Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
18. nov 2009

ajka, nebude sa ti to lamat a keby aj, to vobec nevadi, vidno to nebude, lebo tie platy idu jeden za druhym a neboj sa toho, je to uplne jednoduche, zvladnes v pohode 🙂
alionuska, velkmi krasne ti dakujem,super si to popisala ci som pochopila, uvidim, ked sa s tym budem mordovat 🙂

cessy
18. nov 2009

fiiha takze takto, ved na to si si robila aj tie kvietky,pravda

cessy
18. nov 2009

sse k 😉 rasne ruzicky aj sperkovnica

lasinek
18. nov 2009

Ahoj holky moc moc Vás prosím nevíte některá na jaké stránce bych nalezla recept na tu potahovci hmotu z tech bonbonu - nechce se mi procházet všech 124 stránke 🙂 Děkuji moc nebo pokud byste vedeli nejaky odkaz.. Dekuji moc

sofi07
18. nov 2009

lasinek, pozri sem http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmell...
sse, krasne ruzicky, aj sperkovnicka je velmi pekna

boldy
18. nov 2009

sse krasne ruzicky aj sperkovnica... ako si dosiahla taku peknu fialovu? gelovky?

zdenallicka
18. nov 2009

sse, krasa, ale do prolozky po vejcich bych zadne jidlo nedavala - vajicka nejcistsi nejsou a salmonela je svina... 😖

bianca
18. nov 2009

kocky caaaaaaaf.Ako sa mate???Ja teraz nemam na nic cas.Pomalicky sa stahujeme na Slovensko tak si to viete predstavit

sse
18. nov 2009

Ďakujem dievčatá 🙂

boldy áno fialovú mám gélovú 😉

zdenallicka ďakujem za upozornenie vôbec ma to nenapadlo nabudúce vymyslím niečo iné, alebo to vysteliem fóliou 😉 🙂

cessy
18. nov 2009

sse ja si kvietky ukladam do toho v com boli cukriky v bonbonieri. to umele, neviem ako to nazvat 😉

cessy
18. nov 2009

sse uz ti to adminky zmazali????alebo ty???? 😕 😕 😕 😨

sse
18. nov 2009

adminky mi to zmazali ☹

nadulici
19. nov 2009

caute baby, slubila som, ze napisem ako chutila smolkova netradicna torta a musim povedat, ze bola suuuuper, mozem doporucit....
medove platy som volila koli casovej tiesni, tak som vybehla do obchodu a bolo....hrozilo, ze z torty nic nebude, ale nakoniec som to takto vymyslela a naplnila tou parizskou slahackou... platy super zmekli a bolo to take jemnucke....
vrch som ale poistila tenkou vrstvou masloveho kremu, pre istotu....

bubina1
19. nov 2009

cafte...baby..potrebovala by som od vas radu...ale taku ako pre debila....
kamoška zajtra oslavuje 30-ku...najprv som si myslela, že jej upeciem obyčkovu potiahnutu tortu... ale neskor som si povedala, čo tak jej urobit penis...ale neviem ako na neho a nikde som nenasla ani fotopostup...akurat som zistila, že sa to robí z punčoviny...ale namiesto punčoviny som našla este jednu lepsiu nahradu..že čokoladový krem varený nad parou...ale ani ten neviem ako sa robí.....sa zmiesta s kormusom a tak sa penis tvaruje.... a kedže nemam moc skusenosti ani s farbami a asi prislišne farby ani nezozeniem tak bude penis asi ružovo fialový (asi bude vyzerať dost choro) alebo mate typ na nejaku farbu alebo hmotu s ktorou by som to zvladla...ja som na tieto veci uplne amater a potrebujem este na vštko recept...tak by som vas poprosila recept na korpus, krem, aj celý postup...diky vam moc pekne....

pancake
19. nov 2009

ja by som vas baby chcela poprosit o recept na tortu. nikdy som ju nerobila a chcela by som nejaku orechovu. mate recept na plnku a korpus.? a ako sa to asi tak robi???
viem ze hlupe otazky ale chcela by som nejaku naozaj dobru. tie na MMB neviem ci tak aj chutia ako vyzeraju. 😕

martina7905
19. nov 2009

ahojte zienky mozem sa aj ja svami podelit o moju pracu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14193&use... toto su moje ruzicky

aja7
19. nov 2009

Ahojte babulky 😉

prisla som sa ohlasit ako stojim s mojou puncovou tortou 😀 Strach bol vacsi, nebolo to az take hrozne, aj ked este nie som "za vodou" teraz sa chladi potreta maslom, chodim ju kazdu pol hodku kontrolovat 😀 ci netecie. Lebo ked som uvidela vecer to mnozstvo tekutiny co tam mam naliat, oblial ma studeny pot 😀

Vecer budem potahovat, modlim sa dalej, aby sa potah nestopil 😎

Prave som dokoncila toto

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...

mali tam byt povodne zive ruze, ale bala som sa, aby to prezili chudiatka, tak je taka aka je 🙂

bubina1
19. nov 2009

dievcata...nadherna práca....
vedeli by ste mi poradit s tým penisom...strasne by som ho chcela urobit, ale neviem ako .... už vyssie som vam písala.... 😨

cessy
19. nov 2009

aja krasna torticka, len ja som skor za jedle dekoracie. a aka bola vo vnutri 😕

a inak nikto nepecie???

sse zohnala si ten recept????

cessy
19. nov 2009

bubina ja ti veru neporadim, asi by som sa to neodvazila robit.

ja by som si spravila puncovinu a tvarovala by som. potom potiahla a hotovo.

bubina1
19. nov 2009

hmmm.... cessy...a ako sa robí punčovina..ja potrebujem aj na to presný rozpis 😀 .....

aja7
19. nov 2009

cessy, ja som tiez za jedle dekoracie, ale ked sa neda, tak sa neda 😉

mramorovany korpus, grilazova a coko plnka, potah WI 🙂

bubina

kozmrvis si upeceny korpus, pridas tam lekvar, dzem, rum, cukor, kakao, co najdes....zamiesis na tuhu hmotu, aby nebola sucha, ani moc mokra...a tvarujes co potrebujes 😉

aja7
19. nov 2009

rozmrvis malo byt 😀

bubina1
19. nov 2009

aja...díky.... 😉

cessy
19. nov 2009

aja jasne ale inak je krasna ta torticka, mnam a urcite chutnucka coko plnku milujem

sse
19. nov 2009

Ahojte,

áno cessy našla som ten recept a už je aj na torte 🙂 bol niekde na 86 strane alebo tak nejak.

dnes sme s maminou vytvorili toto :

http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/svadobne-34

zajtra ešte tortu potiahnem a môžme sa ísť veseliť 🙂

cessy
19. nov 2009

sse ty si ale sikovnica, krasne zakusky, jaaaaj prave mam dietu ale keby ich polozis predo mna na tanierik......neodolala by som 😒

idem pozriet na tu stranu a hned aj opisem 😉

cessy
19. nov 2009

sse ja to nemozem najst asi som slepa, prosim kde to je ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sse
19. nov 2009

cessy je to na 83. strane,som si to zle pamätala písala to alami o 12,49 v takom dlhšom príspevku. písala tam aj recept na korpus tuším 🙂