Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
15. feb 2010

Sofi,dakujem...ak pridas do sutaze tvoju,tak ja uz viem,za koho budem hlasovat! 😉

sofi07
15. feb 2010

tak si hlas vymenime... :D. ozaj, manzel prisiel cez vikend? ci tortu si vychutnala rodina?

neurologia
15. feb 2010

baby uz nech spustia to hlasovanie ja budem ako diva.... 😀 hlasovat....sofi aj som videla tu co spominas ale som bola z toho taka ze toto od ali sa mi nezdalo...a potom som zbadala tortu plnu pismenok a hned mi bolo vsetko jasne ... 😉

vinka
15. feb 2010

Ahojte babenky.No idem ja to pohladať. 😉 Baby a ste mi neodpovedali,že prečo mi farba púšťala z torty neviete? 😢

vinka
15. feb 2010

baby to ked niesom prihlásená tak neuvidím tie súťažné torty?No jak hladám tak hladám a nájsť ich nemôžem. 😝

anibas
15. feb 2010

vinky na boku je napísané valentínska súťaž a tam sú

neurologia
15. feb 2010

tak ako pise anibas prihlasena byt nemusis na lavom boku tak vyssie je napisane ze valentinska sutaz a tam su sutazne torticky... 😉

henikav1
15. feb 2010

ahojte babulky, dufam ze ste krasne vikendovali a ze ste si uzili Valentina. Ja som v pohode dosla, cesta spat bola priserna, ale ten vikend stal za to a torticka bola fantasticka mnam. Idem si Vas medzi pracou teraz precitat a poobdivovat vase vytvory 😵

henikav1
15. feb 2010

tak som chcela najprv rychlo zahlasovat, ale nevidim kde sa da hlasovat??? Kam mam kliknut??? Vase torticky som uz nasla, alionuska a sofi

alionuska
15. feb 2010

Vinka,to s tou farbou...neviem...mnesa nikdy nic take nestalo...
Myslim,ze na to,aby ste mohli hlasovat musite byt registrovane na tej stranke...ale nie som si ista...Hlasovanie bude spustene az 17.2.
Sofi,ja som sa ta chcela spytat na tu tvoju abecedu...to je patchwork, Kde si ju objednala..je strasne krasna.Dobre sa ti s nou robi? A aku hmotu pouzivas na potahovanie...?

alionuska
15. feb 2010

Ja som este chcela dodat,ze to moje srdce ma 4kila a je take baculate...3D..len som ho nemohla inak odfotit,aby to bolo vidno,lebo otom zas nebolo vidiet ten versik...a do sutaze mohla ist len jedna fotka. 😒

neurologia
15. feb 2010

baby z nasej torty je uz len stvrtka...my sme ju skoro celu spraskali za jeden vikend.... 😅

neurologia
15. feb 2010

inak chystam sa opat piect-teda dalsiu tortu... 😉 ale chcem vyskusat cokoladovy krem...nasa znama bude mat teraz narodky a pozvala nas tak som premyslala co jej kupit (nechcem hlupost) tak som prisla k zaveru ze jej spravim tortu to urcite nebude cakat a bude totalne prekvapko... 🙂 joj uz aby som zacala piect... 🙂

henikav1
15. feb 2010

alionuska ja som zaregistrovana, ved vies, ale asi to bude tym ze sa este neda hlasovat, proism ta pripomen nam to ked sa bude dat, lebo ta moja hlava derava na to zabudne a spomenie si ked bude neskoro 😉

Inac ja som si tiez objednala patchwork abecedu aj cisla tak som velmi zvedava, ako sa mi s tym bude robit a kopu inych veciciek, takze asi budem piect aby som vsetko vyskusala.

henikav1
15. feb 2010

Inac chcela som sa vas opytat, ako asi urobili tuto navlnenu suknu, cim to navlnila, palickou alebo kliestami podla vas? Taku spodnicku by som aj ja chcela spravit a nemam predstavu ako to tak krasne navlnit 😖
http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...

sofi07
15. feb 2010

heni, alionuska to vlnenie vie,ma to myslim na svojich tortach a teiz ma zaujima ako sa to robi. citala som, ze palickou sa to robi, aj som to skusala, ale nesli mi to vobec.
tu abeceu mam odtialto http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkty.htm..., objednavala som to cez vevu z torty od mamy, ona zbiera objednavky potom to rozdistribuuje. a toto srdce bolo potiahnut K2 a ozdoby su z WI, ale posledne torty som potahovala uz len WI, ale mala som este zafarbenu K2, tak som ju pouzila
neurologia, ja uz namiesto darcekov robim torty 🙂

alionuska
15. feb 2010

Henika,ja neviem ci ti toto pomoze,ale urcite si to video pozri! Je krasna ta torta a ja sa tesim,ak budem mat niekedy prilezitost urpobit nieco take romanticke..my mame doma skoro samích chlapov...sestry maju len synov a vlastne jednu neterku mam,ale ta je teraz na tu Hannah Montanu zatazena. 😀 😀 Mozno Sašenke upeciem take krasne nieco... 😉

https://www.youtube.com/watch?v=bpvoTXF-7BY
alionuska
15. feb 2010

A ja som vam zabudla napisat,ze tatino domov neprisiel,ale uz by mohol...lebo torta je v chladnicke nedotknuta,tak hadam mi da vediet,ze pride este tento tyzden....🙂))

