Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
29. aug 2010

@vejinka prosím ťa, prezraď mi, ako si si dala fotky tortičiek do albumu - ja som sa o to pokúšala aspoň 4x a vždy mi ich admin vymazal 😠

zlatat
29. aug 2010

@hejdita Určite to nie je tým, že vaľkáš na hrubšie. Ja som naposledy vaľkala PDT na 5 mm a nemala som žiadne záhyby, krásne sa mi boky vyrovnali, vyhladili.
Akú poťahovku používaš? Tú cukríkovú? Možnože je tvrdšia a je tam viac cukru ... neviem. Ja si vyvaľkám vždy o dosť väčšiu placku ako potrebujem na potiahnutie torty a potom len uhládzam a keď sa mi začnú robiť záhyby, tak si ju potiahnem smerom od torty a uhládzam.

bzucinka2
29. aug 2010

@sofi07 skoro som oci nechala na obrazovke, uzasne vies zdobit tou cukrovou polevou, nemozem z tej truhlice a tie kvety su tam zive? 🙂

bzucinka2
29. aug 2010

na inspiraciu som si zopar torticiek poukladala, ja idem piect tiez asi na nedelu ci pondelok, ale len kosik s broskynami, tak snad sa mi zadari 🙂 ozaj tie co ste uz vypletali kosik, davali ste to len na maslovy potah, alebo ste to najprv potiahli marcipanom?

zlatat
29. aug 2010

@bzucinka2 Ja som potiahla marcipánom a tak som kládla kvety

bzucinka2
29. aug 2010

@zlatat dik, aj aj si mysmim, ze to tak bude lepsie drzat a aj si to istila troskou vody? 🙂

zlatat
29. aug 2010

@bzucinka2 myslíš kvety? Áno, pre istotu som ich prilepila na poťahovku vodou.

bzucinka2
29. aug 2010

@zlatat myslim ten vyplet 🙂

zlatat
29. aug 2010

@bzucinka2 jáááj. 🙂 Ja som použila patchwork na košíkový vzor, takže som len poťahovala boky a zvlášť vrch. Tie spoje hore som tuším trochu poistila vodou - ak si dobre pamätám

bzucinka2
29. aug 2010

@zlatat dik 😉

gabika11
29. aug 2010

@lussy23 ahojcek, tie prasiatka su vyltacene na jedlej oplatke, na objednavku a potiahnute gelom, ktory to zmakci a moze to prilnut k potahovej hmote. Ja osm ju nevyrabala, ale objednala si ju, takze velmi neviem, co obsahuje, este mam skusenosti s varnou hmotou, ktoru som robila minuly rok na narodky Kajkine a z cokohmotou. Ja, zial nemam cukrarsku skolu, som len taky amater, ale vlemi sa mi to paci, ako krasne dokazete vyzdobovat tie torty, az to vyzera neskutocne realisticky....

gabika11
29. aug 2010

@lussy23 ano, je to z Peppa pig, u nas to zatial neso ale sesterka z Prahy to pozerala, ked bila u nas, a nabehla na to aj Kajka, tak som je urobila malu radost...

zdenallicka
29. aug 2010

Dort pro tchána...

zlatat
29. aug 2010

@zdenallicka krásna 😅

vejinka
29. aug 2010

@zlatat mozno preto mi ich nechali lebo to suvisi s Erikom 😉

zdenallicka
29. aug 2010

@zlatat Děkuji..🙂

nadulici
29. aug 2010

@anibas neviem ci sa ta uz niekto nepytal, ale ako sa da tak pekne pisat na tortu?.....na tej tvojej krstinovej to mas krasne 😵 , to si nejako na sposob stencil robila?... 😕

sofi07
29. aug 2010

@bzucinka2 dakujem ano kvety su zive, prvykrat som skusala. a to je stencils, taku pevnu ruku nemam...🙂
@sisa.b dakujem, sisa. podlozka je z polystyrenu, co zostala zo zateplovalnia bytovky, hrubka 2 cm. kupis ju napr v baumaxe a pod.

