Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
31. mar 2010

Heni: dobre si pochopila, ja som reagovala aj na Vinku - prečo chce pravý marcipán ked s ním málokto pracuje

daniz
31. mar 2010

Henik, myslím ten čo sa tu písal. Pozriem sa na to. Ale moc Ďakujem. A čo je s Ali? Žeby vyrábala zas nejakú dobrotku? 😎

henikav1
31. mar 2010

anibas, ja si myslim, ze cukrarka nebude mat problem jej to potiahnut aj pravym marcipanom, len ta torta bude o to drahsia
daniz, ja som ten krem este nerobila, mimochodom, mne nerobil problem ani slahackovy krem pod potahom, to az potom som sa dozvedela, ze udajne roztapa potah, ale ked uz viem ze moze sposobovat problem, tak radsej neodporucam. Ali asi davaju zabrat jej dve male princezne 😵 😵 😵 , aj tak neviem ako to stiha s dvoma malymi detmi tolko dobrot napiect, sice vy ostatne tiez mate doma drobce. Ja uz mam doma velkeho samostatneho chalana, takze u mna je pohoda, nepride za mnou s tym ze chce papat, alebo plienku vymenit, to my uz mame davno za sebou, ale ake krasne casy to boli 😵

komisakpd
31. mar 2010

anibas ja som medzi Lipanami a PO..

no ja som na tej web stranke pozerala..no kazdy robi len piskotovy zaklad a potiahnute marcipanom...no ja som chcela mini tortu ..marcipanovu s tou mandlovou vyplnou co je ako v dezertoch si v marcipanovych tycinkach..chape ma tu niekto, co myslim?

nikanika28
31. mar 2010

ahojte...no ja nemam vobec cas akosi vas citat 😒 ...Klarka sa zacala vsade stavat, tak nic ine nerobim, len som jej za prdelkou, aby si hlavu neobila, lebo ona je taky maly macko nemotorny este 😅 . No a este stale neviem, ci idem piect, ci nejdem..nemam akosi energie 😝
Tuto stranku ste uz videli?
http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/cla...

daniz
31. mar 2010

Heni,ináč aj ja sa čudujem, ako to kočky stíhajú pri malých deťoch ja mám tiež 2 deti, prácu a torty robím až tak po 23-tej do...
kedy vydá. A potom dospávam a teším sa akú obrovskú radosť im urobím.

anibas
31. mar 2010

komisak - chápem, ale takú som ešte nejedla ☹

heni - no vidíš s tými deťmi 😵 to my sme si s mm poriešili, aby sme sa nenudili 😝 13 r. puberťáčka, 5 r. šidlo, a 1/2 r. somárik čo nevie sedieť a nechce už ležať 😀 😀 😀 😀

daniz
31. mar 2010

Ale ináč je to celkom sranda 🙂 🙂 😀 .A keď ideš piecť s deťmi 😅 , necháš si hodinu na upratanie celej minimálne kuchyne. 😝

henikav1
31. mar 2010

anibas, tak to mate pestre s takouto paletou roznych vekov 😀 😀 😀
daniz s tym upratovanim kuchyne, v najhorsom pripade zavriem dvere a ani sa tam do druheho dna nepozriem, ako teraz naposledy, do poslednej chvile som robila, potom sme sli na slavnost a vecer som sa do kuchyne uz radsej ani nepozrela 😀 😀 😀 Rano mi maly doniesol kavu do postele, sama sa cudujem, ze v tom neporiadku sa mu to podarilo a upratovala som az po kave 😀 😀 😀

hejdita
31. mar 2010

anibas a aku marlwenku ides rovbit?
ja uz robim tu tortu....mam uriobene dva platy cokoladove a jeden jahodovy....pridala som tam miesto bycajneho skrobu jahodovy puding....chuti to dobre 😀

a dievcata ten cokoladovy korpus je jakysi suchy myslite mozem ho trochu poliat rozvarom nez tam dam marmeladu a krem??? alebo to ta marmelada trocha zmokri nechcem aby to bolo sucheee.....neviem tak ze by som to necelim deci vyvarom poliala 😕 😕 😕

sofi07
31. mar 2010

hejdi,jasne mozes. alebo rumom pokvapkat, alebo kavou...
alionuska, vraj uz prisla vyhra 3stuzovace, 2pudingy, 3take nadobky s gulickami an zdobenie, potom biely krem na zdobenie aj s nadstavcami a este 4dekoracne farebne tubicky. 🙂 dnes cestujeme domov, tesim tesim

alionuska
31. mar 2010

Sofi,ahoj-Mne ten balik prisiel vcera....len nestiham pisat..no je tam presne toto,co si napisala...v tej prvej sutazi boli ceny lepsie...ja z tohoto asi nevyuzijem skoro nic..no mozno tie perlicky... 😀
Peciem tri torticky na vikend... 😉

