Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
18. aug 2010

@nadulici kraasne!

nadulici
18. aug 2010

@nelika666 dakujem 🙂
@maca77 dakujem 🙂

nadulici
18. aug 2010

@sofi07 aj tebe dakujem 😀

nadulici
18. aug 2010

@sofi07 inak tie tvoje torty su ina nadhera 😵

florentina
18. aug 2010

@nelika666 děkuji za radu. Jdu pokračovat v "pokusu" o cukraření a v pátek dám vědět, jak to dopadlo.

bzucinka2
18. aug 2010

@nadulici bombovi su pat aj mat 😉

reruna
18. aug 2010

@benjik krásný je ten oslík - ty jsi včera měla malou pryč, že jsi to všechno stihla? nebo jsi superžena 😀
@nadulici nádherní pat a mat a všechny ty pidi ozdobičky... to musí být piplačka

benjik
18. aug 2010

@reruna díky,Nel byla doma,sýr a oslíka jsem potahovala,když si zdřímla a želva vznikla při zpívánkách,které malá miluje,tak tancovala,já ji do toho falešně zpívala a byl klid na práci. 😀

reruna
18. aug 2010

@benjik ty jsi teda rychlá, zpívánky trvají myslím jenom 10 minut ne? jsi dobrá 🙂

benjik
18. aug 2010

@reruna jsem taky lítala furt k pc pouštět další 😀

dm1
18. aug 2010

@nadulici krasne ozdoby! nechapem stale ako mozete zarobit taku peknu hnedu a este z nej aj modelovat male veci.... mne sa to rozpadava 😢

benjik
18. aug 2010

@nadulici nádherné miniatury,krása

nadulici
18. aug 2010

@dm1 to je malovane povrchovo, vsetky hnede veci....ani mne to nejde zapracovat, sa to droli, ale maluje sa to super...
baby ste zlate, dakujem.....a ja som vas ani nepochvalila, tak dodatocne- super ste vsetky, sikule 😔 🙂 🙂

vinka
18. aug 2010

@nadulici počuj a dajú sa tie letokruhy aj ináč urobiť ked nemám podložku nato? 😕

vinka
18. aug 2010

@nadulici kriste a jak perfektne si narobila tie konáre.Bože jak originálne. 😕 Si stráááášny talent.Ali má asi riadnu konkurenciu 😉

dm1
18. aug 2010

@vinka daju prave sa na ne chystam 😉. Vypada to tam ze tam otlacila kruzky rozne velkosti http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

dm1
18. aug 2010

@nadulici tak skusim ja zase ked som farbila povrchovo bolo to moc tmave... ako mam spravit bledsi odtien hnedej???

vinka
18. aug 2010

@dm1 hej ale ked si všimneš nadulici ako to má bože ved to jak ozajstné fakt dokonalé.Ale dá sa to aj tak no už to nieje tak originálne.Ale tie čo nemáme podložku postačí aj taký letokruch 😀 😀 😀 Ale dík za radu.Moja dcéra fičí na vlkovi a zajacovi ale aj pat a mat.Tak by som jej bud no počkaj alebo pat a mat zbúchala. 😉

nadulici
18. aug 2010

@dm1 riedim bielym alkoholom, ked chces svetlejsi odtien das viac alkoholu a menej farby a spravis si aky chces odtien

vie11
18. aug 2010

Ahojte 🙂 Prepáčte že som sa medzi Vás votrela, ale včera mal môj najmladší synček 1 rok a chcela by som mu upiecť poťahovanú tortu. Čítam Vás už dosť dlho a tíško závidím aké krásne tortičky pečiete. Chcem Vás poprosiť o radu, akú tortičku by som mu mala upiecť aby sa mi aspoň trošku vydarila, ešte som poťahovanú nerobila a tiež som nemodelovala ešte žiadne ozdoby, hlavne takú aby bola aj pekná a aj takú, ktorú by som zvládla. Ďakujem veľmi pekne.

vinka
18. aug 2010

@vie11 ja by som urobila slniečko.Nemyslím,že by to bolo ťažké a je to vhodné aj pre chlapčeka.No a koniec-koncov je to vaše slniečko 😀 😀 A nemusíš sa ospravedlnovať.Je to verejne forum.Písať tu môže kto má chuť piecť 😉

vejinka
18. aug 2010
vie11
18. aug 2010

Ďakujem veľmi pekne. 🙂 @vinka, ale ako urobím to slniečko, nemáš nejaké foto?
@vejinka to autičko je krásne, ale to by som určite nezvládla ☹

vejinka
18. aug 2010

@vie11 no ja si verim...aj ked zatial som robila len jednu jedinu tortu a aj to sa mi nevydarila 😀 uz som si vsetko nakupila...takze to musim urobit..zachranilo by ma jedine to ze by som skor porodila 😅 ale nech tam este je ...teraz xcem urobit radost drobcovi na dva roky...a kedze mam v "malicku" vsetky fotopostupy aut tak verim ze to zvladnem...v kazdom pripade to sem potom dam aj ked sa nepodari.. 😉

dadulik
18. aug 2010

@vie11 napriklad pozri tuto, ako budes davat potahovku, sprav ju dlsiu a potom na koncoch povystrihujes luce 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30552
baby, ja vas tu denne smirujem, sem - tam nieco upeciem, ale na vas sa nikdy chytat nebudeeeem 😀

jakelina
18. aug 2010

Prohlídla jsem si pár stran zpět co píšete a dáváte za výtvory a smekám před všema. Jenom takový asi blbý dotaz, chci tu potahovanou dortu poprvé vyzkoušet s tou hmotou z bombonů a ony jsou napůl růžové, není to pak narůžovělé, když to vypracuju s cukrem a Solamylem?? Ptám se asi blbě, ale čtu tady o tom poprvé a nechci hned napoprvé dobarvovat, udělám čistě bílý. Dozdobím nějakou čokoládou. Děkuji pěkně za odpověď.

dadulik
18. aug 2010

@jakelina treba tie cukriky umyt pod tecucou vodou, budu cisto biele 😉

dadulik
18. aug 2010

@vie11 skus este pozriet na tortyodmamy.sk a do sekcie detske torty, tam je inspiracii az az 😀 a myslim ze niekolko stranok dozadu aj tu najdes kraaaasne torticky 😵

jakelina
18. aug 2010

@dadulik no to mě nenapadlo, že se to umyje, děkuji moc.

vejinka
18. aug 2010

@jakelina ak je to maschmelow ja som to musela pol na pol nozom kazdy cukrik obrezat aby bol cisto bily 😉 takze som mala bilu hmotu a ruzovu hmotu