Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
11. mar 2010

vinka, ked potiahnes tortu a budes ju obrezavat, tak si nechaj trosilinku rezervu, co ja viem 2-3mm a tu potom napr. priborovym nozikom zahnes pod tortu. ja vacsinou davam nieco na spodok, ale naposledy, na tej s babatkom, som to len takto urobila. 🙂
a k tej farbe, dostat aj telovu felovku ivory 🙂

nikanika28
11. mar 2010

Cafte, dnes sme boli v PN v Tescu a nezohnala som ziadne farby, resp. MODRU ☹ ☹ . Teta na mna cumela jak tela na nove vrata, ked som sa jej pytala, kde by som mohla najst potr. farby 🙄 . Tak som sa jej spytala, ci niekde pri pudingoch...a zazracne sa rozpamatala, ze ASI ano... Tak som nasla az dva odtiene, zltu a cervenu.... Ako mam spravit tu nestastnicu modru??? V lidli som kupila tie smolkovske cukriky bielo modre....co myslite? uz ste to skusali? zostane to modre aspon trosku? 😔

sofi07
11. mar 2010

nika, rozstrihni tie cukriky noznickami a pouzi len modre 😉

nikanika28
11. mar 2010

sofi, tak nejak som to myslela aj ja..len neviem, ci to bude dostatocne modre, ked ste pisali, ze z tych ruzovych zostane hmota maaalinko ruzova, aby som pridala trochen cervenej... 😕 😕

sofi07
11. mar 2010

nika, neviem, ja som to neskusala z modrych, ani z ruzovych. ale ja by som to skusila na tvojom mieste, budes ju mat bledomodru, urcite bude pekna, jemna 🙂

vinka
11. mar 2010

Dík Sofi.Teraz mám problém a potrebujem rýchlo radu.Kamarátka ma prosí či neupečiem jej synovi na narodeniny tortu.Videla moje cici ale nechce takú lebo malý má len 3 roky 😀 😀 Ale chce KONTAJNER 😝 neviete dáky postup nato?moj asi bude smetiar mladý. 😀 😀

nikanika28
11. mar 2010

urcite to skusim, nic ine mi neostava...a kupila som tri pakle 😀 😀 😀

nikanika28
11. mar 2010

Tak aby tych otazok nebolo malo... 😅
Viem, ze tie cukriky sa maju mikrovlnit a kazdych cca 15s premiesat..len by ma zaujimalo, aku konecnu konzistenciu by to malo mat nakoniec..tie cukriky teda..maju byt uplne roztopene asi, nie?

henikav1
11. mar 2010

nikanika, ked tak vystupia hore, ze sa nafuknu takmer na dvojnasobok, tak uz su dobre, nemusi to byt uplne tekute a hlavne sa nepopal, moze to byt velmi horuce.

vinka
11. mar 2010

Baby ta mi pomôžte jak s kontajnerom. ☹

henikav1
11. mar 2010

vinka, tu mas obrazok, takyto si myslela? modeluj 😵
podla mna ak spojis dva obdlzniky korpusy a potom podla obrazku pozrezavas, by sa to dalo, nie??? http://www.ferex.sk/images/smetiak04.jpg
no neviem, este som takuto tortu nevidela

nikanika28
11. mar 2010

Vinka, ja bohuzial nie 😅 , ale nasla som par torticiek, len to ti zrejme moc nepomoze ☹
http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/sm...
Ci ty chces len ten samotny smetiak? 😕

henikav1
11. mar 2010

ako tak na to pozeram, asi sa dobre zabavis, kym to dokoncis.
a keby si urobila normalnu tortu a ten smetiak len nalepit z cukru, ale nie 3D, ale iba plosne? nejako nakreslit a vyrezat z marcipanu?

vinka
11. mar 2010

Heni hej ja som mala najprv na mysli taký ako si tu hodila.Ale potom ma napadol smetiak ten ako býva na dedinách pri dome.Tá Popolnica.To je okrúhle a vysoké.Z dvoch troch okrúhlich ale tých malých korpusoch by to aj šlo.A na vrch ako na bonboniere dekel z perníka a obaliť. 😕

henikav1
11. mar 2010

dobry napad, aj taky som pozerala

nikanika28
11. mar 2010

ok, dakujem heni za radu 😵

vinka
11. mar 2010

No a nakoniec mi písala,že on také má rád.Taký ako sme mysleli ani asi nepozná.Moje šťastie. 😀 😀 😀

