Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
25. feb 2010

cessy, zohnala som to krajadlo na zemiaky, tak sa tesim 😵

petusko
25. feb 2010

vdaka kocky 😉
tak dnes bola chyba asi, ze som dala prilis cukru, lebo mne sa to len troska lepilo na foliu 😖 nebolo treba podsypavat. zajtra budem mudrejsia 😅
inak keby sa vas neopytam, tak isto vyvalkam natensie 😕
drzte palce, nech sa to podari, je mozne, ze nakoniec bude cela obliata cokoladou 😀

cessy
25. feb 2010

heni takze ides na zemiakove ruže?? potom daj foto 😅

dievcata ale pisete....nestiham vas ani citat...mat tak vas cas.... 😒 ja v poslednej dobe akosi nic nestiham ☹

henikav1
25. feb 2010

cessy, ja ked som v praci, mam konika otvoreneho v pozadi a doma vecer zas pc 😀 😀 cez pc pozeram aj telku
tomu sa hovori zavislacka 😀 😀 😀

cessy
25. feb 2010

heni ja sa sem dostanem uz len ked maly spinka....inak nie 😒

alex21
25. feb 2010

Ahote kocky vy tolko pisete, ze vas nestiham

autobus hotovy. Prvy krat som farbila hmotu na povrch. 😅
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#544...

petusko to mohlo byt tym aj, ze si pridala vela farby. Ja ked do MMF pridam vela farby tak sa tiez drobi a zle sa pracuje a vobec nepridam vela cukru. Kvoli tomu som tento autobus farbila na cerveno uz ako potiahnuty. Prvy krat som to tak robila, boli tam trosku vidiet aj cmuhy aj ked na fotke to neni vidiet.

henikav1
25. feb 2010

teda alex, krasne sa ti podarila a fakt na fotke nevidiet ze je farbeny povrchovo, zeby tam boli nejake smuhy

cessy, ani sa ti necudujem, Alex je este malinky, vyzaduje vela pozornosti, iste uz beha vsade, vsetko chyta, vsetko taha, veru takehgo drobceka treba velmi strazit, to nas Mike je uz velky chalan, ja si skor musim davat pozor nevzdialit sa od pc, lebo sem zasadne na hry a viac sa sem nedostanem. Svoj uz ma cely zavireny tak teraz chce zavirit moj 😀 😀 😀

cessy
25. feb 2010

alex a to mas aj uschnutu tu farbu 😕 , alebo ako si docielila ten lesk 😕

alex21
25. feb 2010

heni cessy dakujem.
Eliska ma uz 2 roky a tiez sa sem dostanem az po 21:00 niekedy ani to nie.

Ta farba uz bola sucha akurat na vrchu bola este taka lepkava alebo ako by som to nazvala. Proste ked som sa jej chytila tak na prste som mala cerveny otlacok. A kedze som to farbila prvy krat tak neviem posudit ci je to dobre alebo nie, ci sa ma lesknut alebo nie.

lenka.pav
25. feb 2010

mozete si to pozriet? ak nie, budem to musiet nejak inak nastavit 😉
http://www.facebook.com/profile.php?id=12058740...

lenka.pav
25. feb 2010

a ahojte. som aj pozdravit zabudla 😉 . idem si vas precitat 😉

lenka.pav
25. feb 2010

alex, autobus je paradny! cim si ho farbila? lebo nauzaj nevidno ziadne smuhy 😕 . Si dobraaaaaaaaaaaa!

henikav1
25. feb 2010

leni, da sa mi to pekne otvorit a je nadherny ten poklop na bonbonieru
ako si ho spravila?? to je normalny korpus, alebo treba nieco tvrdsie?? aby to pekne stalo?

ked hovoris o tych jarnych farbach, som sa zasmiala, lebo som kupila novu sadu tanierov s jarnymi farbami, zlte, oranzove a zelene, proste udreli mi do oci a nevedela som odolat, hoci v decembri som kupila tiez jednu ruzovosivu. Tak som to odovodnila, doma, ze ide jar, takze jarne farby.Co myslite co na to MM?
Vraj kedy bude letna kolekcia 😀 😀 😀

alex21
25. feb 2010

leni pekne torticky a dakujem za pochvalu.
A farbila som ho tak, ze som z normalne kuchynskej spongie kusok odstrihla (samozrejme z novej 😀) a zacvakla do stipca na pradlo. Niekde som to videla a bolo to celkom dobre. 🙂 So stetcom mi to neslo. 😝

vinka
25. feb 2010

Heni a mne to neotvorilo.Zas len Lenkina fotka s malou. 😕 No ten autobus je fakt ako ozajstný.No aj mne to ostalo lesklé.A dokonca čierna farba nezaschla.A netuším prečo. 😕 Alex pridávaš do MMF farbu? 😕 Lebo Ali mi povedala,že sa rozmrví.Mne nereže to malovanie na povrchu. 😒 Radšej by som pridávala farbu do hmoty.

