Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
1. feb 2013

@jakelina nie sme divné, nebývame náhodou tie čo nám to nejde v dome???? lebo bytárky píšu, že im to ide a predsa mi doma nemáme také podmienky teplotné ako oni 😝 to je moje vysvetlenie 😀

eliska22
1. feb 2013

@dm1 mne do toho nejde ani ten nožík vraziť, nie to ešte rezať 😕

blcha
1. feb 2013

ahojte babuky tak mam nachystanu torticku na potahovanie je mala kruh priemer 18 cm a neveim co s nou je to len tak pre radost pre mna rozmyslala som ze spravim taku krabicu na vrchu vrchnak a na to masla asi len neviem ako zakmbinovat farby mam bledoruzovu tym by som to potiahla no a co a k tomu mam zltu alebo bledozelenu cervenu aj tmavozelenu prikladam si to tu ako pako a neviem sa rozhodnut 😝 😝 😝

eliska22
1. feb 2013

@blcha ružová zelená 😉

dm1
1. feb 2013

@eliska22 sak ja ho tam vrazim vzdy po obvode nie zvrchu a pomaly odrezem kus co potrebujem

eliska22
1. feb 2013

@dm1 veď skúšala ja tak aj tak nejde, iba po malých kúskoch a nadávam vždy 😝 šak snáĎ nie som dement 😀

blcha
1. feb 2013

@eliska22 presne tak som si to rozmyslela dam tu ruzovu a k tomu bledo zelenu a doladim s tmavou zelenou detaily uvidime co z toho vznikne este idem ponurat po nete neake male gulate krabice lebo naposledy som si ich neulozila ked mi to tu baby tapetovali 😝

ollako
1. feb 2013

No babulky asi ma ebne pečiem ten korpus uz 40 mint, tak som skusila si uz je upečeny pichla spadlov a nie je a pekne mi klesol 😒 a tak som sa tesila, ze aky bude vysoky, to ako mam vediet ci je upeceny kokos, ked otvorit ruru nemozem 🙄

aduskatt
1. feb 2013

@eliska22 velkym nozom napriec odrezem, kolko mi treba🙂 nemavam s tym problem.rezem po tensich kuskoch

smisek24
1. feb 2013

nemáte některá uložené dorty - noemova archa? díky moc na netu jsem nějak moc nápadů nenašla

eliska22
1. feb 2013

@aduskatt no zajtra budem zase rezať, tak snáď sa nakoniec nezarežem ja, alebo aspoň do prsta 😀 😝

pristela
1. feb 2013

@eliska22 @jakelina hlasim , ze byvam v dome 😀 😀 a smartflex ked mam tak tiez len velke 7kg balenie, mam ho vzdy v takej ladomorni miestnosti, vyklopim ho celý z vedra dám chlapovi noz do ruky , sacik a kuknem nanho 😀 😀 on sa vzdy trapil, vzdychal , fucal , nadaval a po nejakom 8ráze ked sa tak trapil 😀 😀 😀 😀 som mu dala velky hladky nož a ukazala ze z bokov ma zrezávať take tenke plátky 😀 😀 😀 😀to ide ako po masle 😀 kukol na mna s otazkou ako dlho to viem 😀 😀 😀 ja že vsak od zaciatku ale bavilo ma pozerat sa na neho 😀 😀 😀 😀

eliska22
1. feb 2013

@pristela tak ja dám zajtra ten nôž mm, akurát bude doma 😀 ale tiež mu to nepoviem 😀

jakelina
1. feb 2013

@eliska22 já jsem řezala teď, skusila jsem ty tenké pásky a celkem to šlo. Ale chleba mi teda jde krájet líp 😀 😀 😀

eliska22
1. feb 2013

@jakelina šak totok 😀 ale my sa nedáme, nás nejaká hmota nerozhádže 😀

eliska22
1. feb 2013

inak včera prišla segra a že jej to čo máš, akurát som dolovala hmotu a ja že to je kupovaná, odždibla si a že fuj a hodila to do koša 😝 a keĎ robím z MMF to sa nevie dožrať tej hmoty a že tento smartflex vanilka jej chutí tak umelo 😝 aj mne viacej chutí mmf 😝 len tým, že chodím do práce som si to chcela uľahčiť, aby som nemusela hmotu zarábať....

jakelina
1. feb 2013

@eliska22 kdybych to alespoň rozpracovávala tím špekem na břiše a ne rukama, tak zhubnu 😀 😀 😀 Ale takhle mě jenom bolí ruce. 😝 😝

dm1
1. feb 2013

@smisek24 tu su inspiracky z netu a link na moju robila som to ale v kombinacii s nemom

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

dm1
1. feb 2013

kocky mne sa chladi v ladnicke torta a ja vobec netusim ako to ozdobit neviem sa rozhodnut je to pre dievcatko na 1 rok a nechavaju to na mna 😕

mamina1978
1. feb 2013

@blcha Krasnucka detska tortulienka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Superne sa zdokonalujes ....😉

jakelina
1. feb 2013

@dm1 jahůdky, berušky, kytičky??? 😀 😀 😀

mamina1978
1. feb 2013

@pralinka25 Wauuuuu ta taska je akoby z reklamneho letaku ......bombovaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
1. feb 2013

@jakelina ja nevieeeeeeeeeeeeem mam cas do zajtra do rana ale vobec netusim. uz som predchvilkou 2 odovzdala tam isla kreativita bokom boli na zelanie ale tuto neviem inspiracii mam plny comp a neviem vybrat 😕

jakelina
1. feb 2013

@dm1 zavři oči a píchni prstem do monitoru 😀 😀 😀

smisek24
1. feb 2013

@dm1 díky moc, tu lod jsi potáhla celou najednou a pak jsi otiskávala ty jednotlivý dřeva a nebo je to dělané z proužků?

blcha
1. feb 2013

@mamina1978 dakujem no ja stale na nu pozeram do chladnicky ze co vsetko tam mohlo byt lepsie ale uz s tym nic nenarobim nabuduce sa snad podari trocha lepsie 😉

dm1
1. feb 2013

@smisek24 je to robene z pruzkov

dm1
1. feb 2013

@jakelina 😀 nemozem mam to v jednom albume s tortami pre chlapcov tak to by mohla ina haluz vyjst 😀

jakelina
1. feb 2013

@dm1 dávám ti tři možnosti 😀 😀 😀