Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
2. feb 2010

cessy, kde sa ti podarilo zohnat 3kg balenie?? vsade len to 7kilove maju, ja som si objednala este pred Vianocami a posledne tri torty som s nimi potahovala a aj ruzicky robila. krasne sa s tym robi, naozaj su vsetky chvaly na WI opodstatnene 🙂

sofi07
2. feb 2010

Klara, pekna torticka,vesela 🙂. odporucam ti dat si ako prvu fotku v albume nejaku fotku s dietatom, lebo ti to administratori zmazu 😉

cessy
2. feb 2010

sofi niekto mi to tu poradil ze na peceniehrou, tak som tam dnes volala a pani povedala, ze staci do poznamky napisat co si prajem a kolko kg a hotovo 🙂

sofi07
2. feb 2010

ake jednoduche! 🙂 , nic to, mam na nejaky cas pokoj 🙂

klara_klara
2. feb 2010

nuz dakujem za chvaly...bola to rychlovka ale dokazala som to...a srdiecka boli vychodisko z nudze...nevedela som vymysliet nic jednoduche a napadlo ma toto...dalsia bude sachovnica tak sa tesim...tato uz bude urcite dokonalejsia bo uz bude tretia 😉 😉 😉

cessy
2. feb 2010

sofi a kolko to ma asi zaruku??? 😕

sofi07
2. feb 2010

do konca juna, hmmm, to aby som zacala vypekat 🙂. najblizsia bude valentinska 🙂

cessy
2. feb 2010

sofi tak to je fain zaruka
ja som uz neake postavicky na valentinsku skusala robit, ale cakam na to WI a z toho potom porobim 😉

sofi07
2. feb 2010

ake postavicky ides robit? ja urobim len jednoduche srdiecko mam v plane..

lenka.pav
2. feb 2010

ahojte, tiez sa uz neviem dockat toho ospevovaneho WI. uz je u sestry, ale vyzdvihnem si ho az cez vikend. a kedze dovtedy musim upiect tu tortu svokrovcom, tak som si musela urobit mmf. drzte palce, nech sa torta podari. ruzicky som prave dokoncila, celkom sa mi darilo, uvidime, ako dopadne zajtra mramorovanie potahu 😅 . mam z toho celkom stres 😅
cessy, ake postavicky planujes robit na valentinsku torticku? nieco musim aj ja vymysliet, lebo na valentina mame aj sieste vyrocie sobasa.

lenka.pav
2. feb 2010

ozaj, dik vsetkym za recepty, mam uz vsetky ulozene 😉 😎

neurologia
3. feb 2010

Ahojte baby,

nedavno som vas zacala citat a stale sa tesim na nove linky s tortickami su nadherne vcera som nejake ukazovala aj mamine a ta bola unesena som jej ukazala aj pipika a ocino sa len smial ze to je dobre..... 😀
vas obdivujem ako stihane aj s detickami...aj piect ale ste ma namotali a na valentina nieco upeciem aj ja nekaje srdiecko a skusim ho potihnut to som teda zvedava na ten moj vytvor.... 😅

alionuska
3. feb 2010

Neurologia,my mame skoro rovnako malinke deticky..nasa malinka ma o tyzden menej ako ta vasa... 🙂 🙂
No tak to je fajn,ze nas tu obdivujes a ze vam prinasaju nase torty aj usmevne chvile...(ten pipik) 😀 😀 a pod..
Ja ti drzim palce aby sa ti Valentinska torticka podarila!!A ak aj moc nie,urcite bude valentinska,lebo bude pecena s laskou!!! 🙂 Ja sa tesim na tvoj vytvor..potom hod fotku! 😉

neurologia
3. feb 2010

jasan ze hodim foto....
a neporadite nejaky krem-plnku nieco karamelove?a moze to ist aj pod potah....

anibas
3. feb 2010

ahojte, no ja som do "tortovej horúčky" už zapojila aj manžela 😀
včera som do klasického bieleho krému namiešala nescu, čokoládu a kakao a dávala som mu ochutnávať , ktorý je lepší 😉 😉 , zlostil sa, že kedy začne chudnúť.
A ked som mu povedala, že urobím nejakú na Valentína, tak len oči prevrátil.