henikav1
25. feb 2010

vinka, ked kliknes na link, tak sa ti neskopiruje cely, musis si ho rucne skopirovat a nalepit a otvori sa. Oplati sa pozriet, fakt je prenadherny ten poklop

alex21
25. feb 2010

vinka ani mne malovanie na povrchu nereze. Doteraz som pridavala vzdy do hmoty az tento autobus som farbila na povrch. Musel byt cerveny a dat vela cervenej do potahu som sa bala, ze sa mi dobre nepotiahne. Ked robim postavicky alebo nieco tak tam to nejak ucapkam aj ked sa mi to mrvi ale potah by som tak nevedela urobit. Tu poschodovu s cervenymi schodami som pridala farbu do hmoty a mala som co robit aby som rozvalkala kusok rovnej hmoty na schody. 😖

lenka.pav
25. feb 2010

dakujem za pochvaly. tu zelenu som chcela povodne bledsiu, ale uz som nemala chut pridavat bielu WI, tak som sa rozhodla, ze to bude jarny look a hotovo 😀 😀 😀 😀
heni, ten tvoj manzel musi mat radost z toho, ze zakazdym jete z tanierov hodiacich sa k pocasiu alebo min. rocnemu obdobiu 😀 😀 😀

lenka.pav
25. feb 2010

alex, a to s tou spongiou na stipci je super napad. musim si to zapamatat a pouzit, ked to budem potrebovat 😉

henikav1
25. feb 2010

ja som zas radsej povrchovo farbila ked som chcela mat take syte farby. Neviem, nejako sa mi to prieci dat tam priliz vela farby a potom to dat jest detom, ale farbila som to stetcami, ale tou hubkou to moze byt lepsie, dik za fantasticky napad alex. To bol ten futbalovy dres a vsetky decka mali modre jazyky 😀

lenka.pav
25. feb 2010

heni, ten poklop je z medovnikoveho cesta. ked vychladlo, tak som ho hned z oboch stran potiahla 😉

alex21
25. feb 2010

leni me sa to celkom paci ten jarny look 😉 😀
Heni ja som si stale myslela, ze ked to farbim na povrchu tak miniem viac farby ako ked dam do hmoty ale teraz vidim, ze som jej neminula vela.

sofi07
25. feb 2010

teda, alex, ta farba sa ti podarila, dokonale namalovane!
leni, krasny poklop, uz sa tesim na celu bonbonieru 🙂

sofi07
25. feb 2010

ja som robila tu cokoladovu, no paaaana, cokoladu mam az za usami 😀 coko ozdoby sa mi skoro vsetky polamali, no darilo sa mi ako davno nie, ale co, pre nas dvoch staci 🙂

lenka.pav
25. feb 2010

dik za pochvaly. uvidime, aka bude cela bonboniera. lebo ta prva, ktoru som robila, sa mi vobec nedarila. sofi, slo mi vtedy ako tebe teraz pri tej cokoladovej 😀 😀 😀

henikav1
25. feb 2010

leni to o ktorej hovoris, ze sa ti nedarilo, tu co mas v albume na facebooku je prekrasna

lenka.pav
25. feb 2010

lebo som maskovala nedostatky 😀 😀 😀 . ale vobec sa mi pri nej nedarilo. naozaj, potah sa trhal, kvietky sa mi lepili na vykrajovacky,.....atd.....nakoniec to ale celkom dobre dopadlo. lenze uz mam trosku strach, co ma caka pri tejto 😅

henikav1
25. feb 2010

aha, tak to teda vobec nie je vidiet, ze sa ti potah trhal a kvietky lepili, lebo vysledok je nadherny.
Aj tento poklop bol z medovnikoveho cesta??

lenka.pav
25. feb 2010

ano 😉

lenka.pav
25. feb 2010

dokonca som si teraz spomenula, ze ten potah sa mi vtedy tiez nepodaril, bol akysi prilis lepkavy a natahujuci sa a popritom sa trhal. doteraz som nepochopila, co to bolo...