Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
15. aug 2010

@sisa.b uuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

maca77
15. aug 2010

@sofi07 to vážne? myslela som si, že len MMf sa topí v tom teple 😖

ja už mám tiež doma WI, ale zatiaľ som neskúšala, akurát na písmenká

smudlinka10
15. aug 2010

Ahojky,
holky budu dělat příští týden marcipán a chtěla jsem se zeptat kolik tak cca stojí krabice (400g) sušeného mléka

vinka
15. aug 2010

@smudlinka10 neviem ako u vás ale u nás polotučné stojí okolo 120 sk

zlatat
15. aug 2010

@erika107 mne toto isté robí PDT ☹ Synčekovi prajeme všetko najlepšie k narodeninkám.

zlatat
15. aug 2010

@sisa.b tá je prekrásna - zvieratká ao živé. Prosím ťa, aké farby používaš, sú nádherné, mne sa nikdy nepodarilo spraviť také krásne odtiene.

zlatat
15. aug 2010

@sisa.b ono je to asi tou vysokou vlhkosťou - aj ja mám tortu v chladničke - síce je tam už 3.deň ( pomaličky ju dojedáme ) -a a poťah je totál mokrý, úplne z neho tečie voda.

zlatat
15. aug 2010

@sisa.b wow, tak na toto nemám slov - dokonalé.

smudlinka10
15. aug 2010

Ještě mám dotaz, máte někdo recept na korpus na podkovu?

deni_v22
15. aug 2010

@bianca @zdenallicka mam take folie doma, skusala som na poslednej torte tu arabeskovu a do mliecneho marcipanu to slo uzasne . folia ma len 25 cm sirku ale krasne som si to vedela nadpojit.. takze som spokojna.. s inou potahovkou som to este neskusala a ako tak citam o trapeniach s rosenim, potenim, oduvanim, smykanim, bublinkami, tak ani nemam velmi chut experimentovat... s mliecnym sa mi este ziadna kalamita nestala (klopem..🙂 ) akurat ze nie je biely 😖

@sisa.b nadherne torty 😵 😵 .. a to prasiatko ako cerstvo z grilu stiahnute..uz len citron v papulke chybal 🙂

@alionuska, ze ty tahas na zapis do guinessa? 😉 uzasne torty pecies 😵

ja som sa trosku hrajkala s tou poslednou zelenou a kedze som napodiv celkom spokojna s vysledkom, pochvalim sa vam, ako vyzerala v reze

lucka.adis
15. aug 2010

Ahoj holky, potřebovala bych od Vás poradit a i nějaký ten nápad, co by zvládla snad každá hned na poprvé 😉
Budeme mít s manželem výročí, tak bych mu chtěla upéct nějaký dort.. ale když mrknu na recepty na mimibazaru, tak tam jsou sice moc pěkné a lehké, ale není k nim popis, jak se dělá atd. můžete mi některá z vás poradit, kde se dají sehnat receptíky an dorty jak s popisem, jak se to všechno dělá, co všechno potřebuju a pokud možno i s obrázkama, aby člověk věděl co a jak 😅 ?

Budu ráda za každou odpověď, šikulky 🙂

alionuska
15. aug 2010

@sisa.b ta tvoja torta je uuuuuzasna...krasna,vesela ...

alionuska
15. aug 2010

@rybca ja som dobosku nepiekla ani nepamatam...ked robim tak klasika korpus biely a cokoladovy krem...lebo tortu dobosku by som pielka asi na 20krat,aby bola vysoka...ved vies ake su tie platy tenucke..neviem preco sa ti to neupecie rovnomerne,ale niekde som citala,ze do cesta davaju aj solamyl...pohladam nejake recepty,ja mam len taky stary zozit ,a ten zakladny recept... 😅

benjik
15. aug 2010

@lucka.adis http://dorty.artmama.cz/ http://forum.dortomanie.cz/ tam něco najdeš
@sisa.b nemám slov krááááááááása

alionuska
15. aug 2010

@deni_v22 a nie neboj,nesnazim sa o zapis do guinessovej knihy..myslim,ze nie som jedina,ktora zvladla za tyzden 14 tort..alebo som? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja som ten tvoj fotopostup akurat dnes obdivoala na tortyodmamy...je to krasne a asi aj trosku zdlhavejsie,ale vysledok je originalny....!!! Nebudem to praktizovat ,lebo to by som sa zamotala a zdrzovala,ale ked budem piect nieco pre nas,niekedy to urcite vyskusam!!!Lebo sa mi to paci🙂 😉

vinka
15. aug 2010

@alionuska moja aj ked si sa nesnažila tak si ho možno dosiahla.Neverím,že niekto zvládne za týžden pri dvoch deťoch viac ako 14 torty.Ved som sa smiala,že si lepšia ako ktorá kolvek cukráren 😀 😀 😀
@deni_v22 no čakala som kedy dáš ten postup na tom.Tak ked tam už je tak idem kukuk. 😉

sloniiicek
15. aug 2010

ahooojte kocky. tak opat po mesiaci domaaaa. 🙂 dufam, ze ste vsetky ok. bolo naaam perfektne. boli sme v caravane, co maju svokrovci. bolo super. najskor sme boli 2 tyzdne s ocinnkom a z toho 1 tyzden s mojimi rodicmi a druhy tyzden sme zostali ja s martinkou a so svokrovcami a mladsim svagrom. totizto tyzden co sme boli sami sme mali horsie pocasie a svokrovcom bolo luto, ze sme si to tolko neuzili. tak nas nahovorili nech zostaneme s nimi. a nas ocinko isiel domov do prace. vcera sme sa akurat vratili.

