iný) a zavries veko a trases. aj s robotou je to 5 min. u nas to vsetkym strasne moc chuti. je vanilkovy alebo cokoladovy. ale na vrh - potriet korpus musis niecim inym. napr. ceru s praskovym cukrom.

sloniiicek
30. aug 2010

@gabika11 - dakujem za pochvalu. CPR je kombinacia cery s praskovym cukrom, ktory som pouzila na potretie torty z vonka, lebo tento krem nemoze ist pod potahovku. by sa roztiekla. a recept som napisala v predchadzajucom prispevku.

@lussy23 - dakujem za pochvalu. 😀

sofi07
30. aug 2010

@dm dik za pochvalu 🙂. neexistuju ziadne postupy ani videa na zdobenie medovnikov, som sa tiez toho nahladala, treba len skusat a zdobit a zdobit. ako si napisala, urobis okrajovu linku hustou polevou, potom trosku zriedenou polevou tu ohranicenu plochu zalejes,ale nie velmi riedkou, aby sa ti to nepreialo cez tu linku.a das to tepovzdusnej rury na cca 15 min vysusit, ak nemas tepovzdusnu, tak treba pootvorit dvierka rury, aby ti to nepopraskalo.potom su medovnicky krasne leske 🙂

lucula73
30. aug 2010

ahojte,

chcem sa opýtať,tem krem z ľadových gaštanov sa robí len so šľahačkou? a aké množstvá dávate vy?lebo som našla aspoň tri recepty a každý je iný 😠 ...

ďakujem..

a prekrásne tortičky sú tu,naozaj.len vám závidím......ale v dobrom 🙂

dm1
30. aug 2010

@boldy ano chce to len cvik a fakt zbytocne nedavat cokoladu az tam kde uz stacas. ja som najskor davala ale ked som videla ze sa to vlastne pri rozbaleni odlomi a zostane cisto len trubicka tak som davala uz minimum

@sofi07 dakujem sak som myslela ze su rovnako ako navody na potahovane toho je kopu ale toto som nevedela najst. tak budem skusat. Presne tak som si aj myslela ale ta truba by ma nenapadla teda 😲

zuzanada
31. aug 2010

@lucisa a @sloniiicek, ďakujem za recept na super rýchly krém, ktorý netreba variť ani dlho miešať. Ešte tento víkend vyskúšam!!! 🙂 😵

rybca
31. aug 2010

@sofi07 ja zase nechapem ako sa ti to tak pekne podarilo poskladat..🙂)) ja som pre rokmi robila medovnikovy domcek, tak ale tonu snehu som minula kym som to poskladala a drzalo to, nie len strecha ze padala ale aj steny sa mi rucali, tak porad..ako na to?...🙂))))

bzucinka2
31. aug 2010

juuuj ake krasne torticky ste porobili, uzasne ste sikovne 🙂

zlatat
31. aug 2010

@boldy krásna. Ináč ja som si tiež povedala, že s čoko-trubičkami viac robiť nebudem. Nenormálne sa mi lámali, len čo som ich chytila do ruky, už boli zlomené 😖 - nehovoriac o tom, aká je to piplačka s ich výrobou.

daniz
31. aug 2010

No tak ja idem zarábať na poťah minimálne 2 kg, na budúci týždeň na tie moje slávne-25-ka, hrad s drakom,pavúkom a hadom-pre syna a vláčik Tomáš. Babky kto máte skúsenosti s mrazením korpusov hoďte radu, lebo ešte sme aj na sobotu 11.9. 2010 pozvaní na svadbu - tak ja neviem,neviem 😅 😅 😅 . Dúfam, že ma nepicne. Nejako sa to kopí pomóóóóc... 😕 😕 😕

millada
31. aug 2010

ahojte,
chcem sa opytat, ako dlho vam schnu ozdoby z MMF? Lebo ked som naposledy robila motyliky a nechala som ich na harmonikovom papieri schnut, aby mali kridelka dohora, tak to trvalo strasne dlho. V čom moze byt chyba? 😒