@zdenallicka kraaasna, zasluzi si taku? 😉

millada
29. aug 2010

@zdenallicka , krásna torta. Ako robis tie drážky? 🙂

zdenallicka
29. aug 2010

@sofi07 Tchán docela jo..🙂 Děkuji..🙂

@millada Mám na to podložku - http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

boldy
29. aug 2010

ahojky baby,
krasne torty ste porobili 😉 ja sa zajtra chystam robit len taku jahodovu s trubickami, mame s manzelom vyrocie... dnes som skusala robit trubicky s cokolady a klobuk dolu tym, ktore sa s tym babrete, lebo je to pracne... uz sa chladia v chladnicke tak uvidim ako to zajtra zvladnem, lebo sa mi zda, ze sa to rychlo topi 😒
@gabika11 jedina vyucena cukrarecka je alionusik, ine su sikulky samoucnice, klobuk dolu, co dokazali a najviac chvalim @vinka, ako postupila 🙂 ja tiez amater, peciem len pre rodinu

hejdita
30. aug 2010

@zlatat hej aj ja rozvalkavam o doost vacsiu placku ako je potrebaa viem ako sa uhladzuje ale asi je ta potahovka tvrdsia ze nieje taka przuna a bojim sa aby bola menej cukrova asi od tej doby co som robila na zakazku tu svadobnu a tam mi to stiekalo ta potahovka a robila bubliny.....je mozne ze je tvrdsia no ved este skusim dat menej cukru....ked mne sa stale zda ze sa mi MMF lepi neustale na prsty a potom uz je asi vela..... 😕

anibas
30. aug 2010

@nadulici je to maľované cez šablonu z Repromy 😉 😉 😉

daniz
30. aug 2010

ahojte, tééééda, čo ste napiekli, normálne si idem oči vyočiť.... 🙂 🙂 🙂 🙂 . mne sa to pečenie akosi rozbehlo, na 4.9.mám basketbalku.... teda upiecť 😝 😝 😝 . Kočky, čo ste piekli v miskách, misky vymažete, alebo dávate papier, alebo nechávate len tak? A ešte pre svokra idem maknúť na tej slanej-pivový krígeľ. No som zvedavá....Či pôjde do koša,/teda psovi/ alebo do úst. DM1 ten pór si robila ako?Ževraj sa nakrája a dá do vody? Prosím pomôž mi ako na tie ozdoby....pls Dík.

nadulici
30. aug 2010

ahoj, pridavam tu moju skolsku tasku-Topgal, pre neterku prvacika.... 🙂

daniz
30. aug 2010

Nadulici paráda.....

hejdita
30. aug 2010

pekna taska do skoly 🙂

ja mam tiez na tento tyzden jednu torticku robit a chcem sa opytat kolko parizskeho kremu sa dava do torty priemer asi 26 alebo 28 ???? tri styri??? a kolko smetan tolko cokolady??? a stuzovac tam budem tiez davat radsej viac??? alebo tak ako je potreba plus jednu naviac aby to bolo troska tuhsie???? no ved kolko budem potrebovat vyslahat..... akoz tuhost ze??? no a banany budem davat a pomazem to len maslom a babiku budem robit na styl puncoveho rezu budu to dve take torty kazda ina lebo aj puncak maju radi tak ma to tak napadlo ze tu skunicku by som urobia puncovu....

hejdita
30. aug 2010

@zdenallicka pekna torticka tie hrozna vyzeraju ako opravdove..

sisa.b
30. aug 2010

@nadulici krasna 🙂 🙂 🙂
mna tie moje starsie krcice ukecavaju, aby som im upiekla nieco na zaciatok sk. r. 😝 no maju smolu - u nas velke oslavy, tak idem robit tento tyzden dve sladke a jednu slanu a k tomu este nejake zakusky. na dalsie dve nebude cas 😝

@hejdita ides robit cisty parizak bez masla?

hejdita
30. aug 2010

@sisa.b a aj taky existuje???? s maslom??? no ja neviem ktory je lepsi len to chcu nie take pretapane maslom a som si povedala z e do vnutra by som mohla dat uz som robila tento krem ale vzdy do rolady a bol skvely teda z tyciniek ladove kastany....tak toto by bola premiera....tak ak mas nejake skusenosti budem rada ak poreferujes....len vrch torty by som potierala maslom aby sa potah netopil..... 🙂