henikav1
3. feb 2010

neurologia, videla som jednu mnamkovu plnku, myslim ze ju mam doma aj ulozenu, ale teraz som v praci.
Ale bolo to nieco v tom style, ze si urobis karamel, potom ho rozvaris v slahacke a nechas do druheho dna vychladnut. Na druhy den vyslahas a vraj je mnamkova, takisto sa da robit z ladovych gastanov a z kofily. Skusim ju pohladat a poslem link, neviem ci na mimibazare bola, alebo torty od mamy

cessy
3. feb 2010

aliomuska vcera som ukazovala muzovi tie tvoje krasne torty a pozastavil sa pri tom pipikovy a povedal ze si nazov mohla dat aj zensky sen....ze to by tiez vystihovalo... 😀 inak sa mu pacili vsetky 😉

cessy
3. feb 2010

jej jak sme sa tu zas stretli 😵 😵 😵

henikav1
3. feb 2010
boldy
3. feb 2010

ahojky, ste sa tu ale rozpisali 😉 vsetke mate pekne torticky super... vdaka za nove typy plniek, lebo uz aj tocim dookola... pridavam aj ja moju oblubenu orechovu>
250g hery alebo masla, 4 lyzice pras. cukru, 2 bal. vanilk. cukru, 150g mletych orechov, 6 lyzic mlieka. Heru vymiesame s prask. a vanilk cukrom, orechy sparime horucim mliekom a po vychladnuti primiesame do hery s cukrom.

sofi07
3. feb 2010

neurologia,urcite sa ti podari, alionuska to pekne vystihla, ked pecies s laskou.... uz sa tesime fotku. inak, ten krem, co sem hodila henika, je super, nam velmi chuti. a ked chces, cas si najdes, vid alionuska, nestacim tie jej torty sledovat, tolko toho pecie 🙂 ja peciem len po nociach, cez den nemam sancu 🙂

neurologia
3. feb 2010

plnka odpisana...aj torty od mamy som nasla podobnu ale potom sa to slaha este s maslom (herou)...vyskusam uvidim...

sofi07
aj ja peciem casto-kolace ale len pre nas a rozhodla som sa ze radsej napeciem akoby som sa mala pchat roznymi keksami z obchodou-kojim a sladke mi ide na chut stale 😀
ale pred tortou mam respekt este som take nerobila a chcem to este aj potiahnut tou marschmalou hmotou joj tak som z toho taka cela na "nervy" 😅

sofi07
3. feb 2010

ja som tiez tak zacinala, este pred rokom len kolace, obcas nejaka jednoducha cokoladova torta a potom som narazila na tuto stranku a uz som isla 😀

alionuska
3. feb 2010

cessy,ved som to tam na trotyodmamy napisala pod tu fotku...ze "Dívči sen" 🙂 😀 😀 😀

cessy
3. feb 2010

jeej ali to važne??my sme si to tam vobec nevšimli 😕 😀 😀 😀
idem pozreť 😉

alionuska
3. feb 2010

cessy,ale to musis otvorit tu fotu tak,ze kliknes na nazov torty a potom mozes citat... 😉 lebo ked kliknes len na obrazok,tak ti text pod nou a komentare neukaze. 😀

cessy
3. feb 2010

alionuska mi sme to tak pozerali, preto sme to nevideli 😀

lenka.pav
3. feb 2010

dobojovane, torty dopecene, ak chcete, kuk:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/pre-svokr...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/mini...
celkom sa mi to mramorovanie dobre robilo, snad sa torty budu aj pacit 😉
idem este balit, zajtra hned po robote odchadzame na slovensko, takze mam este kopu roboty pred sebou (este zneskodnit bombu v kuchyni).
drzte palce, nech torty chutia. paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

henikav1
4. feb 2010

lenka, pekne torticky 😵

sofi07
4. feb 2010

leni, nadherne, mramorovanie sa ti krasne podarilo!