A chcem sa opytat, ake pouzivate vykrajovačky napr. na ruze, margaretky? Piestikove alebo klasicke obyčajne formičky? 😕

Ja som zatial totalna amaterka, zatial som upiekla len dve torty, ale chcela by som sa trošku vyšvihnut 😉

rybca
31. aug 2010

@daniz ja som len raz zamrazovala, taky co mi riadne nevybehol, obalila som ho do folie a po rozmrazeni som zase foliu dala dolu aby nebol taky vlhky, ale bolo to len pre nas, a len raz, tak neviem ci to bol dobry postup, alebo baby doporucia nieco lepsie..🙂

sofi07
31. aug 2010

@dm1 ale na nizku tepotu, 50-100C

@rybca neviem preco ti to padalo, treba na to ist pomaly. kazdu stenu po prilepeni polevou treba pridrzat. najskor nech riadne zaschnu steny, az potom dat strechu. mala si dostatocne hustu polevu?ale to uz sme tu od temy....

daniz
31. aug 2010

rybca ďakujem, a kvalita sa nezmenila?

rybca
31. aug 2010

@sofi07 no mozno som na to sla prirychlo..🙂)) a recept na medovniky mas aky? lebo su take co musia stat niekolko tyzdnov aby zmakli a niektore sa daju hned jest, ja by som chcela taky hned ale neviem najst recept

rybca
31. aug 2010

@daniz nevsimla som si...🙂))

zlatat
31. aug 2010

@daniz Ja som si jeden trošku nepodarený ( kraje mi strašne vysušilo ) zabalila do potravinovej fólie a dala do mrazničky. Plánujem ho potom použiť na punčovinu alebo len pre nás.
Keď ho budem potrebovať, tak ho len vyberiem z mrazničky a nechám voľne pomaličky rozmraziť - bude ako čerstvý.

zlatat
31. aug 2010

@lucisa tlieskam.
Tá hríbiková je strašne milučká. 🙂

lucisa
31. aug 2010

@zlatat děkuju, ale já nevím, jestli sis ten můj text přečetla, abych se tady nechlubila cizím peřím. moje jsou jen ty první tři, ty další čtyři dělala známá známé..... Ale já jsem ji popsala, jaká by měla být a ona to udělala podle mého návrhu, to bylo v dobách, kdy jsem ještě moc nepekla, ale ani teď bych takovou ještě nezvládla..... 😔

daniz
31. aug 2010

Rybca ďakujem, idem mraziť 😅 😅 teda piecť a mraziť.. 😀 😀 😀 😀

fukylove
31. aug 2010

ahojte zienocky 🙂 dlho som tu nebola, v piatok som zdobila tortu mojej maminke, napiekla si sama, bola trosku kriva, ale co uz 😀

zeby sa mi nejako extra darilo nemozem povedat... ta "zdravotnicka hviezda" mi divno popukala... potah sa mi skoro potrhal... skoda slov... hlavna vec, ze sa vsetkym ostatnym pacila a ze im chutila 😉

kulenka
31. aug 2010

Nikdo jste nedělal fotbalový míč? 😅 😕

vinka
31. aug 2010

@fukylove ved je krásna.No ja idem zajtra peicť klasiku okrúhlu mamke.Bude mať narodeniny v sobotu.Tak nech sa nenudím 😀 😀 😀 Len neviem ešte akú 😕 Chcem mramorovú.By so m tú čokohmotu skúsila ale neviem ako sa robí.

lucula73
31. aug 2010

@vinka nevieš mi prosím poradiť,alebo niekto.....včera som roztopila v šľahačke gaštany a mám to stále riedke,no pochybujem,že sa mi to vyšľahá...to má byť také riedke pred šľahaním? 😕 a mám tam pridať aj maslo,či nič?ďakujem.