Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
1. nov 2009

marfic je to taky valcek z ktr. sa doraba silon klasicky ako na ryby...len upraveny tak akurat do ruky

inak decka dnes taky super den mam ze az.Boli sme v novo otvorenom hypermarkete a kupila som si silikonovy val.Uz nemusim devastovat kuch.linku ale naj na tom je ze sa nanho vobec nic nelepi...nemusim podsypavat ani podmazavat.A uplna bomba je ze je natom vygravirovane pravitko a aj rozmery foriem v cm takze budem vediet rozvalkat potah uplne na milimetre.Hned som ho skusala a krochkala som blahom

sse
1. nov 2009

Ahojte,
tak pridávam link na sľúbenú tortu je to tá fialovo biela pre sestru 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/8716/images

nadulici
1. nov 2009

bianca a co stoji taka super vec 🙂 a doporuc znacku..
aj ja nad nou rozmyslam, zatial mam len klasika drevenu, ale to je hruza na tom valkat 🙄

nadulici
1. nov 2009

sse- krasna je

bianca
1. nov 2009

nadu za 300 kc som kupila a znacku neviem.Ja som len na skusku brala lebo tu nemam kde drevenu dat a ideme sa stahovat takze neprichadza ani do uvahy.Len lutujem ze som nekupila dve.Babke jednu na darcek

sse krasna 😵

inak moj dnesny vytvor http://www.facebook.com/people/Jana-Hvizdova-Hu...

nadulici
1. nov 2009

tak predsa tekvicka, cessy mala nakoniec pravdu.. 🙂 😵
vyzera ako ziva, supeeeeer.. 😉

bianca
1. nov 2009

nadu ale taka malicka lebo som 1x skusala ruzicky a doco medzi canabisom a gerberou

nadulici
1. nov 2009

no mne kvety tiez dajako nejdu ☹ , skor sa mi dari so zverincom.... 😀 😀
ale uz by som nieco take s kvetmi chcela skusit, aj videa mam napozerane, a stale mi to dajako nejde, ked som skusala ruzu tak mi to vnutro nejak vyliezalo von..
no neviem, neviem ci sa to dakedy naucim aspon tak, ze aby to aj niekto spoznal, ze to ma byt kvet 🙄 😅 😅 😅

bianca
1. nov 2009

no mna zure prekvapili.Som myslela ze bude roboty hrozne vela a nakoniec az podozrivo v pohode.Dva sposoby som nasla a este by ma zaujimalo ako robia kocky.Nabuduce musim ale asi cez sacok lebo mam tie listky zubkovane 😝 inak skusala som aj karafiat ale sa mi to mrvilo

sofi07
1. nov 2009

sse, krasna torticka, pekna filova farba sa ti podarila.
bianca,mas moj obdiv na fb :D
inak, ja robim ruzicky podla tohto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16997&use...
nadulici, ty vidis aj to co nie je, 😀 😀 😀 . a ano, najprv sa vysulas hada, obtocis tortu a potom pootlacas kosticou

bianca
1. nov 2009

sofi zlato moje dakujem.Zasa si mi pomohla.Zajtra skusim aj takto.Tie lupienky ako rozvalkas?Len do polovicky?

andreasek82
1. nov 2009

ahoj holky, teda dortiky, co jsou tu k videni, jsou opravdu uzasne.. 😵
za tyden ma muj pritel narozeniny a chtela bych mu nejaky takovy upect..
urcite potahovany marcipanem, stacil by nejaky malicky, jednoduchy urcite na poprve.. nemate nejaky tip s presnym navodem jak na to+ popisem veskerych ingredienci? byla bych vam taakhle moc vdecna 😉
dobrou noc vsem 🙂

alex21
1. nov 2009

ahojte
vsetky torticky su zas nadherne jedna krajsia ako druha 😵
naduli pytala si sa na male ruzicky a vtedy som ti napisala, ze som ich otlacila od gombika. Tu su moje fotky tort a na konci je aj detail na kacicky kde je dobre vidiet aj jedna z kvetiniek.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#
neskoro ale predsa 😀 nejak nestiham 😝
marfic ty si sa pytala na ten spodok co je robeny kosticou. Je mi jasne ze tou kosticou sa to lepsie robi ale ja som to skusala urobit s muslickami co sme si doniesli z dovolenky pri mori. A bolo to skoro to iste. Skusala som to vtedy ked som robila slnieckovu tortu lebo som nevedala ci usulam a zapletiem sliziky alebo spravim kraj s tou muslou. Nakoniec som usulala slize lebo som chcela pouzit dve farby.

