Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luuciee83
14. aug 2010

@mrka2 děkuji 😉 malej je nadšenec do Spidermana, tak jsem si řekla, že ho zkusím, ale že jsem si na sebe upekla bič! 😀 ještě od nás dostane tričko s Spidermanem, tak snad bude rád 🙂

bzucinka2
14. aug 2010

@mrka2 krasne sa ti podarila ta lienka, super je 🙂
@hannah23 na prvy pokus super a hlavne je ze je robena zo srdiecka 🙂
@luuciee83 super sa ti podarila, sikulka 🙂
ja som tiez do noci robila tortu toho dina a som s nou uplne spokojna, foto ma muz v mobile, tak ked stiahne fotky tak prihodim vytvor 🙂 krasny dnik vsetkym

bzucinka2
14. aug 2010

tak moj dino:

vinka
14. aug 2010

@bzucinka2 toto zelené pod dinom je nastrihaná hmota? 😕
Baby všetke torety su nie krásne ale prekrásne.
hannah23 tak ako prvá je fantastická.Moja prvá sa ani od hamby na net nedostala. 😀 😀 😀

vinka
14. aug 2010

Hanby malo byť bože neviem ani písať

bzucinka2
14. aug 2010

@vinka to som nastruhala na struhadle 🙂

reruna
14. aug 2010

@hannah23 náhodou napprvé je moc pěkná a mm určitě bude mít radost - jak jsi to dělala, že ji máš tak pěkně lesklou?
@luuciee83 krásný spiderman 🙂
@mrka2 tak ta beruška se moc povedla - jak jsi dělala tykadla a černou barvu?

reruna
14. aug 2010

@bzucinka2 a s čím nejsi spokojená, krásný dino to je - na struhadle je dobrý nápad, já jsem ještě četla, že se tráva dá udělat přes lis na česnek 😉

mrka2
14. aug 2010

@reruna dakujem, ja som tiez nadsena, este viac ako moja Nelka. 😀 jej som ju ukazala a ignorace. 😅 no ja mam doma ciernu gelovu farbu,tak ta mi to tak krasne zafarbila a nemusim sa starat. este som si kupila aj fialovu,lebo tu tiez neviem,ako namixovat. 😔 no a tykadla (ma vobec lienka tykadla? no neviem teraz 😅 ,ale mne sa tam hodili), tak to som obkrutila ciernu potahovku na sparadlo,take,co ma oba konce ostre a hotovo. 🙂

zlatat
14. aug 2010

@bzucinka2 jéj, ten je krásny, strašne pekný kukuč má 🙂

zlatat
14. aug 2010

@reruna ja som raz robila trávu cez lis na cesnak a šlo to super

zlatat
14. aug 2010

@luuciee83 šikula, krásna spidermanovská tortička.
@hannah23 náhodou - na to, že je prvý tak je úžasný. Navyše je robený s láskou, tak je o to krajší.
@mrka2 veľmi sa ti tá lienka vydarila.

@vinka ako prenášaš písmenká na tortu? Ja sa s tým furt tak natrápim, kým ich prenesiem. S vytláčaním nemám žiaden problém - síce to robím cez fóliu ale ide mi to celkom dobre.

mrka2
14. aug 2010

@bzucinka2 ty mas dvojmesacne babo a robis take torty????????? 😕 😕 tak to klobuk dole. no a este jedneho vacsieho lapaja...no tak to ja by som asi nevedela,co skor! 😕 🙂

luuciee83
14. aug 2010

@bzucinka2 děkuji 😉 Tvůj dino je nádherný! 😵

alionuska
14. aug 2010

...moja celotyzdnova robota...myslela som si,ze to je nad ludske sily,urobit 14 tort ,ale islo to a zvladla som to!!!l.. 🙂 🙂 .a este jednu idem dokoncovat..tak tu neskor..ale myslim,ze budete mat na co pozerat! Ja som uplne vyšťavena!!! 😅

anibas
14. aug 2010

@alionuska 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Alenka ale to už môže byť zdravie ohrozujúce a myslím to vážne bez srandy - máš rodinu !!!!!!
A torty super : bielučká prekráááásna a erotická odvážna, autá dokonalé - koľko červenej gelovky si minula ? rozprávkové sú bez chyby 😉 😉 😉 😉 😉

alionuska
14. aug 2010

@anibas ..anibas,trochu mi busilo vcera uz srdce,ale inak pohoda..usmievam sa 😀 😀 😀 alebo mi uz preskocilo.?? Muz mi povedal,ze mi zoberie telefon,aby som nebrala objednavky..a konecne pochopil,ze starat sa o dve deti je vycerpavajuce..umyval mi cely tyzden riad a je z toho unaveny viac ako ja! 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
14. aug 2010

@alionuska to ti verím - môj mm je nervózny ked mám len 2 torty a to nie je často 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
14. aug 2010

