Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
5. okt 2011

@jakelina tak ty si na tom dobre a nemozem pripocitat aj susedove 😀
akurats som dostala telefonat od mojej mamy ze to si za tu kitty zobrala len 40 eur vsak to je malo. tak som sa jej snazila vysvetlit ze aj baby tak beru a ze ked chcu tak lacno mam ich poslat do cukrarne 😀

adul67
5. okt 2011

@miciatko ano vypichovače som kupovala v Dubnici nad vahom v predajni som bola asi dva krát na nákup a potom som si objednavala s ich stranky http://www.peceniehrou.eu/sk/produkty/color-ger... tam maju velky vyber a super predajna len to mám daleko tak som bola rada že aj v Trenčíne niečo otvorili ale to neni ani petina z toho čo je v Dubnici 😉

adul67
5. okt 2011

@akme aj ja som si objedna u kamky babo a stale nechodí dufam že mi ho pošlu kolko to asi tak trva poštou?

miciatko
5. okt 2011

@adul67 a co tam vysli??

adul67
5. okt 2011

@miciatko ja už neviem pozry si to na ich stranke ja som toho kupovala dost aj motýlov aj kvety aj hrebíčky vtedy som tam nechala asi 70eur

daniz
5. okt 2011

@adul67 ja som objednávala formičku na mašličky a poslali mi aj lízatko. zlatí 😵 😵 😵 😵 .
A bojím sa tej šľahačkovej plnky... 😕 😕 . Držte mi palce.

stankapk
5. okt 2011

@simonova815
@pristela
dakujem za rady. to chcem piect pre otca, mama mu robievala orechovu tortu s ananasom, a chcela som skusit tento traseny. vymyslim teda radsej nieco ine.

dajna11
5. okt 2011

@jakelina jeeee to ma ani nenapadlo,no pri mojich otravách malých a bolavých krížoch by asi tá cena bola dosť nadhodnotena 😀 😀 😀 😀 .

lusil2005
5. okt 2011

@adamira ked niekto nieco napise do verejnej diskusie, treba ratat s verejnym ohlasom. na adresovanie konkretnej osobe su sukromne spravy... ale ja som sa nechcela do teba navazat. casto sa stane ze sa niekto zaregistruje, a napise do nejakej temy jedine a len za ucelom rozputania hadky. myslela som ze je to tento pripad. ak nie, ospravedlnujem sa. na svoj nazor mas pravo, ja ho mam sice iny ale to je normalne... 😅

@pristela no, uplne najlepsie je ked niekomu s niecim pomahas na kurze, v podstate je 50% prace tvoja zasluha a on to potom predava ako svoje dielo na vystave... ze? 😀 😀 😀 a aj tak si mozes akurat dobre zanadavat a kaslat na to.

dm1
5. okt 2011

@adamira normalne teraz nechapem pretoze akonahle som na to prisla od koho bola predloha napisala som na tom ze dakujem tebe za inspiraciu dokonca aj pod tvoju kittynu tak teraz skutocne nechapem a cumim 😕 . Vzdy ked poznam autora to na TOM uvediem nevidim v tom problem napisat dakujem takze nechapem naco je takato invektiva dobra ked som sa podakovala ☹ . Nikdy som netvrdila ze to bol moj napad... 😔

miciatko
5. okt 2011

@adul67 oni maju tusim stranku pecenie hrou,ze???

pristela
5. okt 2011

@lusil2005 to s vystavou bola už perlička 😀

ja dnes v noci bežim piect korpusy, baby na tu karamelovu sa hodi aky korpus? biely? bo spodok chcu cokoladovo cokoladový tak vrch by sa asi hodil bledy 😕 ci nie?

Jaaaj , normal sa bojim ist dnes do pracovne na tie labute 😕 som napäta ako struna bo pri nich budem až v noci, chlapi mi idu do mesta, že aby som nedosla domov bo by som zas trcala len v pracovni 😝 a nesla s nimi na výlet, oni maju staale tooolko casu ☹ ☹ a ja pak musim tahat nocne ☹ dnesnu noc im ale aj tak "osladim" 😝 bo budem vrndžať s mixerom a piect tie korpusy 😝

dm1
5. okt 2011

@adamira este mi neda napisat bo som z toho velmi smutna ako si na mna zareagovala spatne som si pozerala dokonca si mi sama pod tvoju kitty ked som ti dakovala za inspiraciu na TOM napisala ze nie je za co! ja uz som takych kitty urobila hadam 10. teraz sa vzdy snazim zmenit aspon farbu, typ kvietku... ale nie vzdy sa da lebo ludia chcu presne podla obrazka. Pod kazdu jednu na TOM som zatial napsiala na TOm ze ti opat dakujem za inspiraciu aj ked uz sa na tu tvoju nepodobala ani kvietkami ani farbou 😢 ☹ 😔