zatial tolko, prezili sme to perfektne. martinka bola super.

uz sa tesim, kedy budem moct opat piect torticky. uz sa na to tesim. 🙂 chybalo mi to. chi chi. idem okuknut vase vytvory. 😀

sisa.b
15. aug 2010

dakujem za pochvaly 😵 no ja som zas v takom stave, ze uz viac nepeciem 😝 @alionuska mas moj hlboky obdiv, mne stacili tieto tri od stredy vecera, fakt by som viac nezvladla 😝

deni_v22
15. aug 2010

@alionuska pre mna si jedina, ktoru poznam 😉 a verim, ze ked mas tolko kusov za vikend, nemas cas na hrajkanie sa s korpusmi..ja peciem len ako relax, tak sa zabavam hlupostami 🙂

sisa.b
15. aug 2010

@deni_v22 fakt super, ten tvoj postup 😵 no ako som spominala - stacil mi mramorovy na spodok tej velkej detskej 😝 ani to by som nerobila, keby som nepotrebovala mat ten spodok pevnejsi.

sisa.b
15. aug 2010

@penny13 nebola pre trojicky, ale deti mali pri sebe narodeniny, tak na jednu velku oslavu 🙂

@maca77 mne tak tiekla aj PDT na tom trojlistku ☹ asi fakt vysoka vlhkost. najlepsie nic nepiect 😀

@zlatat pouzivam gelovky willton

@deni_v22 citron som povodne chcela, len uz sme aj tak velmi meskali, svokra mi tu nervozne nazeraza cez plece, tak som nestihala 😝

nikanika28
16. aug 2010

Ahojte, tak pivo sme uz zedli...ale dobre bolo 😵 😵 😀 😀 ň
@sisa.b prave sa mi tvoje torty ukazali na FB 🙂..naozaj krasne... 😵 😵 😵

vinka
16. aug 2010

Ahojte baby.Tak moja motorka na svete.Snád mladý muž bude očarený aspon dúfam.Snažila som sa a možno sa to aj na motorku podobá čo vy nato? 😕 😀

anibas
16. aug 2010

@vinka Dievča moje zlaté - ty robíš neuveriteľnééééééééééééééééééé pokroky 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

nikanika28
16. aug 2010

@vinka musim suhlasit s anibas...naozaj krasne pokroky 😵 😵 😵
Baby, nevideli ste niekde tortu, na ktorej bola vymodelovana z hmoty husenicka? Nemyslim take tie velke husenicky, co su z korpusov upecene.. buduci tyzden idem robit husenickovu a tu snehulienku..jaj, bojim bojim..netusim, ako spravim telovu farbu a uz vobec ..ako vymodelujem tu snehulienku ☹ 😨 🤐

vinka
16. aug 2010

Baby dakujem vám teší ma,že sa vám páči.A dúfam,že sa aj pani bude torta páčiť 😉

daniz
16. aug 2010

No téééééééda, sisa, vinka ,ali, a ostatné kočky, ........nemám slov 😔 😔 😔 😔 . Prenádherné !!!!! Ali ja nepoznám mladú kočku s 2 deťmi a manželom, ktorá by v pohode - možno spotená, ale urobila 14 tort.
Zdeni, ten vláčik Tomáš sa podaril, pani bola nadšená a hneď mám 2 nové zákazky.Zdeni , a opstatné kočky dakujem 🙂 🙂 Jedna ešte neviem čo-máme sa dohodnúť a druhá má byť torta 25 - číslica , len presne neviem, - prosím o radu, - či mám urobiť 2 a 5, alebo spojené a vyzdobiť červenou a zlrtou, alebo fialovo-bielou.... 😒 😒 😒 . Poťah bude biely.... A ešte sa chcem opýtať, pani si chce dať materiál - ale len vajíčka, orechy a maslo/čo sú najdrahšie položky/ a neviem koľko pýtať .Obyčajne dávam za 10,-€ /kilo,ale bez materiálu. Neviem, ktorá máte skúsenosť poraďte prosím.... 😅 😅 😅 😅 . Veľmi pekne ĎAKUJEM....

zuziq
16. aug 2010

baby taka trosku asi blba otazka, ked je v recepte napisane okrem ineho aj kakao a ja ho tam nedam, myslite ze treba tu gramaz nahradit napr. mukou? idem skusit jeden recept na piskotu

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/cokoladova...

ale nemam kakao a kedze tam ide strasne malo muky, nebude to v tej konzistencii nejak chybat? Myslim si ze nie, lebo ved kakao sa dava skor pre chut a farbu, ale predsa len sa radsej opytam skusenejsich 😀

sisa.b
16. aug 2010

@vinka krasna motorka 😵 😵 😵

@nikanika28 dakujem 🙂 a neboj, urcite to paradne zmaknes a my tu budeme obdivovat nadherne torticky 😵