sofi07
1. nov 2009

bianca, ako sa zadari 😀 , podla mna je to v podstate jedno, vyskusaj, toto sa mi zda najlepsi postup na ruzicky

bianca
1. nov 2009

alex naaaaaaaaadhera.Ta posledna je majstrovske dielo.Normalne ma laka vyskusat no ja by som to nevedela potiahnut.Este raz klobuk dolu

sofi skusim.Som chcela dat zbytok na razak ale este asi necham do zajtra a skusim

cessy
2. nov 2009

ahojte, aj ja robim neako podobne ako dala link sofi, nabuduce skusim podla tohto 😉

nadulici
2. nov 2009

vsetkym dakujem za rady.. 🙂

sofi- vidis ja by som neobtocila hada, ale rovno vyvalkany pas a potom by som sa cudovala, ze preco mi to nejde pekne poobtlacat tou kosticou 😠 , takze dakujem za radu, najblizsie vyskusam, a chystam sa aj na ruze dnes 😵 podla navodu co si hodila...dufam ze uz nieco konecne na 250-ty krat vytvorim 😀 😀 😀

alex- to je parada, ta posledna je uuuuuzasnaaaa 😵 , vlastne vsetky, aj tie deticky sa mi velmi pacia, no sikula- sikulovata 🙂

alionuska
2. nov 2009

No ahojte sladke maminky...tak ja si naplno uzivam nasu malinku lasku-Sašenku a sem tam si vas tu aj precitam...pribudli krasne vytvory.
A aj ja aby som nezabudla,ake je to,tak tento tyzden mam jednu krtkovu na sobotu piect..tak sa tesim! 😀

sofi07
2. nov 2009

neboj, nadu, urcite sa raz podari, ja som s nimi tiez dlho bojovala, kym sa zacali podobat :D
alex, krasne, na take si netrufam, super!

cessy
2. nov 2009

jeeeej alionuska ahoj 😵
takze uz ides piect???a malinka je stale taka dobrucka???

alionuska
2. nov 2009

Cessy...no veru...tutuo objednavku som mala este asi mesiac pred porodom.Ale citim sa uz fajn,tak pani mi volala ze ci jej to upeciem,tak preco nie? ! 🙂 Malinka-anjelik!! Strasne strasne dobre babatko!!!! V noci spinka aj 6 hodin a ani papat nepyta...je strasne zlatunka🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

cessy
2. nov 2009

ali malicka je krasna a ta papulka....nadherna 😵 😵 😵 😵 😅

takze uz ides opat na to???uz sa tesim na tvoj dalsi vytvorcek. a aka bude torticka??myslim vnutro??

kburgerin
2. nov 2009

ahoj alionuska a napisala by si m i recept na dobrz tortu,,,,,,, prsia neviem ako sa to robi......... dakujem a tie torty su krasne

sse
2. nov 2009

Ďakujem dievčatá za pochvalu 😉
O dva týždne budem piecť asi znovu srdiečko 🙂

Ali Saška je nádherná a ešte aj taký poslušný anjelik 😵

sofi07
2. nov 2009

ali,krasne babatko,tie rucenky malicke....uzivaj si to 🙂 a co mala Alenka, pomaha?

sse
2. nov 2009

sofi, ty robíš aj ružičky z K2? nemáš to veľmi mäkké keď ich robíš? Ja som raz skúšala a veľmi mi to nešlo. Mne sa tie ružičky nedaria vôbec. Ani z MMF ani z K2. Asi som antitalent na ružičky 😀

ešte vyskúšam ten postup čo ste sem dali 😉

sofi07
2. nov 2009

sse, K2 len potahujem, ruzicky a ozdoby robim z MMF. skusaj skusaj, pojde to 🙂

bianca
2. nov 2009

ahojte

alionuska krasnucka je 😵 😵 😵 na buduci rok budeme spolu oslavovat lebo ja som tiez 16.10. 😅

cessy
2. nov 2009

sse ani mne nesli robit z K2 ruzicky, je to moc makke. ale teraz z tohto mliecneho marcipanu sa mi robili vyborne.nabuduce ich chcem skusit opat z MMF

alex21
2. nov 2009

babulky dakujem za pochvalu 😉 Ja zas obdivujem tie vase torticky. Vsetky su nadherne.
V decembri mam robit poschodovu a strasne sa jej bojim. 😅
Ali Sasenka je straasne nadherné babatko a este aj dobrucke. Co viac si priat. 😎 A s novymi objednavkami to neprehanaj. 😉