mizulienka
5. okt 2011

@dm1 Dani viem, ze take nieco cloveka vie rozladit, ale nebud smutna 😉 mas krasne torty, svoj vlastny styl a to, ze niekto si uz nepamata alebo ze berie veci ohladne tort tragicky, to ta uz nemusi trapit. Povedz si, ze chvalabohu ja taka nie som 😉 😉

nikanika28
5. okt 2011

@adamira pokial chces do niekoho vrtat, tak si zisti popredu, ci ten konkretny clovek ti uz nepodakoval, ak o to tak velmi stojis ...alebo potrebujes doporuceny dakovny list?? nechapem, ako viac sa ti ma Danka este podakovat ... 😖

nikanika28
5. okt 2011

inak caute, zase po dllllhej dobe 😀 ,..uz ma ani nepoznate hadam 😅 ...obcas sem nakuknem, pokocham sa tortickami ...dam sem aspon par poslednych, co som robila .. 😅

akme
5. okt 2011

@nikanika28 tá ružová je prenádhernáááááááááááááááááááááááá

dm1
5. okt 2011

@nikanika28 jj presne ruzova je aj moja favoritka 😵

jakelina
5. okt 2011

@dm1 nebuď z toho smutná, my tu stojíme za tebou. 😉

mizulienka
5. okt 2011

@nikanika28 prenadherne torty vsetky, ale ta ruzova aj moja favoritka...viem, ze mas aj nejaku stranku na FB, mohla by som si ta pridat za priatelku? 😵

jakelina
5. okt 2011

@nikanika28 dorty jsou krásné, propracované a dokonalé

katy1979
5. okt 2011

@nikanika28 ta ruzova sa velmi paci aj mne. nadhera.

eliska22
5. okt 2011

@nikanika28 nádherné tortičky 😵 😵 😵 všetky, ale najviac sa mi páči tá ružová 🙂 nádhernááá 😵

nikanika28
5. okt 2011

diky kočky 😵 ..svadobka mi dala zabrat, prvykrat som robila kvety na drotiku a celkovo taku kvetinovu tortu 😅
@mizulienka jasne 🙂 ... skus kliknut sem http://www.facebook.com/profile.php?id=10000054... ...ak by to neslo, tak ma mozes vyhladat, mam druhy profil Nika torty 😉

akme
5. okt 2011

@nikanika28 aké si mala veľkosti korpusov na tej ružovej a koľko vážila

nikanika28
5. okt 2011

@akme 32-24-18 a vazila 10kilov 😝 😀

sofi07
5. okt 2011

@lusil2005 @jakelina dakujem pekne. uz si to konecne uzivam,je mi uplne fajn 🙂
@akme dakujem aj tebe 🙂 . bordovu farbu urobis uplne jednoducho-pouzivam extra cervenu gelovku a postupne primiesavam extra ciernu az do pozadovneho odtienu.kedysi som miesala vsetko mozne, abvy som tuto farbu dostala, ale potom som zistila, ze uplne staci len ta cervena a cierna.
@dm1 nebud smutna, tvoje torticky su krasne tie kittynkove robis uplne uzasne, roztomile a uplne verim tomu, ze sa najde kopec luidi, ktori chcu presne rovnaku tortu a nechcu na nej absolutne nic zmenit. ja tymto reakciam teda vobec nerozumiem, ked nechcem az ma niekto napodobnuje, tak to nezavasim na net. kolko zlej energie uz vliali taketo nazory na TOM....a naco je to dobre??...jesitnost?...tiez si torty ukladam do PC na inspiraciu a fakt po case uz nemam ani potuchy nielen o tom, kto tu trotu robil, ale ani odkial som ju stiahla.
@nikanika28 ta svadobna je uplne ze wow, padam na zadok! nadherne farby, krasne kvety. ukladam pre inspiraciu 😉

mizulienka
5. okt 2011

@nikanika28 a podla coho si robila pivonky, ci len tak z hlavy? 🙂

sofi07
5. okt 2011

@nikanika28 ale vsetky su krasne, aj ta kavova sa mi velmi paci, nadherna farba

jakelina
5. okt 2011

@nikanika28 jestli ti to nevadí, poslala jsme ti žádost i já.