Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
19. aug 2011

@jakelina neuveris, ale prave na to myslim, ked tak kukam na tie vase krasne vytvory... uz mi je teraz lepsie a zacina mi to fakt chybat. ale momentalne sa este aj stahujeme, zatial len tak provizorne cca na dva mesiace k svokre, kym dokoncime byt, takze aj keby som ako velmi chcela, nemam podmienky. ale moja Anetka bude mat koncom oktobra 3 roky, tak to urcite upeciem nieco 🙂. a potom uz budeme asi len s vianocnymi medovnickami bavkat 🙂

jakelina
19. aug 2011

@sofi07 no právě, to by bylo škoda nevyužít takového talentu. Já když udělám takovou dortu jako ty, tak to bude za hodně hodně dlouho. 😒 😉 Jsi velká šikulka

sofi07
19. aug 2011

@jakelina jooj, neprehanaj, ale dakujem pekne. este mi zostane nejake to pecenie pre rodinu a verim, ze sa k tomu coskoro vratim. a pokusim sa vas dobehnut, lebo robite neskutocne pokroky. ked som videla tu prvu tortu @adrikat , tak fakt klobuk dolu. to moja prva potahovana bola ina katastrofa 😀 😀 . ale nemala som tolko info nastudovanych 🙂

katulkaaaaaa
19. aug 2011

ahojte 🙂 torticka pre mojho milacika 🙂

peroli
19. aug 2011

@katulkaaaaaa máš krásný písmenka... 😵 😉 můžu poprosit o odkaz jak to vypadá v reálu..? abych kdyžtak věděla jak má ta "forma" vypadat.. děkuju 😉 😵

jakelina
19. aug 2011

@katulkaaaaaa moooooooc milá dortička 😉

adka_praha
19. aug 2011

ahojte...
skusala som prvy raz kviiitiii tak budte zhovievave... 😅
a torticky vase ja len kukam, ziiiraaam a chvaalim... 😵

jakelina
19. aug 2011

@adka_praha já takovéhle kytky ještě nedělala, jenom pivoňku a růže + takové malinké kytičky na drátky. Já bych nevěděla jak na to. Musela bych mít nějakou formu. 😀 😀 A přesný návod. 😉

adka_praha
19. aug 2011

@jakelina ja som sa vykopala na cely navod v knizke, lebo to tam malo od fotiek kytiek hodne daleko a snazila som sa podla fotky... ale tak to bude este na hodne pilovania... 😅

pipka
19. aug 2011

@katulkaaaaaa paradna je ta abeceda, len aku hmotu do toho pouzivas? da sa ti to v pohode vyklopit, ci si niecim pomahas? lebo co ja som sa vcera natraaapila 😅 a nakoniec som sa na to vykaslala a vykrajovala som pismenka nozikom 😝 😅 🙄

mariann2
19. aug 2011

kočky krásne tortičky ste popridávali, chcem vám ukázať tú svoju pre malého vojaka, už si po ňu boli a páčila sa, tak dúfam, že bude aj chutiť

jakelina
19. aug 2011

@pipka písmenka se nejlíp vykrajují přes igelit.

jakelina
19. aug 2011

@mariann2 krása 😉

vlada111
19. aug 2011

@katulkaaaaaa piping gel sa ujal 😀 . Pekná tortička

eliska22
19. aug 2011

práve dokončená........dúfam, že dvojku už odo mňa nebude nikto chcieť 😅 😀 robilo sa to dosť na prd 😝 😝 😝

eliska22
19. aug 2011

@jakelina recept sa podaril, robila som ho z 5 vajec a super 😉 z toho je tá dvojka 😝

lussy23
19. aug 2011

@patri22 @eliska22 @mariann2 @adka_praha @katulkaaaaaa -nádherné dielka, baby

aktak
19. aug 2011

prosim o recept na krem do torty, stratila som notes a dnes idem plnit, dakujem velmi pekne
pomoze mi aj ked mi date stranu na ktorej to v diskusii najdem, neco overene, klasika aj so Zlatym klasom

bzucinka2
19. aug 2011

krasne torticky ste popridavali, sikulky vsetky 🙂

jakelina
19. aug 2011

@eliska22 to jsem ráda a dort je skvělý 😉

dajna11
19. aug 2011

no tak žienky,mojej matke sa bábenko nepáčilo...že vraj prečo s hnedým?...tak som smutná...neviem či mám prerábať 😖

adrikat
19. aug 2011

velmi pekne dakujem za pekne slova,ste tu neuveritelne sikovne vsetky a velmi ste ma potesili,ze sa vam paci moja torta 🙂 ja sa chystam v septembri robit malej na narodeniny,tak dufam ze bude mat uspech 🙂

@sofi07 asi to aj ja tak urobim,ze urobim biely MMF a dofarbim podla potreby. a je pravda,ze keby ste tu nepopisovali ako a co robite a nedali linky na videa ako sa potahuje,tak som stratena a nikdy by som sa neodvazila na nieco taketo. 🙂

pipka
19. aug 2011

@jakelina jaaaaj vidis, to ma nenapadlo ja trubela 😅 😝 serkalo sa mi to stale, tak som sa na to vy...a vykrojila som si svoje "originaly" 😀

ale vdakaaa, nabuduce budem mudrejsia 😉

ikula2
19. aug 2011

@katulkaaaaaa dakujem, torta mala rozmer dolny 32cm stvorec a horny 18cm vazila 8kg a plnky boli tvaroh, vanilka a karamel s malinami.
Boze dievcata mi sme boli aj kuknut na obrad a tam mi zakaznicka povedala ze v tej restauracii nemali chladnicku na kolace a torty 😲 a ze ju dali do chladnej miestnosti, tak mi mierne oci vypadli z jamok v tomto teple je ta torta kompletne cely den vonku bez chladnicky, tak som teraz v nervoch ci vobec budu mat co jest ci sa to nerozpadlo 😝

katulkaaaaaa
19. aug 2011

@pipka pouzivam bud mmf alebo smaltex,vykrajujem cez igelit,natacim hmotu,cez igelit akoby posucham aby sa pismenko vykrojilo,a vyklepnem o stol,a ide to super 🙂 ale chce to trening tiez som sa vytrapila

katulkaaaaaa
19. aug 2011

@ikula2 fuha bez chladnicky???v tomto sparne?no drzim palce aby do zajtra vydrzala

pipka
19. aug 2011

@katulkaaaaaa no dobre vediet, ma tesi, ze nie som jedina, komu to na prvykrat neslo 😅

snad nabuduce uz sa mi aspon nieco podari 😉 ale nemam smartflex, mam tu teraz len K2 a musim to zuzitkovat na tortu...myslis, ze mozem do sablony pouzit aj K2 na pismenka? 😕

ikula2
19. aug 2011

@katulkaaaaaa ze do zajtra ??? No dufam ze uz ju zjedli 😝 a ked si predstavim ze chceli tvarohovu plnku takmi je mierne zle, no radsej mi ju mali doniest naspat a vecer by som im ju doniesla na hostinu, lebo fakt neviem ako to moze vyzerat

lenocka23
19. aug 2011

@aktak ja robim cokoladovy: 10 PL kr.cukru, 6 PL vody, 50g coko na varenie, jeden zltok, 30g kakaa.. za staleho miesania rozpustit a nechat prejst varom.. (fakt stale miesaj nech sa zo zltku neurobi prazenica 🙂 ) vychladnute spojit s naslahanym maslom...