boldy
15. feb 2010

ahojky,

ja nestiham, ste sa tu rozpisala a napiekli... krasne torty, chvalim zaciatocniky neurologia a vinka a pokrocilym vzdavam hold 😀 krasne ozaj, neviem kde na to beriete hlavne cas... ja som tiez robila torticku, ale sa mi nepodarila velmi ako som chcela, skusila som novu plnku a nebola som spokojna, aj mmf som rozvalkala na tenko a bolo pozde, ked uz som ju polozila na tortu, ze ju prerobim... nabuduce robim len v noci, lebo s dietatom, ktore sa prave uci chodit to bolo narocne, vsak to aj tak na rychlo dopadlo 😝 http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

boldy
15. feb 2010

ali> super link, a samozrejem baby potom vam zahlasujem tu sutaz, len dajte potom vediet
idem si objdenat nejake pomocky, lebo doteraz nic nemam len mmf 🙂 to aby som pokrocila, hoci pri tejto torte som si povedala, ale uz nebudem ziadnu robit 😝

vinka
15. feb 2010

Boldy a to si pomarančovou aromou zafarbila aj MMf?No teraz sme sa asi všetke rozhodli mašle robiť. 😀 😀
Ali a kde máte tatina?No idem pozrieť tie torty súťažné. 😉

sofi07
15. feb 2010

boldy, pekna torticka, neopovaz sa to vzdat, len pekne skusaj dalej. ali, vdaka za link, najlepsie je to vidiet, urcite to skusim, mozno aj dnes 🙂, inka, prekrasna torta to je

vinka
15. feb 2010

Boldy tak to si nevidela moju prvú.A ked som si to nepovedala ja tak si to už nemôže povedať nikto. 😀 😀 😀 Je krásna čo sa tak podcenuješ.A to,že máš dieťa a ešte pečieš tak niet čo dodať. 😉 Viem ako sa robí na nič pri deťoch.Ja najradšej robím ked spia alebo najstaršieho vyhodím vonku kočíkovať a Vivien mu ziape cez okno.A mám o deti postarané. 😀 😀 😀

vinka
15. feb 2010

Ali asi som ju našla.Je červenej farby?Skoro som spadla na riť.Prenádherná básnička.Až som sa rozplakala.Fakt krááásna.Si talent.Nielen krásne torty pečieš ale ešte krajšie básne skladáš.Keby som to vedela.Som potrebovala na obraz niečo napísať. 😉

aveline
15. feb 2010

alionuska, krasna torta 😵
take sytocervene torty su uzasne

nemate link na nejaku zaujimavo ozdobenu a nie velmi zlozitu okruhlu tortu k narodeninam? budem rada, ak prihodite nejake inspiracie 😉

hejdita
15. feb 2010

ahoj

prosim vas....K2 alebo WI do tychto hmot sa primiesava este cukor alebo je to uz hotove??? dakujem 🙂 a chutovo su ake? a este jedna otazocka tieto hmoty sa mozu vyvalkat na tenucko treba na 2mm? alebo tak ako MMF na 4? alebo sa daju este tensie ? zaujali ma viem ze si o tom mozem precitat ale tuto je to take prijemne a naviac mate skusenosti ... este raz dakujem 😵 😕

hejdita
15. feb 2010

vinka toto sim nasla na netu neviem ci toto je tvoj pripad ale pomoze aj ostatnym pokial by si nevedeli dat radu
Ozdoby z hmot dělají na šlehačce loužičku. Já to vyřešila tak, že růže, lístky, prostě to, co máte, potřu zespodu čokoládou. Není to pak na dortu vidět a "nezlobí". 😉

sofi07
15. feb 2010

hejdita, K2 aj WI su hotove, vyvalkat ich je dobre tiez na hrubsie a podsypavaju solamylom. ked to hrubsie vyvalkas, jednak sa Ti to neroztrhne a aj ti to zakryje pripadne nerovnosti na povrchu torty. K2 ma taku mandlovu prichut a WI je take vanilkove.

lenka.pav
15. feb 2010

a za mna nezahlasujeme? 😕 😢 😢 😢 . nevadi, pravda je, ze vase torticky su krajsie.
hejdta, su uz hotove, len vyvalkas a ides 😉 . vyvalkat sa daju uplne na priesvitno, len na potah to nie dobre, vidno potom kazdu nerovnost. chutovo su obe dobre(podla mna), Wi neutralna, jemne vanilkova a K2 mandlova.
avelin, krasne torty nades na www.tortyodmamy.sk, tam je inspiracie az az.

henikav1
15. feb 2010

tak uz som Vas konecne precitala, aj torticky poobdivovala, baby, vy ste take sikulky, no nadherne 😵 😵 😵
Alionuska, dakujem za video, vyzera to velmi jednoducho, ale zo svojich skusenosti uz viem ze to jednoduche nebude, ale vyskusam, uz sa tesiiiiim. Len ja nemam vykrajovacku v tvare kvietku, tak teraz rozmyslam, ci to vykrojim ako kruh, alebo vykrojim pas a spodok zrezem, mam taku vykrajovacku s UUUU ckami, alebo vlnkami, neviem ako by som to nazvala