Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
6. mar 2010

Heni super stránka. 🙂 No ja som pochopila postup ale ako tie dieri urobiť a potom tortu poťahovať. 😒

alionuska
6. mar 2010

heni aj ja som si chcela vytvorit stranku..aj som si ju vytvorila na estrankach a nestihla som tam podavat fotky,lebo mam vsetko skoro vo velkom formate a vcera mi prisiel mail,ze stranka bude zrusena,ak nezaplatim...ani neviem kolko...lebo ze toto bolo len na skusku,preto zadara... 😀

henikav1
6. mar 2010

Neviem ako to pojde, ale ja to planujem tak, ze korka syru, cize povrch bude oranzovy a ten prierez zlty ako su tie platky syra. Tam kde chcem dieru ju vydlabem lyzickou natriem kremom a jednoducho tam marcipan zatlacim, aby vznikla diera. Mozno v tom zltom este zvyraznim tie diery oranzovou ako na korke, alebo nejakou tmavsou zltou. . Na korke diery nebudu, len zo dve-tri, kde sa akoze prezrala myska, z jednej bude trcat ritka s chvostikom a z druhej iba hlava mysky. No a bude tam ta velka mys co drzi cislo a Rebeccine meno a tie dva platky syra. Cize najsamprv si potiahnem ten prierez slabozltou a potom zvysok torty oranzovou a v tom priereze to zrezem. Skusim nezabudnut fotit 😀

henikav1
6. mar 2010

alionuska, pokial to neudas ako podnikatel, ale sukromna stranka, tak by to malo byt zadara.
Preto tam mam aj sukromne albumy, aby to nevyzeralo ako nejaka cukrarska stranka. Ale aj ako podnikatelka je to pre male firmy myslim len okolo 20 euro na rok
Uvidime ci aj mne pride nieco platit 😀 zatial nic, su ticho

vinka
6. mar 2010

Baby teraz som si zdriemla pri telke a celý čas sa mi snívaloako som tortu zdobila. 😀 😀 😀

henikav1
6. mar 2010

vinka, to je tortovy virus, to treba liecit, kazdy tyzden ako antibiotika aspon jednu torticku 😀 😀 😀
ja ked som objavila tieto prenadherne torticky, tak som asi tyzden nevedela v noci spavat, cele noci som ich obzerala

alionuska
6. mar 2010

☹ ☹ ☹ ☹ a mne sa o tortach nesniva.... ☹ ☹ 😀 😀 😀 😀

anibas
6. mar 2010

ali - ty tortomániu prežívaš cez deň, my aspoň vo sne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
6. mar 2010

😅 asi to tak bude... 😀 😀 😀

cessy
6. mar 2010

ahojte dievcata.
takze piekla som ale tak ako sa mi tento krat nedarilo................ 😠 😠 😠
ale na co o tom pisat.... ☹, nakoniec sa podarila a mala bola nadsena
fotku pridam neskor, este len idem stiahnut z fotaka 😉

vinka
6. mar 2010

Hej ali to ja len snívam ako sa mi daria torty krásne a ja sa zobudím a zas len sen. 😠 😠 😀 😀 A tu krutá realita. 😀 😀

cessy
6. mar 2010

a necudujte sa preco je babikamimo torty 😠

cessy
6. mar 2010

vinka neboj, za chvilu sa sen stane realitou, neboj 😉

alionuska
6. mar 2010

Cessy...no prezrad!Preco je ta babika mimo torty? 😕 Ved je krasna..a aj torticka! 😉

cessy
6. mar 2010

alionuska povodne som robila stvorcovu tortu, dala som tam krem a dala stuhnut do druheho dna...na druhy den pozeram a kremmi neako tiekol, sekol sa alebo co....
tak som piekla dalsiu...uz len okruhlu..babika by na to bola moc velka, tak som ju dala mimo. a este k tej babike...tu som tiez robila na 2krat...no hruza,,,,, ☹ 😠

cessy
6. mar 2010

som ja jelito nesikovne...... 🙄

vinka
6. mar 2010

No cessy keby som ja nechala krém cez noc stuhnúť tak by mi asi tiež stiekol a by som predišla katastrofe. ☹ Nechcem byť posmešná ale ani mne sa nevydarila teraz torka.No tvoja je podstatne krajšia.Mna to až tak neštvalo lebo to som len tak ku káve akože na moje narodky ktoré budú.Viac by ma to žralo keby to malo byť na dáku oslavu. 😒 No ale veselo mi z toho nebolo.

cessy
6. mar 2010

vinka a fotku si uz pridala??? 😕

cessy
6. mar 2010

no a na prvu babiku mi v chladnicke spadol odkrojok z tej prvej nevydarenej torta ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zdenallicka
6. mar 2010

Cess, cp blbnes? Vzdyt to mas moc hezke!!!! 😵

vinka
6. mar 2010

cessy bohužial hej.ale ked si ty napísala,že sa nevydarila a taký výsledok tak už aj idem ju ztiahnúť. 😒 😒

cessy
6. mar 2010

vinka a kde ju najdem??tu tvoju??

vinka
6. mar 2010

V albume Chiarinom. ☹ ☹

sofi07
6. mar 2010

cessy, mas ju krasnu, nadherne farby, ruzicky krasne, cela ju super 🙂

cessy
6. mar 2010

vinka dobra....co chces...vsetky sme neako zacinali...
a kedy si ju pridala, neako som to prehliadla 😕

cessy
6. mar 2010

dakujem vam vsetkym....ale fakt to boli neskutocne nervy

cessy
6. mar 2010

a este ma napaslo...ako robite bordovu??? sofi ty si to srdiecko mala len s cervenou gelovkou, pravda 😕

sofi07
7. mar 2010

cessy, cervena +vianocna cervena, skoro 2 tuby padli 😕 😕 😕