Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
29. mar 2010

to je tazko neviem co robi vo volnom case ale na isto viem ze do hospody nechodi.....a priatelku tiez nema .....je taky skor do prace a domov.....fakt si netrufnem co ho zaujima ani na ryby ani nic nezbiera ani nic......viem isto ze cita knihy....ale len knihu mu urobit to je take nudne.....sa mi zda takze chcelo by to nieco co zaujme aj jeho rodinu aby isla reklama 😀 😅 😀 chapes.....neviem asi urobim slzu stejne sa ju musim naucit pekne potahovat lebo o tri tyzdne idem robit a jedinu cierno bielu som si odskusala a aj to ze ten spodny diel sa mi veeelmi zle potahova......no ale stale premyslam mozno by som mohla skusit nieco so budem robyt na zakazku aby som si to nacvicila lietadlo alebo gulecnik alebo neviem ci klasika gulata no istotne viem ze kavovy krem a korpus tiez neviem chcela by som skusit novy ale aky....viem mramor klasicky piskot a orechovy takze existuje este nejaky iny??? 😒 😝

vinka
29. mar 2010

Heni ja na K2 nesledujem c enu.Ja som len zachytila,že je v akcii a nato sa pýtala gabkazabka.Tak ma to napadlo,že tam som to videla. 😉

henikav1
29. mar 2010

dobre si videla vinka 😉
hejdi, urob mu tu vanu, bude sranda 😀 😀 😀

alex21
29. mar 2010

ali dodatocne vsetko najlepsie k meninam.
Vsetky ste popridavali krasne torticky.
daniz toto su tie cukriky co sa daju umyt 😉 U nas ich maju iba v Lidli.

cessy
29. mar 2010

ahojte....heni krasnucke torticky, nebola som tu, tak som nemala kedy pochvalit 😵
na co sa tento vikemd chystás????pecies???

daniz
30. mar 2010

alex ďakujem, myslela som si, no nebola som si istá dík. Hejdi skús dať do tej vaničky takú peknučkú žltučkú kačičku. Ja
som tak urobila 30-ročnému kamarátovi-a napodiv mi tá torta neletela do hlavy... 😀 😀 😀 😀 . Torta bola vaňa a v nej
"plávala" kačička. Mala úspech.

anibas
30. mar 2010

hejdi : a čo tieto, sú podľa mna jednoduché

nikanika28
30. mar 2010

ahojtee 🙂
Baby a peciete nejku velkonocnu torticku??? Ja nad tym teda siiilno spekulujem 😀 😀 😀 , len akosi nemam motivaciu, resp. motiv 😅
No a dodatocne....Heni, Ali....torticky su -AKO VZDY- kraaaaaasne 😵 😵 😵 ...aj ostatne baby samozrejme 😉

nikanika28
30. mar 2010

Hejdi a kde pracuje oslavenec? zeby si to naladila podla jeho prace..ak je nejaka zaujimava, ci? blbost? 😅

vinka
30. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=velkonocne-torty/v...
Nikanika tu máš motívov dosť. 😀

hejdita
30. mar 2010

dakujem 😵 ste mile tak kosela sa mi paaci velmi pouzijem pre mojho muze k narodeninam 😀

no on je veduci vyroby v kancelaii alebo je nejaky manazer.....fakt netusim len viem ze ma vysoky post tam kde pracuje

ja som sa o tom bavila s muzom a nakoniec som sa s nim dohodla ze urobim mu slzu a hotovo v jednoduchosti je krasa....

dakujem vam vešlmi ....velmi si cenim vasej snahy pomoct mi 😉 a este chcem vediet ANIBAS kde si nasla tu KOSELU? na tortach od mamy??? chcem sa inspirovat tak aby som vedela kde hladat az nastane cas 🙂

anibas
30. mar 2010

hejdi tám ti linky, len musímalý zaspať, kope mi do pc 😀 😀 😀 😀 , keby to mm videl .... 😕 😕 😕 😕 😕

vinka
30. mar 2010

Baby ja zajtra idem piecť toho barana a zajaca. 🙂 Len furt neviem ako zajaca ozdobím.Barana bielkovou polevou.A čo zo zajacom. 😀

sofi07
30. mar 2010

vinka, zajaca mozes tiez bielkovou, len ju zafarbi gelovkou nejakou a hotovo 🙂

sofi07
30. mar 2010

hejdita, ta kosela je uplne vymakana, pre manazera ako stvorena, nevahaj 🙂

henikav1
30. mar 2010

vinka, zajaca mozes bud potiahnut a postrihat noznicami akoze je chlpaty (dobru zabavu)
alebo ho posyp zafarbenym kokosom 😉