@zlatat nechám ich obschnúť a na prst si dám nožikom a vodu potriem na tortu nie na písmenko je mi tak lepšie. 😉
@alionuska tak to bolo načo pozerať to hej.A to si kde mala tie torty všade?Kriste to ty už asi ani človek niesi 😕
@bzucinka2 no ved mi prišlo divné to strihať.tolko vela. 😀 😀

alionuska
14. aug 2010

@vinka som nastartovala druhu chladnicku..tu co mi podarovala tetka moja... este ze som tu rarohu doniesla vtedy domov,ani som si nemyslela,ze ju niekedy vyuzijem... je to taka obrovska,ako skrina! 😀 😀 Aj dve vedla seba na jednu policku sa zmestia..inak,neviem neviem.... 😅

luuciee83
14. aug 2010

@alionuska teda! klobouk dolů! 😉 kdyby se mi jen jeden dort povedl jako Tobě, budu šťastná 🙂 jsi fakt hrozně šikovná! můžu se zeptat, jak dlouho se pečení dortů věnuješ?

sofi07
14. aug 2010

prepanakrala, Alenka 14?????????????, silaenstvo a jedna krajsia ako druha! ja som miinuly tyzden mala 4 mala som teda dost!fakt klobuk dole, to si asi tyzden nespala 🙂!
ja pridavam lienku, co som do rana do 4 robila, som dnes ako matoha. bola pre kamoskinu dceru a ked prisla pre nu, tak sa skoro ta kamoska roźplaka, tak sa jej pacila 🙂)), tak v takycto chvilach si hovorim, ze to stoji za to 🙂. vinka, davam ti aj tu motorku, ta bola na oplatke a potom cele na torte polozene.

bianca
14. aug 2010

hojte

inak mna z vas vystre baby.Take umelecke diela.Asi prestanem citat a pisat do tejto temy lebo moje sebavedomie pada
@alionuska to si stihla za jeden tyzden?Kedy spis a jes?

inak otazocka.Myslite ze by sa to dalo pouzit aj na otlacovanie do marcipanu ci len na tu coko?

http://www.adal.biznisweb.sk/online_obchod/foli...

sisa.b
14. aug 2010

@alionuska nadhera, fakt klobuk dole 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a teda obdiv veliky. ja osm od stredy zatvorena v kuchyni, co peciem + po nociach modelujem a necitim si ruky, nohy a chrbat. a to robim len 3!!! fakt nechapem...

a nedari sa mi a nedari.... ☹ ☹ ☹

sisa.b
14. aug 2010

@sofi07 krasne torticky 😵
a ja veru zas akosi stracam motivaciu. vsetci sa kdesi valaju na plavke, len ja v kuchyni ☹

zlatat
14. aug 2010

@alionuska 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ty asi už ani človek nie si ale robot. Prosím ťa, to si aj chodila spať? S kde si mala všetky tie torty uskladnené, kým si po ne prišli?
Neskutočne krásne sú všetky.

zlatat
14. aug 2010

No už som sa to dočítala - tuším nabudúce budem najprv čítať a potom písať

alionuska
14. aug 2010

@luuciee83 dakujem a tymto potahovanym sa venujem necele dva roky!! Len teraz sa to uz neja moc rozbehlo...🙂
@sofi07 aj mna bolia ruky...hlavne prsty,z toho miesenia farieb..ale inak pohoda..spavala som normalne,len akurat vcera som isla o druhej,lebo som robila este tie postavicky na Toy story...inak som chodila spat tak o 23.00-24.00- 😀
@bianca veru ani najest som sa moc nemala kedy,a teda len kilo dole...ja to nechapem..asi malo robim! 😀 😀 😀 😀 a ta folia sa da otlacat do marcipanu v pohode.len ja som ju mala skrutenu a stiahnutu gumickou a normalne popraskala..asi je lepsie to nechat tak volne,rovno...
@sisa.b a aj mne ti to je luto,ze som biela jak cmar..moje telo tento rok ani slnko tusim nevidelo a to som ja byvala vzdy opalena krasne do hneda..a teraz? 😅 😅 😝 😝
@zlatat mam dve chladnicky iba na torty..jednu moju velku a druhu taku staru,ale velkuuuuuu jak srinu..tam sa zmestia dve torty na jednu policku vedla seba v pohode... tak to bolo kam podavat! 😀 😀 a chodili tak priebezne..dve som mala na utorok...a jednu este nedokoncenu mam teraz doma..to bude pizza. 😀 mala by som sa na nu pustit,ale uz mam toho sladkeho tento krat tusim aj dost!! 😅 😀 😀 😀

rybca
14. aug 2010

@alionuska ahoj, tak este raz prosim ten recept na tu dobosku - korpus. vzdy ked si robim celu davku cesta podla receptu, tak mi to vychadza na dve pecenia, ale nevim ci zle rozmiesavam sneh, alebo co, ale neupecie sa mi to dobre, niekde to uplne az vyschne a niekde je to uplne makke, trha sa mi to, porad prosim co s tym...🙂)))

bzucinka2
14. aug 2010

@reruna ja som s nim praveze spokojna ako sa mi vydaril 😉
@mrka2 vies noc je dlha 😀
@zlatat
@luuciee83 dakujem vam 🙂
@alionuska neuveritelne, ty si aj spavala popri detoch 14 kusov??? 😨 😨 😨 prekrasne ten vankusik je ako skutocny
@vinka 😀 😀 😀
@sofi07 motorka uzasna 🙂
bianca vyskusaj a daj vediet, potom nakupime 🙂