hejdita
31. mar 2010

😀 😀 😀 som sa bobavila na mne ze vyvarom 😅 rozvarom som myslela 😀 😀 😀 ta predstava hovadzieho alebo bravcoveho vyvaru na torte 😝 😀 😀 😀 😀

sofi dakujem 😉

nikanika28
31. mar 2010

Hejdi, aj som si myslela, ze to bol asi preklep...ale chvilu som zostala v pomykove 😅 😀 😀 😀 ...tak mozno by to tomu dodalo novy rozmer 😀 😀 😀

henikav1
31. mar 2010

hejdi, alebo zeby si robila slanu syrovo hovadziu vyvarovu torticku? 😉 😀 😀

hejdita
31. mar 2010

nika 😀 tak to by dostal kos novy rozmer 😀 bol by o nieco plnsi 😀 😀 😀 😀 este ze preklepy niesu skutocnost 😝 😀

henikav1
31. mar 2010

baby, niekto ponuka na TOM K2 za 4.60€, co je celkom fajn cena, ale ma aj kopu posypov, tie som pozerala, tie ma teda drahsie ako v niektorych e-shopoch

alex21
31. mar 2010

Ahojte cukrárky.
Nakoniec som mala objednávku a tu je výsledok.
Na sviatky cestujeme k svokre. Tak sa tu majte pekne, želám vám krásne sviatky. 😉

yamahafazer
31. mar 2010

ahojte
chcem sa spytat ked uz tu mate skusenosti z roznymi hmotami na potahovanie ja som robila aj z cukrikov aj z K2 a len pre rodinu a vsetkym sa to zdalo az moc slakde moc im tie hmoty nechutia tak neviem aku mam na potahovanie pouzit 😒 to su vsetky tie hmoty co predavaju na potahovanie take sladke alebo su niektore aj ine?

boldy
31. mar 2010

yamaha> ja davam do hmoty prichute, bud citronovu, pomaranc alebo inu podla nalady, ale inac mmf je z cukru tak ine to asi nebude, len sladke 😉

hejdita
31. mar 2010

ahoj yamahafazer no ja skusenosti nemam len z cukrikovej ale co som tu citala tak K2 je mandlovej chuti teda raz som si kupila potahovku v cukkrarni a mala mandlovu prichut taku sladku ale neviem istotne ci to bola K2 tak preto hovorim ze nemam skusenosti pani mi povedala ze je to marcipan s vacsim podielom mandli takze nejaka potahovka to bola ale aka 😕 no a ak nedas do cukrikov mandlovu prichut ale citronku tak je kysla......aspon co robim ja je kysla....tak treba pridat kysleky asi do cukrikovej 😉 s WI ani RDI nemam skusenosti to by ti mohli poradit babenky

boldy
31. mar 2010

alex21 pekna torticka 😉

hejdita
31. mar 2010

alex toriticka krasna ta flasa je ako opravdova 😵 😵 😵 😵 alebo je opravdova 😕 ale krasna

henikav1
31. mar 2010

alex, krasna torticka 😵 😵 😵 😵 😵
yamahafazer co tak skusit cokoplastelinu? ta je sice tiez sladka, ale cokoladova

anibas
31. mar 2010

no ja nepochopím ľudí, čo sa sťažujú, že torta je sladká 😒 😒 😒 😒 😒 ... a aká by mala byť ????? 😕 😕 😕 😕 😕

henikav1
31. mar 2010

anibas nerozculuj sa, su aj slane torty 😀 😀 😀 😀

alex21
31. mar 2010

Dakujem 🙂 Flaska je robena z rolady 😀 a niekolko krat farbena kakaom 😝
ja davam tiez do MMF kyselinu citronovu a je kyselkava.

nikanika28
31. mar 2010

tak ked nechcu sladke...Hejdita by mala uz jeden tip, ze Hejdi? Miesto cukru daky vyvarcok..pripadne bujonove kocky rozdrvit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikanika28
31. mar 2010

Mama sa tiez cudovala, ze to nieje az take sladke, ako vsetci na to frflu....a tiez som davala kys. citronovu

henikav1
31. mar 2010

nika, aj mne v praci frflali, spravila som ten mliecny marcipan a vraj dones ochutnat, tak som im odniesla a vraj fuj, ved to je strasne sladke, no tak som im povedala ak mi zozenu cukor, co nebude sladky, mozem aj nesladky marcipan robit. To je akoby niekto nadaval na to ze cukriky su sladke 😀 😀 😀
alex, neverila by som ze sa da tak krasne natmavo namalovat iba kakaom