henikav1
11. mar 2010

nemas zac nika
babulky, ak by som sa nevedela pripojit, tak pekny vikendik, ja uz odchadzam do prahy. Pekne napecte a pridajte fotocky 😵 😵 😵 drzim palceky, aby sa vam darilo

vinka
11. mar 2010

A ty čo s tým syrom.Si už robila či ešte len ideš? 😕 Papa. 😉

henikav1
11. mar 2010

v nedelu v noci ked sa vratim tak ho budem piect a potom ho uz len potiahnem poobede a ozdobim, mam ho odniest v pondelok vecer

alionuska
11. mar 2010

☹ ahojte koceny 😀 😀 😀 ja som smutna,lebo som uz unavena a nestiham vas vsetky precitat..len vidim,ze sa tu aj moje meno spomina...deticky mam chore obidve..som mala nocnu zo Sašenkou a teraz som uz jak otapena...boli sme u doktorky a dala jej antibiotika-sirup a este na vykasliavanie..a kvapky do nosika... a Alenka kasle tiez jak stary hrniec...ja som poobede zacala tu tortu svadobnu potahovat a teraz som baby skoncila...mam dost.Ma 11kg,ledva som ju uz teraz niesla do chladnicky....musim ist spinkat,aby som zajtra stihla tie tri dokoncit a este tuto opachu do Trnavy zaviezt...pa pa pa...nemam este nafotene..potom to sem dam vsetko! 😉

nikanika28
11. mar 2010

a mozem este otazocku? 😅
Tortu treba pred potahovanim asi obalit kremom, ci? Takto natreta torta sa moze potahovat hned, alebo je lepsie ju nechat chvilu v chladnicke stuhnut?
Baby a tortu mavate z kolkych korpusov vlastne? Chcem pravdepodobne ten mramorovy, ten dvakrat prerezem "MOZNO" 😀 , cize to budu tri platy, 2x krem...nebude to nizke? 😅 🤐

sylvia75
11. mar 2010

nikanika 28 z tých šmolkov som robila poťah,pozri do môjho albumu.dávala som ich celé...

henikav1
11. mar 2010

Alionuska, tak sa drzkajte, rychlo sa vyzdravte, mrzi ma ze ti drobciatka takto pochoreli a este k tomu mas strasne vela prace. Drzim ti palce aby si vsetko zvladla a hlavne aby sa tvojim princeznickam rychlo ulavilo.

nika, treba torticku potiahnut bud kremom, alebo dzemom a zvykne sa dat trosku stuhnut skor nez potiahnes

vinka
11. mar 2010

Joj Ali vela sili želám a nech sa ti babenky vyzdravia. 😉

lenka.pav
11. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/tanecny-par
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/len-tak-6

takze este som vas dnes necitala, ale aspon rychlo pridam vytvory, co sme dnes s kolegynou spolocne vytvorili. chcela sa naucit robit mmf a potahovat, tak prisla k nam. ona upiekla, ja som potiahla a spolocne sme vytvorili mmf. myslim, ze to celkom vyslo.
idem si vas precitat

sofi07
11. mar 2010

nika, potri tenku vrstvu kremu,len aby si zarovnala nerovnosti, pekne nahladko a potom daj poriadne suhnut, najlepsie na noc., ja korpus prerezem 2x, staci.
alionuska,teeeda, sa ti to nakopilo takto, nech ti baby vyzdraveju, len aby si to este aj ty nechytila....uz sa tesim na torticky, najma na tu svadobnu. dobru noc

nikanika28
11. mar 2010

Lenka, krasne torticky 😵 😵
Sylvia, ani nevies, ako ma to potesilo...,.tesim tesiiiim, tak snad to bude take pekne modre, ako ta tvoja torticka. A ty si nedavala biele casti prec z tych cukrikov?
Sofi, Heni... DAKUJEM 😵

nikanika28
11. mar 2010

baby, nerobili ste niektora tuto torticku?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/cokoladova...

matusik111
12. mar 2010

ahojte kocky, stale vas citam a cerpam inspiraciu a rady, akurat peciem moju prvu tortu v zivote a rovno som sa pustila do marcipanovej. Prosim vas, uz mam naplneny korpus od vcera , pripraveny tvar a teraz uz chybaiba krem a marcipan, Chcela by som sa opytat, ten krem mam dat teraz a tortu dam do chladnicky stuhnut a vecer mozem dat marcipan, alebo ten vrchny krem a hned pokladat marcipan .
Mozem sa este opytat, ten krem na ktory sa poklada marcipan moze byt klasicky 2 zlate klasy, 6dcl mlieka, 250g cuklru, 250g masla , moze byt taky recept ??
dakujem