Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

neurologia
20. feb 2010

ok baby pridavam moj vytvor tak sa kochajte .... 😀

http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/extr...

ako je v nadpise je to coko torta: coko korpus,coko plnka a ako potah coko-hmota s ozdobami z MMF

ak vas to zaujima napisem vam moje postrehy k coko hmote...
robi sa s nou dobre...prvykrat som si ju velmi nahriala v microvlnke a to sa s nou nedalo robit tak som ju vytrepala von nech stuhne...potom som si ju nahriala len chvililinku a bolo super pretoze aj to ako ju drzite v rukach ju topi... 😉 fakt sa nelepi a robi sa s nou fajn ...ale ked som ju vyvalkala tak mi zacala brutalne tuhnut a kebyze ju dam na toru tak sa mi zlomi...tak som si vzala fen a fenovala/nahrievala ju opat zmakla a to som ji podobrala a sup na tortu s nou...ja som si robila hmotu z 500 g cokolady ale poviem vam idealne by bolo hadam aj z 1 kila alebo aspon 800 g...pretoze tym ze bola "kratka" (ale na tensie aby bola vacsia som ju uz vyvalkat nemohla) tak sa mi zacali boky vlnit ale nahriala som fenom a celkom som to vyrovnala...

neurologia
20. feb 2010

aveline ta abeceda sa mi paci...aj ja chcem 😉

ja som robila coko-hmotu podla tohto receptu:
500 g varovej cokolady-rozpustit vo vodnom kupeli, urobit rozvar z 50 g cukru a 50 ml cukru a pridat 150 psenicneho sirupu ked je to take vlazne vlejeme to do rozpustenej cokolady a vymiesame dohladka a nechame pdstat do druheho dna...potom ohrejeme v microvlnke a pracujeme

ja som ale citala ze ten sirup sa da nahradit medom....a kedze je svokor vcelar mame ho dost tak som si povedala ze ziadny sirup kupovat nebudem a skusim med....a podarilo sa takze to asi funguje... 🙂

henikav1
20. feb 2010

super neurologia, pekne sa ti vydarila, si sikulka, dala by som si z nej teraz ku kavicke, mnam, ale ja som zatial spravila len briosku, takze torta bude asi uz len zajtra

hejdita
20. feb 2010

tak mam kupene svadobne postavicky...joooj preco je ta svadba za za dva mesiace???? 😀 😀 😀
aspon si stihnem pokupit este nejake tie drobnosti.... 😕

sofi07
20. feb 2010

neurologia, krasnu torticku si upiekla, vyzera perfektne! a aka skvela musi byt, mnam cokoladova! 🙂

sofi07
20. feb 2010

alex, prekrasne torticky,vies krasne modelovat, musim uz aj ja zacat cvicne neco 🙂 prajem vela zdravia obom 🙂
o pomockach mi ani nehovorte, kazdy mesaic nieco objednam, mama mi len baliky prebera :D

llumka
20. feb 2010

AHOJTE,ja mam tu abecedu som spokojna pouzila som na tuto tortu http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/z-lasky-6

henikav1
20. feb 2010

tak uz sme dobacovali, uz aj moj maly je chory, nieco nanho lezie, doteraz som s nim lezala 😖

muzicek mi bol pre balicek s pomockami a vzal mi aj hmotu K2, tak som velmi zvedava, ako sa s nou bude robit

aveline
20. feb 2010

neurologia, super torticka, dala by som si 😵 neviem preco, ale pred cokohmotou mam zatial respekt 😕 ale raz vyskusam
ilumka, dakujem za nazor, asi objednam 🙂
heni, prosim Ta, kolko vyjde postovne z korunaplus? nepodarilo sa mi to najst na stranke

janulabj
20. feb 2010

Ahojte máte nejaký nápad ako ozdobiť tortu pre lékara?robila niektorá z vás takú tortičku? už mam upečenú,naplnenú,mám obdlžník.zajtra musím nejako ozdobiť,nič zložité,len pre manžela. ďakujem za nápady

henikav1
20. feb 2010

aveline, manzel tam bol osobne pre to, je to v Leviciach, takze to postovne neviem

lenka.pav
20. feb 2010

neurologia, super! paci sa mi. a ako chuti ta cokoplastelina? po cokolade?
alex, klobuk dolu, ze si dokazala vytvorit tak pekne torty, ked bol drobcek chory 😕

alex21
20. feb 2010

heni sofie dakujem za pochvalu a snad sa aj cim skor uzdravime

ja mam takuto abecedu. Je sice trochu mala ale je pekna
http://www.korunaplus.sk/inshop/
toto je k nej mala
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

kocky ked uz pozerate torty nevideli ste niekde pekny autobus

henikav1
20. feb 2010

alex popozeram a poslem linky na autobusy 😀 😀 😀
aj tak tu len strazim maleho, uz mi vsetko chudacik povracal, ale sa mu konecne trosku ulavilo a zaspinkal. Snad neskoncime na pohotovosti 😖

alex21
20. feb 2010

heni dakujem uz som nejake aj ja popzerala. Mne sa najviac paci ten modry pre kamarata autobusara ale vraj musi byt cerveny tak uvidim co sa mi podari spravit. 😅
Mikovi zelame skore uzdravenie, u nas nastastie uz hnacky a vracanie preslo ale este mame nadchu, kasel a bolestive hrdlo. 😖