vinka
30. mar 2010

Ako zafarbím kokos?A keby som ho potiahla tak jak sa nalepí na piškot.Ked to neplním ako tortu. 😕 Alebo ho polejem bielou čokoládou a čiernou urobím oči a pusi

henikav1
30. mar 2010

ked ho chces polievat cokoladou, tak mozes len tak poskrabkat cokoladu, takym hrebienkom, co sluzi na krajanie cibule, co povies?? Neviem, to boli len napady, ja som to este nerobila. Kokos ak by si chcela farbit, ja by som asi normalne povalala trosku kokosu vo farbe a rozsypala po mastnom papiery nech uschne a ak by si tu piskotu natrela natenucko maslom s cukrom, tak by si ho mohla v tom kokose vyvalat. Ale fakt to nemam odskusane, to su len take napady, alebo ho tiez ozdob bielkovou polevou a ked chces zafarbi

anibas
30. mar 2010

vinka - kokos už predávajú farebný napr. v tescu

a pozrite sa na túto svadobnú tortu - konkr. novomanželov 😀 😀 😀 😀 😀

matusik111
30. mar 2010

ahojtte kocky, ja sa chystam na moju druhu tortu . Prosim Vas , rozmyslam ju naplnit marcipanouvou plnkou alebo mandlovou , a nenasla som ziadne recepty na googli . Poradili by ste mi ?
Inak tem marcipan by som mala mozno taku predstavu, mam hotovy kupeny parcipan a by som ho rozvalkala a iba polozila na korpus. Robi sa to tak?

hejdita
30. mar 2010

vinka achchces potiahnut zajaca tak staci jemne tenulinko potriet maslom vymiesanym s cukrom 😉 pekne to drzi ....

sofi do kosele idem bez vahnia a mrknutia oka no len neviem ci bude taka krasna ako ta podla coho budem robit 😀 lebo ked som sa dneska na obed bavila s muzom ten hned povedal hmmm tak kosela to by sa mi pacilo tak je to vyriesene a to som nevedela co budem mu robyt 😀

inak uz to mam vymyslene budem robit cokoladovy korpus a kavovy krem.....
dievcata viem ze ste tu niektore robyli ten cokoladovy - rozpravka a citala som si o nom ze je jemny....tak chcem vediet ako dlho ste ho piekli a este ci ho nejako nepokazi kavovy krem ci to pod nim neklesne ci to udrzi..... 😕

hejdita
30. mar 2010

a vidite ako tak vidim tu tu tortu tak by ma zaujimalo tie tenke platy co su mezi patrami alebo ako patra to je tiez dort??? Alebo aj tak to je ze niektore torty maju ten spodny diel taky tenky a je potiahnuty....to je tiez dort? len treba jeden krat plneny??? hlupa otazka viem 😅 😕

vinka
30. mar 2010

Joj baby dakujem len neviem ešte ako toho zajaca.No zajtra niečo vyberiem. 😀

henikav1
30. mar 2010

hejdi, podla mna je to podstavec a na nom su minitorticky a na vrchu jedna okruhla torticka
matusik, ja neviem ci ti marcipan nahradi nejaky krem, vacsinou sa s marcipanom potahuje, ale ak chces tortu s marcipanovou plnkou, asi by som vymiesala marcipan s maslom, pripadne mandlovu aromu, no neviem, nemam s tym skusenosti

hejdita
30. mar 2010

no a to je ten podstavec 2-3cm vysoky?

vinka
30. mar 2010

Matusik ja mám recept na jedne koláčiky kde na vrch pod fondán ide vyvalkaný marcoš. 😉 Ale to bude málo len marcipán.Alebo dáš aj plnku pod marcipán. 😕

henikav1
30. mar 2010

hejdi podla mna ano, je to podstavec, ale to je len moj nazor

hejdita
30. mar 2010

no uz som pocula ze sa dava pravy marcipan do torty tak ako pises len tenulinka vrstva ale neviem ci tam bola este nejaka plnka...skor to bolo pod cokoladovou polevou takze skor nizky neplneny.....ale mam doma kniz penenie hrou a tam je jedna torta kde je plnka ale gastanova tak som uricte nepomohla lebo fakt netusim kde by clovek mohol zohnat gasanove pyre z konzervy 😝 ale vyzera krasne na obrazku 😝 😀

matusik111
30. mar 2010

Vinka, dala by si mi prosim ta ten recept?
Ja by som chcela do vnutra dat jednu vrstvu marcipanovo - mandlovu napln a druhu plnku dam klasicku vanilkovu a ta bude aj pod potiahnutou K2. Moze tak byt ?
Skusim s maslom a mandlovu prichut, mozno to bude zaujimave.