alex21
20. feb 2010

Leni aj tebe dakujem.
ja este hladam nejaky postup na Minnie a toto som pri tom nasla. Heni neviem, ci ti to pomoze ale mozes aspon pozriet.
http://picasaweb.google.com/satoeliani/Cinderela#

henikav1
21. feb 2010

dobre ranko baby, tak mi sme nakoniec velmi zle spali 😖
alex dakujem ti velmi pekne, presne takto chcem robit tu barbie, sice som nevedela ako to bude vyzerat, ved preto som si objednala ten kolieskovy vykrajovac na krajku a tolko sa s tym hnevala, lebo sa mi to nechce vlnit a ty si mi poslala presne to co som si vymyslela za saty
no a sofi mi tiez poslala nejake inspiracie, tak podla nej zase spravim vedla barbie taku minitorticku, aby bolo kde zapichnut sviecky a napisat meno a 3jku, lebo ta malicka bude mat 3 rocky

stalida
21. feb 2010

ahojte babky,no vy ste toho dost popisali 🙂 Dlho som tu nebola, sice obcas som si Vas kusok precitala, ale nestihala som pisat, ochorel starsi syn, potom mladsi, teraz som chora uz aj ja a pomedzi to som robila dve torty ciciky:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prsi...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prsi...

Henika na kedy mas piect tu Barbie? Ja som dostala teraz objednavku na bud. nedelu tiez Barbie. Najprv to mala byt Fifi-na tu som sa fakt tesila a teraz to pani zmenila-ale nevadi, tesim sa aj na Barbie 🙂 Ma byt v ruzovom, tak nieco vymyslim.....Inac tu torticku vedla Barbie so svieckami som robila aj ja a tomu dievcatku sa to neskutocne pacilo,ze ma tam nieco naviac🙂

Neurologia-torticka je pekna a vyzera chutne. Ja som skusala cokohmotu len raz na ruzicky-robilo sa mi s nou dobre, ale bola kupena.
Aveline ja mam tu abecedu tiez, sice som ju kupila asi dvojnasobne drahsiu-robi sa mi s nou dobre, len je dobre po vyvalkani nechat hmotu takych 10-15 minut odlezat a potom vypichovat cez foliu-aspon mne sa to osvedcilo.
Alex aj Tvoje torticky su velmi pekne,ta s mackom Pooh je milucka 🙂
Babky mate dobre skusenosti objednavat z tej str. korunaplus? Ja som ju este nevidela,tak preto sa pytam, zda sa mi,ze niektore ceny maju lepsie ako inde......

henikav1
21. feb 2010

Stalida, ja robim Barbie az na polku marca, zatial len premyslam ze co a ako, ale uz to mam vymyslene a vsetko objednane, ale uz sa tesim na tu tvoju, mozno chytim dalsiu inspiraciu. Ja idem robit tie satocky, co mi poslala alex, presne tak som si to vymyslela a som rada, ze alex nasla k tomu obrazok, takto si to viem lepsie predstavit.
Korunaplus som asi objavila ja 😀 😀 😀 uplne nahodou, ale my sme neobjednali, ale poslala som tam manzela osobne, kedze je to v Leviciach a on je tam teraz sluzobne. A on sa tiez o vsetko zaujima, tak si s tym panom dobre pokecal o tortach 😀 😀 😀
Ozaj kto z vas robil s hmotou K2??
Ako sa s nou robi? Je dobra na potah aj na figurky? Nelepi sa??? 😀 😀 😀 Ja viem, zas mam vela otazok
Ale MM mi ju kupil, lebo mu ju ten pan odporucil, vraj aby som skusila a ja som uz taka nedockavaaaaaaaa, dostanem sa k tym vecickam az o 3 tyzdne
Inac dostal vsetko okrem ruzickovych listov, takze tam dam asi brectanove 😕 akoze miesana kytica, nie?? 😵 😵 😵

henikav1
21. feb 2010

stalida pekne su tie didi 😵 😵 😵 obidvoje, ako zive
😵 😵 😵

mirov
21. feb 2010

s K2 sa robi dobre, hlavne je to hotove za par minut a nie je problem ju prifarbit, zakladna hmota je kriedovo biela.
doporucujem pouzit aj belgicku hmotu white icing, mam s nou dobre skusenosti 😵 .good luck!

mirov
21. feb 2010

Sikovne dievcata pls nevie mi niektora poradit ako sa vyrabaju silikonove formy pre tvorbu malych figuriek na torty? 😉

neurologia
21. feb 2010

stalida mm sedel pri mne ked som kukala "tvoje " prsia ...a jeho reakcia ze wow tie su ako skutocne....velmi dobre spravene 😉

zdenallicka
21. feb 2010

Heni, K2 neni vhodna na modelovani - je prilis mekka...

henikav1
21. feb 2010

tak to si ma nepotesila, ale na potah bude dobra??
a co ten white icing??? alebo dama top som este citala, neviem co skor skusit

zdenallicka
21. feb 2010

Heni, na potah je pry skvela, na figurky ale ne... Nikdy jsem s ni nedelala, jen prodavam, jak jsem koupila...😉

ludmilka
21. feb 2010

Moje skusenosti s pastou dama top su viac nez dobre...Velmi dobre sa s nou pracuje, vyborne sa valka, prenasa na tortu, vobec sa netrha, dobre sa farbi, robila som divoke ruze s patchwork cutters, myslim ze sa celkom podarili, figurky nemam vyskusane - takze neporadim. Mozno casom 🙂